Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  przyszłości rodzi na nowo prawo wyboru między rękojmią a gwarancją (E. Łętowska, Każda wada z osobna, Rzeczpospolita 1997, nr 12, s. 11)” 4 . Możliwe jest zatem dokonanie przez Pana wyboru, (...)

 • Uwaga na produkt niebezpieczny! Odpowiedzialność producenta za produkt niebezpieczny

  sprzedaży produktu. Wada taka może się rozwinąć w trakcie użytkowania rzeczy. Przyjąć należy, że wada taka wynikać może zarówno z substancji, z jakiej powstał towar (np. ciastko (...)

 • Zwrot uszkodzonego towaru przez klienta.

  konsumenta zastosowanie ma również istotny przepis art. 556 z ind. 2 k.c., zgodnie z któym: Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od (...)

 • Porada prawna na temat wada

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wada, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wadliwą pralkę czy lodówkę wymienimy na nową

  roku o prawach konsumenta. e-prawnik.pl wada, pralka, AGD, odstąpienie,

 • Rękojmia za wady towaru poza sprzedażą konsumencką

  rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie sprzedawcy o dostrzeżonej wadzie, a w wypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później - jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy niezwłocznie po (...)

 • Kto ponosi koszty remontu zakupionej nieruchomosci

  korzystać.Można tylko dodać, iż przy sprzedaży konsumenckiej uprawnienia konsumenta w przypadku niezgodności towaru z umową są bardzo podobne jak wyżej przedstawione.   Rękojmia, wada rzeczy, (...)

 • Okres gwarancji a wada towaru

  zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie sprzedawcy o dostrzeżonej wadzie, a w wypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później

 • Umowa o dzieło - odpowiedzialność wykonawcy

  kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami). dzieło; umowa; wykonanie; wada; odpowiedzialność;

 • Bez swobody lub świadomości oświadczenie woli jest nieważne

  spadkobierców ustawowych po osobie, która złożyła w takich okolicznościach oświadczenie woli, może żądać ustalenia nieważności umowy, dopiero po jej śmierci jako jej spadkobierca. Omawiana (...)

 • Rękojmia za sprzedaż hurtową

  hurtowni, kupującemu przysługują uprawnienia opisane powyżej, a sprzedawca ma obowiązek uwzględnić jego żądania. sprzedaż, umowa sprzedaży, rękojmia za wady towaru, wada fizyczna, niewykonanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja telefonu po raz 6!!!

  Ponad 3 tygodnie temu po raz 5-ty oddałam do reklamacji telefon komórkowy, w którym za każdym razem pojawia się ta sama wada (brak dzwonka telefonu, (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • PLEŚŃ W WYNAJMOWANYM MIESZKANIU

  Bardzo proszę o pomoc, od lipca tego roku wynajmuje mieszkania z mężem i półtora rocznym synkiem. Na początku nic nie wskazywało na pleśń,we wrześniu (...)

 • Reklamacja butów UMBRO

  Witam, dnia 20.05.2011 zakupiłem sportowe buty firmy UMBRO. Po niedługim czasie rozkleiła się podeszwa z boku (nie wielkie rozklejenie, jednak but (...)

 • Reklamacja towaru z Włoch

  Witam, posiadam małą działalność gospodarczą. Półtora roku temu kupiłem u Włoskiego producenta urządzenie do dalszej odsprzedaży. Po ok 0,5 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane