Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  rady lub sejmiku w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego.Art. 15. 1.  Nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa oraz własność (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  budynek lub inne urządzenie, nabył od niego własność działki za odpowiednim wynagrodzeniem. § 3. (skreślony). Tytuł II. UŻYTKOWANIE WIECZYSTE Art. 232. § 1. Grunty stanowiące własność (...)

 • Kodeks cywilny

  . PRZEDSIĘBIORCY I ICH OZNACZENIA Dział III Art. 44.  Mieniem jest własność i inne prawa majątkowe.Art. 44[1].  § 1. Własność i inne prawa majątkowe, stanowiące mienie państwowe, przysługują (...)

 • Porada prawna na temat własność

  Nie szukaj dłużej informacji na temat własność, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  gruntowej wygasa z dniem, w którym decyzja o wywłaszczeniu tego prawa stała się ostateczna, jeżeli prawo użytkowania wieczystego było ustanowione na nieruchomości gruntowej stanowiącej własność (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  nieruchomości. W takim wypadku wysokość udziałów w nieruchomości wspólnej określa ta umowa.  2. Nieruchomość, z której wyodrębnia się własność lokali, może być zabudowana (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  tych meteorytów. Prawo australijskie zakazuje również eksportu meteorytów bez zgody władz. Również prawo czeskie przewiduje, że meteoryty stanowią własność muzeów, a znalazcy należy się nagroda; (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  stanowiących własność Skarbu Państwa lub właściwej jednostki samorządu terytorialnego, albo przy wykonywaniu czynności urzędowych, do których wykonania niezbędne jest określenie wartości

 • Jakie są sposoby ustanowienia odrębnej własności lokalu?

  przekształca się wówczas z mocy samego prawa w odrębną własność lub własność domu jednorodzinnego, ale tylko gdy w toku likwidacji nie znajdzie się inna spółdzielnia mieszkaniowa, która (...)

 • Mienie PKP

  Uchwała NSA Naczelny Sąd Administracyjny w składzie 7 sędziów 26 lutego 2018 r. podjął następującą uchwałę (sygn. I OPS 5/17): "Pozostawanie nieruchomości we władaniu przedsiębiorstwa PKP bez (...)

 • Ustawa o własności lokali

  , to ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd może żądać także dotychczasowy zarządca nieruchomości, który sprawował zarząd nieruchomością w dniu, w którym wyodrębniono własność pierwszego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane