Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop na żądanie, udzielany pracownikowi na podstawie przepisów Kodeksu pracy

  przeznaczenia). Taki urlop może być łączony z innymi dniami wolnymi od pracy, w szczególności z niedzielami i świętami. Urlopu na żądanie nie obejmuje się planem urlopów (...)

 • Pożyczka udzielona spółce jawnej przez sp. z o.o.

  uzyskanego z czynności, w stosunku do których podatnikowi nie przysługuje prawo do obniżania podatku należnego. 3) Sama pożyczka nie jest przychodem w podatku dochodowym. Natomiast z pożyczką (...)

 • Powództwo o zwolnienie przedmiotu z egzekucji

  wartość przekracza), w którego okręgu prowadzi się egzekucję. Pozwanym będzie wierzyciel dłużnika (nie komornik!). Gdyby sam dłużnik twierdził, że samochód jest jego własnością, to (...)

 • Opinia prawna na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udowodnienie fałszywości weksla

  instancji za pośrednictwem sądu, który wydał orzeczenie w terminie 14 dni od doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem należy złożyć w (...)

 • Realizacja roszczenia o zachowek

  własnościowe, w którym w dalszym ciągu mieszka mąż mamy. Uprawnienie do zachowku powstaje wówczas gdy spadkodawca sporządził testament i powołał do dziedziczenia osoby spoza kręgu (...)

 • Niezgłoszenie wniosku o upadłość w terminie

  z terminem zgłaszania tego wniosku regulują art. 2 oraz 5 ustawy prawo upadłościowe i naprawcze. Zgodnie z tymi przepisami wniosek powinien zostać złożony w ciągu 14 dni od zajścia (...)

 • Terminowość doręczeń listów nierejestrowanych

  , przemieszczeniu i doręczeniu przesyłki, "n" oznacza liczbę dni, które upłynęły od dnia nadania do dnia doręczenia przesyłki, przy czym do terminów nie wlicza się (...)

 • Wynagrodzenie chorobowe a okres wyczekiwania

  wskutek choroby nie przysługuje w przypadkach, w których pracownik nie ma prawa do zasiłku chorobowego (art. 92 § 3 pkt 2). Należy zatem odwołać się do przepisów ustawy o świadczeniach (...)

 • Spadek i podatek

  babcia spisali jednobrzmiące testamenty w 1992 roku, powołując mnie do całości spadku. Dziadek zmarł w 1996 r., babcia w 2008 r. Otwarcie i ogłoszenie testamentów (dziadka i babci) (...)

 • Zaliczanie pensji pracowników do kosztów firmy

  , że wynagrodzenie płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane