Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Testament na rzecz wnuków

  testamencie powinien pojawić się zapis? Jeżeli dziadkowie chcą, by właścicielami nieruchomości stały się ich wnuki, a nie dzieci, to powinni po prostu spisać testament. Może to być testament własnoręczny

 • Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  własnoręczny? Najpopularniejszą formę testamentu z pewnością stanowi testament holograficzny (własnoręczny). Wynika to przede wszystkim z łatwości zadośćuczynienia wymogom formalnym stawianym (...)

 • Testament własnoręczny bez daty

  wywołania tej wątpliwości, testament staje się nieważny. testament własnoręczny, forma czynności prawnej, testament, testator, forma testamentu

 • Porada prawna na temat własnoręczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat własnoręczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  będzie nieważne. Będzie więc on podstawą dziedziczenia. Nie ma prawnej możliwości pozbawienia możliwości opieki nad osobą pełnoletnią. testament testament notarialny, testament własnoręczny, (...)

 • Spadek po ojcu

  wymieniona w testamencie jest spadkobiercą powołanym do całego spadku.   testament, własnoręczny, dokument, notariusz, podpis, wydziedziczenie, zachowek, majątek wspólny

 • Własnoręczność podpisu

  pisemną. Zgodnie bowiem z art. 78 § 1 kodeksu cywilnego z do zachowania formy pisemnej wystarczający jest własnoręczny podpis. Wymóg złożenia podpisu przewidują także polskie ustawy procesowe, (...)

 • Brak daty na testamencie własnoręcznym

  niż inne, ze względu na tę swoją cechę, czyli brak daty, musi zostać uznany za nieważny (podstawa prawna: art. 949§2 kc). testament, własnoręczny, data, brak

 • Sporządzenie własnoręcznego testamentu

  własnoręczny to najprostsza forma testamentu. Wymagania ustawowe ograniczone są do: własnoręcznego spisania treści testamentu, podpisania sporządzonego pisma i opatrzenia go datą. Brak daty może (...)

 • Charakter testamentu holograficznego

  testamentu. Późniejsze zmiany stanu prawnego nie mają wpływu na ważność sporządzonego testamentu. Testament własnoręczny to najprostsza forma testamentu. Testament ten nie wymaga dla swej (...)

 • Testament własnoręczny

  własnoręczny). Testament może też (ale nie musi) być sporządzony w formie aktu notarialnego. Jak zauważa E. Skowrońska-Bocian w swoim komentarzu do k.c. („Komentarz do kodeksu cywilnego. Księga (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa o dzieło bez spisanej umowy?

  Witam miesiąc temu szukajac dodatkowej pracy natrafiłam na pewien portal dodatkowapraca.com . Zarejestrowałam się w tym portalu co wg ich zapisu na (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Pozew o zachowek

  w jaki sposób go sporządzić pozew o zachowek, proszę o pomoc. będę pisał w najbliższym czasie dwa takie pozwy, napisz do mnie na maila to ci pomogę (...)

 • Europejska karta broni

  Jak starać się o wydanie europejskiej karty broni? Czy oprócz pozwolenia trzeba wcześniej załatwić jakies inne dokumenty? Gdzie i w jakiej formie (...)

 • co napisać w reklamacji?

  Co trzeba uwzględnić w reklamacji, aby mi ją przyjęli? Jak poprawnie napisać takie pismo? Pozdr. krok 1 W pierwszym wierszu reklamacji umieść (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane