Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Usprawiedliwione potrzeby osoby uprawnionej do otrzymywania alimentów

  Jak należy rozumieć usprawiedliwione potrzeby osoby uprawnionej do otrzymywania alimentów? Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych (...)

 • Warunki wypłat z Funduszu Alimentacyjnego

  poprzedzającym okres, na jaki przyznaje się te świadczenia. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują w wysokości alimentów bieżąco ustalanych przez sąd, jednakże nie wyższej niż 30% (...)

 • Żądanie podwyższenia alimentów

  orzeczenia o wysokości alimentów w momencie orzekania ulegają zmianie, tym samym może ulegać zmianie wysokość alimentów. Dlatego w razie zmiany stosunków zarówno uprawniony do otrzymywania (...)

 • Opinia prawna na temat warunki otrzymywania alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat warunki otrzymywania alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obniżenie alimentów wstecz i nadpłata

  oszczędności. Ojciec dziecka wstrzymał całkowicie płacenie alimentów od czerwca 2007 - chcąc w ten sposób odebrać nadpłatę. Chcemy złożyć wniosek do komornika o egzekucje alimentów (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  nauczania w zakładach karnych, warunki i tryb realizacji obowiązku nauczania i zwalniania skazanych z tego obowiązku, warunki oraz tryb ponoszenia odpłatności za kształcenie poza obrębem zakładu (...)

 • Alimenty określone procentowo

  zobowiązanego z przeznaczeniem dla dziecka. Kwestia możliwości zasądzenia proporcjonalnych do zarobków zobowiązanego alimentów spotkała się w orzecznictwie sądowym w wieloma wątpliwościami. Ostatecznie

 • Podwyższenie alimentów

  1800 brutto miesięcznie z czego komornik zabiera 720 zł netto na pokrycie zasądzonych alimentów. Kobieta, z którą mam dziecko nieślubne wniosła o podwyższenie alimentów z 200 do 500 zł. (...)

 • Zrzeczenie się alimentów za jednorazową kwotę

  można się zrzec. Możliwe jest co prawda przekazanie jednorazowej kwoty na poczet przyszłych alimentów, ale nie oznacza to „zwolnienia” z obowiązku ich dostarczania. Wysokość alimentów (...)

 • Stopa życiowa rodziców i ich dzieci, którym przysługuje prawo do otrzymywania alimentów

  wyliczenie średniej z uwzględnieniem dłuższych okresów, np. rocznych.    stopa, życiowa, rodziców, dzieci, otrzymywania, alimentów

 • Kredyt a wysokość alimentów

  drugiej rozprawy. Nie posiadam takiej sumy. W związku z tym planuję wziąć kredyt w wysokości szacunkowych kosztów. Czy będzie on brany pod uwagę przy ustalaniu wysokości alimentów? Dodam, że w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • ZALICZKA ALIMENTACYJNA , ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI PORAZ DRUGI

  Mam pytanie odnośnie nowych świadczeń rodzinnych. Dokładnie o zaliczkę alimentacyjną (tak będzie się nazywał dodatek alimentacyjny). Jestem matką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane