Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Termin na złożenie odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę

  Kodeks pracy stanowi, że odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. (...)

 • Umowa na czas określony - rozwiązanie i ekwiwalent

  Jaka odprawa należy się pracownikowi w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony (1 rok) i posiadania niewykorzystanego urlopu - 10 dni? Czy sumuje sie ekwiwalent (...)

 • Termin złożenia bilansu

  terminie 7 dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Oznacza to, iż wniosek powyższy należy złożyć w ciągu 7 dni (...)

 • Porada prawna na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin odpowiedzi na apelację

  zawiadomił powódkę. Powódka otrzymała zawiadomienie na kilka tygodni przed rozprawą apelacyjną, która ma się odbyć za 9 dni. Czy w tej sytuacji powódka może jeszcze wnieść odpowiedź (...)

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  - dniowym tygodniu pracy (poniedziałek - piątek) oraz w miesiącu wrześniu 2004 r. Wychodzi, że pracuje przez 22 dni w miesiącu nie licząc sobót i niedziel. Mnożąc sumę z dnia (...)

 • Zmiana Urzędu Skarbowego

  skarbowego nie później niż w terminie 30 dni (art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników). Aktualizacji dokonuje się (...)

 • UOKiK ukarał za skandaliczne zapisy w umowach

  ciągu 10 dni, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.Na New Generation DR Prezes Urzędu nałożyła karę w wysokości 1 942 zł i nakazała zaniechanie stosowania niedozwolonych praktyk. (...)

 • Licencja na transport drogowy rzeczy

  załącznikach przewoźnik jest zobowiązany dokonać zgłoszenia na piśmie organowi, który wydał licencję w ciągu 14 dni od zaistnienia zmiany. Przewoźnik, który kupił nowy środek (...)

 • Trzeci etap liberalizacji rynku energii i gazu

  . Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych w sieciowej części przedsiębiorstwa nie będą mogli podejmować pracy w spółce wytwórczej i obrotowej przez okres 3 lat przed i (...)

 • Termin dostarczenia zaświadczenia L-4 do ZUS

  dostarczyć w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania płatnikowi składek, który przekazuje je niezwłocznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podając datę dostarczenia tego zaświadczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane