Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie VAT 2011: limit do 150 tys. zł

  zwolnienia. Jeśli złożę do 15 stycznia 2011 roku zawiadomienie o chęci skorzystania z tego prawa, to od każdej sprzedaży po 1 stycznia nie odprowadzę już podatku VAT. W przypadku, gdy (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  VAT oraz zakaz odliczania tego podatku od paliwa. Poniżej prezentujemy najważniejsze naszym zdaniem zmiany w prawie, które wpłyną na życie Polaków w 2011 roku. Szybciej dojedziemy (...)

 • Które firmy stracą na zmianach w VAT?

  przedstawione w kwocie brutto. Niestety tracące na długoterminowych umowach firmy będą musiały zdać się przy renegocjacji na dobrą wolę kontrahentów. Zmiany w VAT 2011 - czytaj więcej (...)

 • Porada prawna na temat vat1 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat1 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  przez 3 miesiące, to nalicza się ją proporcjonalnie w wysokości 92,67 zł za każdy miesiąc (92,67x3=278,01 zł). Zmiany VAT 2011 - czytaj więcej na Money.pl Musimy jednak pamiętać, że gdy (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  towarów wymienionych w załączniku nr 10 do ustawy o VAT stawka podatku wynosi 5% (art. 41 ust. 2a ustawy o VAT). W poz. 28 załącznika nr 10 do ustawy o VAT wymienione zostały - (...)

 • Państwo bezradne wobec oszustów podatkowych. Oto raport NIK

  zaniżeń VAT, 8,8 proc. w 2012 r. oraz 4,8 proc. w I półroczu 2013 r. Natomiast w dziewięciu urzędach skarbowych w 2011 r. dla Skarbu Państwa odzyskano 22,1 proc. kwoty zaniżeń VAT, (...)

 • Reforma stawek VAT!

  prawidłowości zastosowanych stawek VAT. Będzie ją wydawał wyznaczony dyrektor izby administracji skarbowej na potrzeby opodatkowania VAT towaru lub usługi. Co będzie zawierała WIS? Będzie (...)

 • Konsultacje ws. opodatkowania zbycia nieruchomości komercyjnych

  wielokrotnie przedmiotem orzecznictwa sądów administracyjnych (vide np. wyroki NSA: z dnia 10 marca 2011 r., sygn. akt I FSK 1062/10, z dnia 4 października 2011 r., sygn. akt I FSK 1589/10, (...)

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych

  działalności gospodarczej. Opodatkowanie VAT dostawy wynajętej nieruchomości komercyjnej Istotne pojęcia Za "standardowe elementy typowe dla transakcji nieruchomościowych" opodatkowanych VAT (...)

 • Fakturę wyślesz e-mailem od stycznia

  została wystawiona przez daną firmę lub osobę oraz że jej treść nie zmieniła się w trakcie przesyłania od nadawcy do odbiorcy. Zmiany w VAT 2011 - czytaj więcej na Money.pl Autentyczność (...)

 • Zmiany VAT 2011: koniec ulg na paliwa

  Od 1 stycznia 2011 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odliczania VAT dla samochodów z kratką i paliwa, jakie wlewamy do baków takich pojazdów. Prezydent Bronisław Komorowski

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  stawką 7% VAT, opodatkowanie stawką 7% VAT ograniczone czasowo do 31 grudnia 2010 roku, opodatkowanie stawką 22% VAT. Zwolnienie przedmiotowe – obiekty budownictwa mieszkaniowego  Art. (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  w ogóle nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż ona pozostaje poza systemem podatku VAT.  Przykład:   Podatnik wykonał w 2011 r. następujące czynności:  dokonał (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  samej ustawy o VAT (art. 86 ust. 13 ustawy o VAT) - zagadnienie omówiono wyżej.            Do końca sierpnia 2005 r. prawo do dokonania korekty (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z dnia 28 marca 2011 r. (Dz. U. 2011 r. Nr 68 poz. 360) wystawianie, faktury (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  2011 r. wykonywanie czynności opodatkowanych podatkiem VAT są zwolnieni od podatku VAT?  Jak stanowi art. 113.1 VAT zwalnia się od podatku podatników, u których (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2011 r.)    Rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży

  podatku należnego. Jak stanowi art. 90 ust. 1 ustawy o VAT jeżeli nie jest możliwe wyodrębnienie całości lub części kwot, o których mowa w ust. 1, podatnik może pomniejszyć kwotę podatku (...)

 • Limit VAT - najem prywatny i działalność

  Od roku 2006 byłem zarejestrowany jako czynny podatnik VAT (rozliczałem VAT, składałem deklaracje VAT-7) - najem prywatny, lokale użytkowe. Z uwagi na obroty nie przekraczające 30.000 (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  końca 2016 r. Za przyjęciem ustawy głosowało 232 posłów, przeciwko zmianom było 221 posłów. Łatwiej podnieść VAT niż PIT VAT to podatek, który przynosi najwyższe wpływy do budżetu (...)

 • Pośrednik pośrednikowi nierówny, czyli kiedy usługa pośrednictwa ubezpieczeniowego korzysta ze zwolnienia z VAT cz. 1

  polskiej ustawy VAT, która w ogóle nie wspomina przy okazji zwolnienia od podatku VAT świadczenia usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego o statusie podmiotu– należałoby przyjąć, (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  części rat leasingowych, podczas gdy podatek VAT liczony jest od całości rat (zob. wyżej). W związku z tym podatnik:  musi ustalić, jaka część podatku VAT przypada na część rat, (...)

 • Jaka stawka VAT przy usługach związanych z ochroną brzegów morskich?

  równości pomiędzy sformułowaniami, jakich użyto w art. 83 ust. 1 ustawy o VAT, czyli „usługi związane z”, „usługi służące bezpośrednio”lub „usługi związane

 • VAT na rośliny

  roku, czy tą która będzie w 2011 roku i ile ta stawka będzie wynosić na żywe rośliny doniczkowe? Skoro dostawa roślin zostanie dokonana w 2011 r. i usługi też będą wykonywane w 2011 (...)

 • Mechanizm tzw. podzielonej płatności VAT

  ;łdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych i ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.   mechanizm podzielonej płatności, VAT, split payment, nabywca, podatnik (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ustawa o vat 2011 tekst jednolity pdf

  Witam Mam takie pytanie gdzie moge odszukac w internecie w pliku pdf ustawy o VAT 2011?Będę bardzi wdzięczna za wszelkie wskazówki polecam przydatny (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • Faktura VAT 2011 - wzór !

  Bezpłatny wzór faktury VAT można pobrać na : http://dokumenty.nf.pl/Dokument/344/FAKTURA-VAT-od-1-stycznia-2011r/faktura-fakturowanie-vat-wystawianie-faktur/

 • PKWiU a VAT 2011

  Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane