Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Własność hipoteczna

  Wielu deweloperów oferuje mieszkania o statusie własności hipotecznej. Co to jest i na czym polega tzw. własność hipoteczna, z jakim niebezpieczeństwem wiąże się wykupienie mieszkania o takim

 • Mieszkanie kupione na kredyt przed małżeństwem

  mieszkanie na kredyt i że jest to tzw. własność hipoteczna. Mieszkanie to, jak wszystkie inne składniki majątkowe nabyte przed zawarciem związku małżeńskiego, wchodzi do Pana majątku odrębnego. (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  mieszkania? Jakie kroki muszę podjąć, aby wykupić to mieszkanie na własność? Czy status współwłaściciela innego mieszkania (własność hipoteczna) uniemożliwia mi wykup w/w mieszkania (...)

 • Porada prawna na temat własność hipoteczna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat własność hipoteczna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dziedziczenie zstępnego spadkobiercy

  Jestem w trakcie rozwodu, od 2 lat w faktycznej separacji, od 6 miesięcy mam sądowo zniesioną ustawową wspólność majątkową. Mężowi zmarła matka. Jej majątek to mieszkanie - własność hipoteczna. (...)

 • Mieszkanie własnościowe a członkostwo spółdzielni

  Czy przynależność do spółdzielni mieszkaniowej jest obowiązkowa, nawet jeśli mieszkanie jest własnościowe? Jeżeli mieszkanie jest własnościowe i jest to własność hipoteczna, to nie ma (...)

 • Przejęcie lokalu kwaterunkowego

  odziedziczonego po ojcu mieszkania (własność hipoteczna); syn przebywa czasowo za granicą na stypendium (wraca przed październikiem). Zakładamy, że pod pojęciem mieszkania kwaterunkowego kryje (...)

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  składowych należy zaś zaliczyć własność budynków i innych urządzeń, która to stanowi prawo związane z użytkowaniem wieczystym (art. 235 k.c. w zw. z art.50 k.c.). W literaturze przyjmuje (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  ;Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, łączne obciążenie kilku nieruchomości hipoteką przymusową jest niedopuszczalne, chyba że nieruchomości te są już obciążone inną hipoteką łączną albo stanowią (...)

 • Procedury ustanowienia hipoteki.

  podlegającego ujawnieniu w księdze wieczystej, bądź obejmuje czynność przenoszącą własność nieruchomości, chociażby dla tej nieruchomości nie była prowadzona księga wieczysta, notariusz sporządzający (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • własność hipoteczna a własność spółdzielcza?

  Proszę o odpowiedź czym się różni i na czym polega własność hipoteczna i własność spółdzielcza? W ogłoszeniach kupna/sprzedaży mieszkań (...)

 • własność hipoteczna

  Witam, chce kupić mieszkanie, w ofercie jest napisane, Stan prawny: Własność hipoteczna a poniżej, Forma własności - pełna własność z KW, bez (...)

 • NIETYPOWE: Hipoteka a egzekucja innych długów?

  Witam! Mam taki problem - komornik lada moment zacznie ściągać moje długi (niespłacone kredyty), których nie byłem w stanie spłacić z powodu zaknięcia (...)

 • Książeczki mieszkaniowe

  Czy przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym (własność hipoteczna budował Deweloper) przysługuje premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? (mqbec) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane