Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  okresy krótsze niż 1 rok. Jeżeli osoba była ubezpieczona (pracowała) w trzech państwach członkowskich i w każdym z tych państw przebyła okresy ubezpieczenia (pracy) dłuższe niż 1 rok, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  społecznego: domy jednorodzinne do 300 m.kw., mieszkania o powierzchni do 150 m.kw., do 31.12. 2010 r. - preferencyjna stawka VAT = 7%, od 01.01. 2011 r. - preferencyjna stawka VAT  (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  dopiero w grudniu. Wspomniana kwota przysługuje na cały rok podatkowy. Internauci odliczą dostęp do sieci Osoby korzystające z internetu w miejscu zamieszkania odliczą od dochodu za 2010 rok (...)

 • Porada prawna na temat vat--7 rok 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat--7 rok 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami. Mimo tego, że akt ten nosi datę z 2011 roku, wszedł w życie dopiero w 2013 roku natomiast część jego przepisów jeszcze nie obowiązuje. Ustawa (...)

 • PIT 2010: wspólne rozliczenie z małżonkiem

  , to nie mogą skorzystać ze wspólnego opodatkowania w rozliczeniu za 2010 rok. Wspólny PIT małżonkowie będą mogli złożyć dopiero w rozliczeniu za 2011 rok – oczywiście (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  okresów czasu. I tak, kwota 150 tys. zł znajduje zastosowania dopiero od roku 2011 roku,  natomiast, za rok wcześniejszy, czyli 2010, kwotą graniczną jest kwota 100 tys. zł, z tym, (...)

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  . Jeszcze w zeszłym roku utrzymanie psa przewodnika mogli odliczyć od dochodu jedynie niewidomi. Rozliczając PIT za rok 2011 taką szansę dostają również osoby niedowidzące czy z niepełnosprawnością

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  odpowiadającej 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy (wysokość rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Opodatkowanie niepodzielonych zysków spółki kapitałowej w przypadku jej przekształcenia w spółkę osobową

  listopada 2011 r., wyjaśnił, że pomimo, iż kodeks spółek handlowych nie zawiera definicji pojęcia "niepodzielonych zysków", to w sytuacji, gdy zysk ten został rozdysponowany zgodnie (...)

 • Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o.

  3/5 podatku VAT odliczonego od tego samochodu? (korekta w VAT -7). Czy w związku z przekształceniem - będziemy musieli zapłacić podatek dochodowy i podatek VAT od inwentury na dzień przekształcenia? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nowe druki vat 7 2011

  Od kiedy należy korzystać z nowych druków VAT 7? Czy jest to obowiązek od 1 stycznia czy może jednak w grę wchodzi okres rozliczeniowy?? Minister (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane