Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  netto. Co prawda w praktyce, w tego typu ugodach przyjmuje się na ogół, że umówiona kwota to kwota brutto, ale udowadnienie tego w przedmiotowej sprawie mogłoby być trudne i raczej (...)

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości

  sprzątanie klatki schodowej (np. w naszej części budynku mieszkają 3 osoby, w drugiej 5 plus zwierzęta z tego 4 i zwierzęta na piętrze, a moja mama na parterze to wszystko sprząta (...)

 • Warunki wypłat z Funduszu Alimentacyjnego

  poprzedzającym okres, na jaki przyznaje się te świadczenia. W okresie od 1 czerwca 2002 r. do dnia 31 maja 2003 r. świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują, jeżeli przeciętny (...)

 • Porada prawna na temat w jaki sposob mozna przejsc na rente chorobowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w jaki sposob mozna przejsc na rente chorobowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgoda sądu na wyjazd dziecka za granicę

  oczywiście chcę zabrać dziecko. Moje pytanie - w jaki sposob w takiej sytuacji mogę uzyskać zgodę sadu na ten wyjazd? Czy wystarczyłaby zgoda ojca dziecka na pismie? (...)

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki

  pozwalający na odstąpienie od umowy w terminie 10 dniowym, bez podania przyczyn. Warunkiem rozpoczęcia biegu terminu jest złożenie oświadczenia na piśmie o 10 dniowym terminie odstąpienia. (...)

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu

  życia? Czy do procedury dostarczania pism przez osoby fizyczne mozna stosować przepisy kpa? W opisanej sytuacji, ani w żandej innej, w której przynajmniej jedną stroną nie jest (...)

 • Postępowanie w sprawie ustalenia emerytury - czas

  jest w toku (kopie pism do miejsc pracy,uczelni, itd). W jaki sposob można wyegzekwować podjęcie decyzji przez ZUS? Według paragrafu 33 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia (...)

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie

  wyłączony w razie istnienia między małżonkami (w jakimkolwiek okresie roku podatkowego) rozdzielności majątkowej. Por. informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego Izby Skarbowej (...)

 • Spis inwentarza a stwierdzenie nabycia spadku

  spadku i czy można zrezygnować z dokonania takiego spisu. Jeśli tak to w jaki sposób - pismo do sądu, czy do komornika? Spis inwentarza sporządzany jest na wniosek albo z urzędu. O sporządzeniu (...)

 • Uzyskanie nakazu eksmisji

  lokatora, gdyż okres ten uzależniony jest od ilości spraw w danym sądzie. Jakiekolwiek siłowe rozwiązanie problemu może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje prawno - karne. Uściślenie tych (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane