Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  , począwszy od września 2006. W tej sytuacji, przed dniem dokonania pierwszej dostawy, Pan Wiśniewski musi zaktualizować swoje zgłoszenie. Aktualizacja polega na ponownym wypełnieniu druku VAT-R (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  Firma złożyła wnioski o rejestrację VAT-R i VAT-UE 11.04.2006. Potwierdzenie zarejestrowania jako podatnik VAT i numer VAT spółka uzyskała 25.04.2006, a numer VAT-UE (...)

 • Opinia prawna na temat vat r druk interaktywny na 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat r druk interaktywny na 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Państwo bezradne wobec oszustów podatkowych. Oto raport NIK

  : odzyskano niewielką część kwot zaniżeń podatku VAT. Wyniki kontroli NIK prowadzonych w pięciu urzędach kontroli skarbowej wykazały, że w 2011 r. dla Skarbu Państwa odzyskano (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  w ogóle nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż ona pozostaje poza systemem podatku VAT.  Przykład:   Podatnik wykonał w 2011 r. następujące czynności:  dokonał (...)

 • Opodatkowanie VAT czynności biegłego

  – 20% n] oznacza podstawę obliczenia zaliczki na podatek dochodowy - 22% n oznacza podatek VAT Z powyższego równania wynika, że kwota netto wynosi 16.834 zł, a więc podatek VAT (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  sierpniu 2005 r. (termin podstawowy), jak i we wrześniu lub pażdzierniku 2005 r. (termin dodatkowy), korekty należy dokonać za sierpień 2005 r. Termin na dokonanie korekty   Należy (...)

 • Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT

  wystawienniczej, opłaty wpisowe, druk ulotek i katalogów, zaliczyliśmy do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, odliczając VAT z faktur. W umowie i wniosku o dofinansowanie podatek (...)

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  zmianie ustawy o VAT (druk sejmowy nr 734). Należy podkreślić, iż projektowane zmiany omówiono, biorąc pod uwagę stan prac legislacyjnych na koniec stycznia 2007 r. Zaznaczamy, (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Tekst jednolity: Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.). leasing finansowy, rozliczenie umowy leasingu, przychody, finansujący, koszty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane