Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  . - waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. Obok emerytur i rent wypłacanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych waloryzacji (...)

 • Ważna decyzja w sprawie emerytur

  Kwotowa waloryzacja rent i emerytur w 2012 roku jest zgodna z ustawą zasadniczą – zdecydował Trybunał Konstytucyjny. Waloryzacja ma zapewnić emerytom i rencistom zachowanie realnej (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  .  Nie zmniejsza się ani nie zawiesza w razie osiągania przychodu następujących świadczeń: rent inwalidy wojennego i rent rodzinnych po tym inwalidzie, rent inwalidy wojskowego, (...)

 • Porada prawna na temat waloryzacja rent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat waloryzacja rent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

  waloryzacji emerytur i rent w 2018 roku wyniósł 102,98%. W 2018 roku waloryzacja emerytur i rent jest na najwyższym poziomie w ostatnich pięciu latach. O ile wzrosną świadczenia? Ustalenie (...)

 • Emerytury i renty w 2018 r.

  Waloryzacja rent i emerytur w 2018 r. W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, dotyczącymi waloryzacji rent i emerytur w przyszłym roku, MRPiPS udzieliło wyjaśnień.  Sposób

 • Rosną emerytury i renty!

  : 10 zł - w przypadku emerytur, emerytur pomostowych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych (gwarancja podwyższenia (...)

 • Waloryzacja rent i emerytur w marcu 2003r

  porozumienia, w roku 2003 waloryzacja rent i emerytur zostanie przeprowadzona raz - w marcu a jej wskaźnik będzie wynosił 103,7%.Zmienione zasady waloryzacji dotycza świadczeń przyznanych na (...)

 • Prognozy PKPP Lewiatan na rok 2009

  . dynamika PKB wyniesie ok. 3%. Wzrost gospodarczy będzie wynikiem wzrostu konsumpcji indywidualnej nie mniej niż o 3,5%, którego źródłem będzie zmniejszenie stawek podatku PIT, waloryzacja rent (...)

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  Waloryzacja obejmuje emerytury i renty przyznane przed terminem waloryzacji.  Ile wyniesie wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2008 r.? Omawiana ustawa nowelizująca przewiduje, iż (...)

 • Nowe zasady waloryzacji rent i emerytur

  Senat podejmie uchwałę w sprawie zmiany ustawy o emeryturach i rentach z FUS, która zmienia zasady waloryzacji świadczeń.Zgodnie z projektowana zmianą, waloryzacja rent i emerytur nastąpi corocznie (...)

 • Co zainteresuje pobierających świadczenia przedemerytalne?

  świadczenia kwotach i których wysokość zmienia się tylko w latach, w których jest przeprowadzana waloryzacja emerytur rent, jak i zasady, że uzyskane dochody podlegają rozliczeniu w cyklu (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  otrzymuje brzmienie:"10. Jeżeli podatnik dokonał zwrotu nienależnie pobranych emerytur i rent lub zasiłków z ubezpieczenia społecznego, rent strukturalnych, rent socjalnych, świadczeń (...)

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  . Wysokość świadczenia przed waloryzacją (w zł) Obecne przepisy (waloryzacja wskaźnikiem 104,8 proc.) Waloryzacja kwotowa o 71 zł Podwyżka świadczenia (w zł) Wysokość (...)

 • Podwyżki dla emerytów i rencistów w 2019 roku

  świadczeniobiorców o najniższych świadczeniach. Waloryzacja po nowemu - „Proponujemy w 2019 roku nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur (...)

 • Najniższe emerytury w górę

  emerytów i rencistów. emerytura, renta, waloryzacja, podwyżka, renty, emerytury, emeryci, renciści, Fundusz Ubezpieczeń Społecznych

 • Projektowane zasady waloryzacji rent i emerytur

  emerytur.Projekt przedstawia propozycję odejścia od corocznej waloryzacji emerytur i  rent. Waloryzacja przeprowadzana byłaby po roku, gdy skumulowany wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych (...)

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  ubezpieczenie choroboweOd 1 marca dokonano także waloryzacji rent i emerytur. Waloryzacja ta polegać będzie na pomnożeniu obecnej wysokości emerytury i renty przez wskaźnik waloryzacji, który (...)

 • Od 16 września 2004 r. rzadsze podwyżki dla emerytów i rencistów

  . Już projekt zakładał, iż taka dodatkowa waloryzacja miałaby być realną podwyżką emerytur i rent, gdyż miałaby wykraczać ponad inflację.   Jak ustalać kwotę bazową? Nie zmienia (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  pełnych miesięcy trwania pracy od 9,36 zł do 186,71 zł. - Świadczenie pieniężne przysługujące cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych 611,67 zł. ZUS poinformował w komunikacie, że na waloryzację (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  . złotych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl emerytura, dorabianie, praca, waloryzacja, świadczenie

 • Nowe zasady waloryzacji

  Rada Ministrów planuje wprowadzenie nowych zasad waloryzacji rent i emeryturDotychczasowy stan problemu zasad waloryzacji emerytur i rentZasady waloryzacji emerytur i rent uregulowane sa obecnie w

 • Dodatki do emerytur i rent

  przeprowadzana jest waloryzacja. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353). emerytura, (...)

 • Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem

  ;rent i emerytur w 2018 roku waloryzacja, emerytura, renta, roczne wyrównanie

 • Wskaźniki waloryzacji rent i emerytur na 2008 rok

  Już w marcu emeryci i renciści otrzymają wyższe świadczenia. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent przyznanych przed 1 marca 2007 r. wynosi 106,5 proc., a emerytur i rent przyznanych lub

 • Kwotowa waloryzacja emerytur. Każdy dostanie po 71 złotych

  : zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, rent socjalnych, emerytur pomostowych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rent dla kombatantów oraz inwalidów wojennych i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane