Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wartość początkowa środków trwałych

  albo zwrot różnicy podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. wartość początkową kupionego środka trwałego, VAT, odliczenie VAT

 • Zwrot VAT

  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą 2 miesiące, VAT-owiec. Czy można prosić o zwrot VAT od zakupionego środka trwałego, jeżeli firma nie uzyskała jeszcze (...)

 • Likwidacja działalności gospodarczej a samochód

  tej sytuacji płaci się jakiś "podatek dochodowy likwidacyjny" od samochodu? Czy po likwidacji działalności można samochód sprzedać lub przekazać w formie darowizny osobie bliskiej? Czy wtedy (...)

 • Opinia prawna na temat vat od darowizny środka trwałego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat od darowizny środka trwałego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wprowadzenie środka trwałego

  Wartość lokalu w ewidencji środków trwałych nieruchomość, środek trwały, wniesienie środka trwałego, wartość początkowa

 • VAT w wartości początkowej środka trwałego

  ustawy o podatku od towarów i usług” – podatnik może zatem w wartości początkowej środka trwałego ująć podatek od towarów i usług niebędący podatkiem naliczonym. (...)

 • Wartość prywatnego samochodu w firme

  wartości samochodu w środkach trwałych przyjmuję kwotę widniejącą na umowie zakupu od osoby fizycznej, czy pomniejszam ją o 22% VAT-u? Zgodnie z art. 22g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Przejęcie zamortyzowanego środka trwałego

  odliczenia podatku VAT. W takim przypadku przekazanie środka trwałego na cele prywatne dokumentuje się fakturą wewnętrzną, na której nalicza się stosowny podatek. Jeśli chodzi o używanie (...)

 • VAT naliczony a zbycie towarów używanych

  przekazania na potrzeby osobiste lub zbycia)? Czy należy rozliczyć strukturą podatek VAT od pozostałych zakupów? Art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT zwalnia od podatku dostawę (...)

 • Zakup i sprzedaż samochodu firmowego

  Kiedy mogę odliczyć podatek VAT przy zakupie samochodu? Czy sprzedając samochód całkowicie zamortyzowany muszę odprowadzić do urzędu skarbowego podatek VAT, jak również podatek od (...)

 • Rozliczenie sprzedaży budynku prze spółkę z o.o.

  towarów i usług (VAT), jak i podatku dochodowego od osób prawnych. Przede wszystkim należy zauważyć, iż zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy o podatku od (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane