Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  do tego mieszkania? Mieszkanie to jest obciążone kredytem, który w znaczej mierze został spłacony współnie, a po wyprowdzce męża spłaca go żona. Wymeldowanie i ewentualne "prawa do mieszkania" (...)

 • Wymeldowanie na wniosek

  miejsca pobytu czasowego, organ gminy wydaje taką decyzję na wniosek strony: organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła (...)

 • Wymeldowanie

  upoważnienie osoby, którą chce ze swojego mieszkania wymeldować? Zgodnie z art. 15 ust. 1. z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jednolity: Dz. (...)

 • Porada prawna na temat warunki wymeldowania z mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat warunki wymeldowania z mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  strona takiego obowiązku nie dopełni, wówczas zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy, organ gminy na wniosek lub z urzędu wydaje decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która (...)

 • Wymeldowanie przez pełnomocnika a dowód osobisty

  . Mąż obecnie mieszka za granicą i jest utrudniony z nim kontakt. Czy Pani z urzędu ma rację? Dlaczego wymaga ode mnie posługiwania się dowodem innej osoby? Czy nie wystarczy fakt, że notariusz (...)

 • Sprzedaż mieszkania

  wymeldowania domaga się druga strona umowy sprzedaży, w celu doprowadzenia do zawarcia umowy należałoby dokonać czynności koniecznych do wymeldowania. Zaświadczenie można uzyskać ze zbiorów (...)

 • Zakup mieszkania a zameldowanie

  mogę z tego tytułu wymeldować go? Brat nie mieszka ze mną, mieszka wraz z żoną i synem pod innym adresem. Z przedstawionego stanu faktycznego rozumiemy, iż uprawnionym do wykupu mieszkania (...)

 • Zajęcie mienia na poczet długu nie wymeldowanego

  przebywającej w miejscu zameldowania od 1997 roku? Warunki dopuszczalności wymeldowania określa ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Podstawą wymeldowania może być taka (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  jaki sposób mogę wymeldować żonę z tego mieszkania. Nadmieniam, że nie wiem gdzie żona przebywa poza tym mamy już rozwód w Niemczech. Zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Wymeldowanie lokatora

  opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się, organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane