Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kłopotliwy sąsiad

  w skrócie można sprowadzić do znanej maksymy "wolnoć Tomku w swoim domku". Inni sąsiedzi również próbowali rozmawiać z sąsiadem ale wobec aroganckiej postawy właściciela psa wycofali się (...)

 • Odpowiedź na apelację

  Do kiedy przed wyznaczonym terminem rozprawy apelacyjnej należy złożyć (ile dni naprzód) ewentualne nowe wnioski i dokumenty, aby sąd je uwzględnił na posiedzeniu w sprawie? Czy do sądu (...)

 • Odmowa udzielenia urlopu

  . Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi w trybie "na żądanie". Praocdawca jest zwolniony z ustalenia planu urlopów (czyli de facto miałby możliwość "wstrzymania (...)

 • Porada prawna na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin wypłaty wynagrodzenia

  ). Jednakże wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych (...)

 • Wypowiedzenie umowy na okres próbny

  kończy się w sobotę (np. jeżeli pracownik wypowie umowę o pracę w środę, okres wypowiedzenia kończy się nie w najbliższą, ale w następną sobotę). Okresy (...)

 • Urlop wypoczynkowy zatrudnionego na 1/2 etatu

  , przysługujący mu urlop wypoczynkowy wynosi połowę wymiaru, czyli 10 dni roboczych. Jednakże zgodnie z zasadą udzielania urlopu wypoczynkowego w wymiarze godzinowym, pracownikowi należy (...)

 • Procedura wyborów do Rady Pracowniczej

  50 pracowników. Swym zatem działaniem obejmuje również Państwa. Z pytania nie do końca to wynika, lecz zakładamy, że w Państwa zakładzie pracy nie działa zakładowa organizacja związkowa. (...)

 • Obopólna zgoda stron na istnienie umowy o pracę

  istnienia stosunku pracy bez woli obydwu stron. Jeżeli pracownik wykonuje umowe w ramach stosunku pracy, pracodawca ma obowiązek podpisania z nim umowę o pracę. Nie mozna jednak domniemywać (...)

 • Przedłużenie terminu a kara umowna

  opinii np. o 3 dni - Wykonawca ma prawo do przedłużenia ustalonego w umowie terminu wykonania zobowiązania również o 3 dni, po dokonaniu zawiadomienia. Oczywiście pod uwagę należy (...)

 • Odliczenie funduszu remontowego przez emerytkę

  , urzędów skarbowych i urzędów kontroli skarbowej (sygn. PB5/KD-O33-1792339/01) za dowód wpłaty na fundusz remontowy należy uznać zarówno przelew bankowy, przekaz pocztowy, jak i dokument wpłaty (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane