Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyjazd na targi

  , aby móc zaliczyć określone wydatki do kosztów uzyskania przychodów, jest to, że wydatek nie może znaleźć się w katalogu kosztów niezaliczanych (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości

  wysokości 10 procent uzyskanego przychodu. Obowiązek podatkowy należy wówczas spełnić bez wezwania w ciągu 14 dni od dokonania sprzedaży. Jeżeli natomiast nie chce Pani płacić (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń

  stosownego pozwolenia. Zmiana w tym zakresie nastąpiła na mocy ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane (ustawa w tym zakresie weszła w życie 31 maja 2004 r.). (...)

 • Opinia prawna na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat w ciągu ilu dni należy zarejestrować się w urzędzie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustalenie granic nieruchomości

  granicznych na podstawie dokumentów znajdujących się w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, zawiadomi strony o czynnościach wznowienia granic. Po stawieniu się (...)

 • Upadłość spółki

  do dłużnika w tej sprawie, że gdy nie zapłaci tej kwoty wraz z odsetkami w ciągu 7 dni od dnia otrzymania pisma, złożymy do sądu wniosek o upadłość tej spółki. Co możemy (...)

 • Dług spłacany przez matkę i żyranta

  : Niezapłacony kredyt a wyjazd za granicę oraz Obowiązki dłużnika w związku z wyjazdem za granicęJeżeli w stosunku do Pani toczyło by się postępowanie sądowe cywilne to należy (...)

 • Wypowiedzenie warunków użytkowania gruntu

  mojej działki na Upalnej3? Rozwiązanie umowy o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste może nastąpić w wyniku upływu terminu albo przed jego upływem, jeżeli użytkownik korzysta z nieruchomości (...)

 • Udostępnienie akt szkody

  zakład ubezpieczeń powinna nastąpić co do zasady w terminie 30 dni od zawiadomienia zakładu ubezpieczeń albo, gdy roszczenie jest sporne w terminie 14 dni od wyjaśnienia okoliczności (...)

 • spółka cywilna-zamiana adresu

  przedsiębiorcy. Zgłoszenie do organu ewidencyjnego (w tym przypadku urzędu gminy) powinno zostać dokonane w ciągu 14 dni od zmiany stanu faktycznego i prawnego powodującego zmianę. (...)

 • Prawo do ubiegania się o dotację

  ciągu roku mniej niż 10 pracowników i osiągnął roczny obrót nieprzekraczający równowartości 2 000 000 euro. Do inwestycji zalicza się w tym wypadku wydatki na: 1. nabycie lub wytworzenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane