Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  przedemerytalnego do dnia utraty prawa do jego pobierania, a w przypadku zasiłku przedemerytalnego - do jego wygaśnięcia, a w odniesieniu do osób niepobierających zasiłku przedemerytalnego (...)

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  o 46,57 zł, z 763,55 zł do 810,12 zł, renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową o 35,83 zł, z 587,33 zł do 623,16 zł.Nowe wysokości

 • Przeliczenie emerytury

  stanowiącej mniej niż 100% przeciętnego wynagrodzenia, podlegają przeliczeniu. Przeliczenie emerytury i renty z tytułu niezdolności do pracy polega na ponownym obliczeniu świadczenia od określonej (...)

 • Opinia prawna na temat waloryzacja kwoty bazowej do wyliczenia emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat waloryzacja kwoty bazowej do wyliczenia emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od 16 września 2004 r. rzadsze podwyżki dla emerytów i rencistów

  , podlegają przeliczeniu. Przy czym przeliczenie emerytury i renty z tytułu niezdolności do pracy polega na ponownym obliczeniu świadczenia od kwoty bazowej określonej powyżej, (...)

 • Wniosek o emeryturę przed osiągnięciem wieku

  prawa do emerytury, jeśli pójdzie na nią po 8 miesiącach? Jeśli może wystąpić do ZUS - to czy emerytura wyliczona w myśl tegorocznej (marcowej) kwoty bazowej, będzie (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  przyznać prawo do zaliczkowej wypłaty emerytury. 6. Uzupełnienie do minimalnej emerytury Jeżeli suma emerytur przyznanych emerytowi przez instytucje kilku państw członkowskich (...)

 • Zasady podwyższania świadczeń emerytalno-rentowych zgodne z Konstytucją

  biorąc przy tym pod uwagę wiek osoby uprawnionej do otrzymania tego świadczenia. Dla osób urodzonych przed 1 stycznia 1930 roku przewidziano podwyższenie kwoty bazowej do 96,5 proc. (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  niezdolności do pracy oraz renta rodzinna idzie w górę o 21,89 zł (z 706,29 zł do 728,18 zł). Na tej podstawie można wyliczyć minimalne kwoty najniższych rent z tytułu wypadków (...)

 • Wysokość emerytury

  . Osiągnęłam w tym czasie również wiek emerytalny więc w 2003 r złożyłam dodatkowe dokumenty do ZUS, licząc na podwyższenie swoich "apanaży". Wniosłam również o ew. przeliczenie renty wg. nowej (...)

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  r.;   w terminie do 7 roboczego dnia lutego 2008 r. realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w 2007 r. w stosunku do 2005 r.  Do ustalania wskaźników

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane