Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie chorobowe a okres wyczekiwania

  wskutek choroby nie przysługuje w przypadkach, w których pracownik nie ma prawa do zasiłku chorobowego (art. 92 § 3 pkt 2). Należy zatem odwołać się do przepisów ustawy o świadczeniach (...)

 • Spadek i podatek

  babcia spisali jednobrzmiące testamenty w 1992 roku, powołując mnie do całości spadku. Dziadek zmarł w 1996 r., babcia w 2008 r. Otwarcie i ogłoszenie testamentów (dziadka i babci) (...)

 • Zaliczanie pensji pracowników do kosztów firmy

  , że wynagrodzenie płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego (...)

 • Opinia prawna na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu podatkowym

  nastąpiło bez jego winy. Podanie o przywrócenie terminu należy wnieść w ciągu 7 dni od dnia ustania przyczyny uchybienia terminowi. Jednocześnie z wniesieniem podania należy (...)

 • Fałszywe zaświadczenie lekarskie

  szpitala osobiście sprawdził, iż lekarz o godz. 13.30 pracował w prywatnej przychodni. Następnego dnia lekarz pojawił się w pracy, jednakże po południu przedstawił zwolnienie (...)

 • Nieobecność z powodu choroby

  pobierania wynagrodzenia w razie powstania niezdolności do pracy od pracodawcy trwa 33 dni w roku kalendarzowym. Natomiast okres pobierania zasiłku wynosi co do zasady do 6 miesięcy, (...)

 • Pożyczka zaciągnięta przez spadkodawcę

  Moja Teściowa otrzymała w zeszłym tygodniu ostateczne wezwanie do zapłaty z placówki SKOK. Dowiedziała się, że jej matka (nieżyjąca od ponad roku) wzięła pożyczkę i w ciągu (...)

 • Spłata części majątku wspólnego po podziale

  przeprowadzić egzekucję danemu tytułowi egzekucyjnemu trzeba natomiast nadać klauzulę wykonalności, którą to nadaje sąd na wniosek, w ciągu 3 dni od jego złożenia. Wniosek o wszczęcie (...)

 • Faktura powiększy podatek. Jeśli jest nieuregulowana

  czas, będzie musiał wyjąć wartość zakupu z kosztów podatkowych.Zwlekający z zapłatą należności przedsiębiorca będzie musiał w ciągu trzydziestu dni od upływu terminu płatności (...)

 • Dzień wolny w zamian za sobotę-święto

  , pracownikowi należy się za taki dzień wynagrodzenie jak za pracę nadliczbową w święta. praca w święto, dzień wolny, sobota, dni wolne, czas pracy

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane