Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Waloryzacja kaucji wniesionej przed 12.11.1994 r.

  opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę. Przepis ten nie określa sposobu ich waloryzacji kaucji wniesionych przed dniem 12 listopada 1994 r. Kwota takiej kaucji może (...)

 • Waloryzacja kaucji za wynajem lokalu zakładowego

  orzecznictwa nie jest dopuszczalnym ograniczanie waloryzacji kaucji wpłaconej za mieszkanie zakładowe. kaucja, waloryzacja, najem, mieszkanie zakładowe, Trybunał Konstytucyjny, (...)

 • Waloryzacja i zwrot kaucji

  orzeczeniem Sądu Najwyższego z dnia 26.IX. 2002 roku (III CZP 58/2002), wyłączona możliwość waloryzacji kaucji, mimo że przepis ten jej nie przewiduje. Może ona nastąpić na mocy przepisów kodeksu (...)

 • Porada prawna na temat waloryzacja kaucji za mieszkanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat waloryzacja kaucji za mieszkanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot kaucji z oprocentowaniem

  podstawa prawna mówiąca, iż najemca ma prawo żądać zwrotu kaucji z oprocentowaniem? Niestety w aktualnym stanie prawnym nie ma żadnego przepisu regulującego kwestię płatności i zwrotu kaucji (...)

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej

  wpływ przede wszystkim na wysokość czynszu, kaucji oraz w mniejszym stopniu na wysokość kredytu. mieszkanie komunalne, rozliczenie kaucji mieszkaniowej, waloryzacja

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  korzystanie z innych lokali; jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia (...)

 • Zwrot kaucji za mieszkanie

  uwarunkowaniem wpłaty kaucji za mieszkanie. W wyniku wieloletnich konfliktów z właścicielem kamienicy siostra zdecydowała się na opuszczenie mieszkania oraz wymeldowania się z tego lokalu. W (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  - należy się przyjrzeć podpisywanej umowie - czy jest napisane kto jest odpowiedzialny za wszelkie remonty, kto będzie za nie płacił, czy TBS zwróci pieniądze, gdy mimo partycypacji w kosztach (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Nie dotyczy to oczywiście małżonków, którzy złączeni wspólnością ustawową kupują razem mieszkanie. Mieszkanie takie bowiem nie będzie stanowiło współwłasności (...)

 • Wysokość kaucji w umowie najmu mieszkania

  wynajmującemu w dniu opróżnienia lokalu. Kaucja nie może przekraczać dwunastokrotności miesięcznego czynszu za dany lokal, obliczonego według stawki czynszu obowiązującej w dniu zawarcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane