Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać wcześniejszą emeryturę – opinia prawna

  zasiłku dla bezrobotnych, bądź skorzystania z ubezpieczenia społecznego rolników na uzyskanie przeze mnie emerytury w wieku 60 lat. Być może jest inne rozwiązanie, o którego propozycję (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  -Skarbowej, przebywasz na urlopie wychowawczym lub pobierasz zasiłek macierzyński albo zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego, pobierasz świadczenie socjalne wypłacane w (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rodzica, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzica pozostającego w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek (...)

 • Porada prawna na temat w jaką rubrykę pit 37 wpisać zasiłek dla bezrobotnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w jaką rubrykę pit 37 wpisać zasiłek dla bezrobotnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Oddaj 1 % swojego podatku na cele charytatywne! - do 2006 r.

  PIT (PIT–36 lub PIT-37) w części deklaracji zatytułowanej „Obliczenie zobowiązania podatkowego” znajdziemy rubrykę „Kwota 1 % zmniejszenia z tytułu (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  dokonać odliczenia? Realizacja odliczenia następuje po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu podatkowym PIT‑36 lub PIT37, w którym podaje się liczbę (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  złożenia zeznania podatkowego, w kwietniu lub w maju roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. W tym samym czasie naczelnik urzędu skarbowego przekaże na (...)

 • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne - kiedy jest obowiązkowe?

  zainteresowanego, że rozpoczął dochodzenie od niego kosztów tych świadczeń. Jeżeli w tym czasie zgłosi się wstecznie do ubezpieczenia, to nie poniesie kosztów leczenia. Wyrejestrowanie (...)

 • Uprawnienia i obowiązki osoby bezrobotnej

  także od kwoty pożyczki niespłaconej w terminie. Bezrobotny posiada również prawo do świadczeń publicznych zakładów opieki zdrowotnej dla siebie i swojej rodziny. Zasiłek dla (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  wpisujemy w PIT. Emeryt sam wybierze, czy chce się rozliczyć Rocznego PIT nie muszą składać również osoby, które dostawały w zeszłym roku świadczenia z ZUS oraz (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych oraz koszty uzyskania przychodu

  Czy zasiłek dla bezrobotnych to "wynagrodzenie ze stosunku pracy..." czy też działalność wykonywana osobiście..."? Nie wiem, gdzie (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane