Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spóźniony PIT kosztuje i odbiera przywileje

  dwudziestej czwartej (nawet jeśli dotrze do urzędu skarbowego np. w połowie maja, termin będzie zachowany). Kary pieniężne dla spóźnialskich Spóźniona wizyta w urzędzie, polecony (...)

 • Obliczanie wysokości wynagrodzenia urlopowego

  kolejności obliczyć średnią wynagrodzenia z 3 miesięcy (sumując wynagrodzenia po odliczeniu ZUS-u) po czym podzielić to przez ilość dni pracujących w ciągu tych 3 miesięcy, co daje (...)

 • Nakaz wypłaty zaległego wynagrodzenia

  zgłasza roszczenia -pracownicy w zakładzie otrzymywali i otrzymują regularnie wynagrodzenie i pozostałe świadczenia pracownicze. Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Pracy, w razie (...)

 • Porada prawna na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki

  konieczne doręczenie dodatkowych dokumentów), albowiem w przypadku potwierdzenia nieprawidłowości opłacania składek, Pani wniosek zostałby odrzucony - czyli badanie sprawy w dalszym (...)

 • Wezwanie do dostarczenia deklaracji ZUS DRA

  uważa Pan, że termin wskazany w piśmie jest zbyt krótki na uzyskanie w/w dokumentów, ma Pan prawo złożyć wniosek o przedłużenie terminu jednakże wniosek taki należy dobrze (...)

 • Trybunał za nierówność płci

  rozpatruje dalsze kroki w tej sprawie. Kolejnych decyzji należy się spodziewać w niedalekiej przyszłości.Przebieg procedury Postępowanie w sprawie naruszenia składa się (...)

 • Pożyczka zaciągnięta przez spadkodawcę

  Moja Teściowa otrzymała w zeszłym tygodniu ostateczne wezwanie do zapłaty z placówki SKOK. Dowiedziała się, że jej matka (nieżyjąca od ponad roku) wzięła pożyczkę i w ciągu (...)

 • Nowa instytucja będzie wspierać zorganizowaną aktywność obywateli

  wejdzie w życie zasadniczo po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia, tj. 28 października br. Jakie jest uzasadnienie wprowadzanych rozwiązań? Instytucje społeczeństwa obywatelskiego w (...)

 • Doręczanie pism stronie posiadającej pełnomocnika

  pełnomocnictwa. Wyrok zapadł w części dla mnie korzystny, a od reszty chcę się odwołać. Pan mecenas przekonywał mnie, że wyrok jest korzystny i nie ma sensu się odwoływać, ale (...)

 • Ułatwienia dla absolwentów

  zaswiadczeniu o ukonczeniu kursu, podjeli po raz pierwszy zatrudnienie lub we wlasnym imieniu podjeli i wykonuja dzialalnosc gospodarcza, zwanymi dalej „absolwentami” .Ustawa ma wejść w życie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane