Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie (...)

 • Sprzedaż mieszkań a podatek VAT

  Jestem właścicielem dwóch mieszkań, nabytych w tym (2007) roku. Chciałbym je oba sprzedać. Już kiedyś otrzymałem odpowiedź, że mieszkania sprzedawane na rynku wtórnym, są (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r. Nowy obowiązek od 2018 r. dotyczy mikroprzedsiębiorcę, jeśli jest podatnikiem (...)

 • Porada prawna na temat vat od sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat od sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stosowanie ustawy o STIR

  ; art. 96 ust. 4a pkt 4 ustawy o VAT - podmiot albo jego pełnomocnik nie stawia się na wezwania naczelnika urzędu skarbowego;  art. 96 ust. 4a pkt 5 ustawy o VAT - posiadane informacje (...)

 • VAT do zmiany

  wzmożonej współpracy wymieniałyby informacje na temat importowanych towarów. Wymiana informacji na temat samochodów: Obrót samochodami jest czasem również (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  Od 2018 r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT Mikroprzedsiębiorco! Jesteś podatnikiem VAT i składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K? Od 1 stycznia 2018 r. masz (...)

 • Obrót nieruchomościami, a podatek VAT

  Chciałabym założyć działalność gospodarczą polegającą na kupowaniu mieszkań na rynku wtórnym (starsze niż 5 lat - czyli towar używany) i odsprzedawaniu ich drożej. Zakładam, (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  uprzedniej działalności opodatkowanej VAT. Pamiętaj o kilku zasadach przy wyliczaniu limitu sprzedaży uprawniającego do zwolnienia z VAT: Wartość sprzedaży powinieneś liczyć (...)

 • Koszty zakupu mieszkania

  notarialnej, także podatku od czynności cywilnoprawnych bądź podatku od towarów i usług (VAT), a także opłat sądowych w postępowaniu wieczystoksięgowym. Wysokość maksymalnej taksy (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczenia VAT od wykonanych przez tych podatników czynności będzie ciążył na A na zasadzie odwróconego obciążenia, A – jako generalny wykonawca – (...)

 • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe

  ust. 2 i 2a:a) w części wydatkowanej nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży:-   na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej budynku (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  oraz osoby fizyczne: 1) na których ciąży obowiązek uiszczenia cła, również w przypadku, gdy na podstawie przepisów celnych importowany towar jest zwolniony od cła albo cło (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  odliczać podatek VAT od np. refaktury podatku od nieruchomości lub faktury za usługi oświatowe czy od większych transakcji, których ze względu na niejasne (...)

 • Stawka notarialna dla umowy przedwstępnej

  części jest kupowane na kredyt, o ile to ma znaczenie dla notariusza. Proszę o informację, jaka powinna być maksymalna stawka notarialna przy umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  części rat leasingowych, podczas gdy podatek VAT liczony jest od całości rat (zob. wyżej). W związku z tym podatnik:  musi ustalić, jaka część podatku VAT przypada na (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT

  VAT, za jego zaległości podatkowe w tej części VAT, która przypada na płatność za transakcję, potwierdzoną fakturą dokonaną przelewem na rachunek inny niż zawarty (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  ;jpk.mf.gov.pl w sekcji jak złożyć JPK_VAT. Kto składa JPK_VAT? Jednolity plik kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  . Natomiast lokalizacja bywa lepsza niż na rynku pierwotnym.Ponieważ jest dużo więcej ofert sprzedaży, większa jest szansa, że znajdzie się porównywalnie estetyczne mieszkanie (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  na rachunek VAT pomyłkowej kwoty, np. wyższej niż należny podatek? Jak nabywca może odzyskać te środki? W przypadku pomyłkowej wpłaty zbyt wysokiej kwoty na rachunek VAT (np. (...)

 • Zakup mieszkania a ulga odsetkowa

  W 2004 roku kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym. Na zakup mieszkania zaciągnęłam kredyt hipoteczny. Czy spłacane odsetki od kredytu stanowią mogę odliczyć od (...)

 • VAT bez wyjątków - opodatkowanie w miejscu przeznaczenia

  działania w sprawie VAT Komunikat prasowy na temat fundamentów nowego docelowego jednolitego unijnego obszaru VAT Komunikat w sprawie fundamentów nowego docelowego jednolitego (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  a społeczeństwem, rządem, wyborcami, udziałowcami i innymi jednostkami. Usługi badania rynku Usługi badania rynku sklasyfikowane są w sekcji M, dziale 73 PKWiU 2015 w kategorii 73.20.1 (USŁUGI (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT lub podmioty wykonujące wyłącznie czynności zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 i art. 82 ust. 3 ustawy o VAT W (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  zarejestrowany, komisant będzie musiał uiścić podatek akcyzowy od sprzedaży samochodu. Komisantowi przysługuje co prawda prawo obniżenia akcyzy należnej od sprzedaży o akcyzę (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  Jaka działalność podlega opodatkowaniu VAT? Nie zawsze od sprzedaży nieruchomości trzeba płacić VAT. Na mocy art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Ksiazeczka mieszkaniowa

  Witam Serdecznie Kupilam mieszkanie po polowie z jeszcze jenda osoba. Chcialam przy tym wykorzystac srodki znajdujace sie na ksiazeczce mieszkaniowej. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane