Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przejęcie zamortyzowanego środka trwałego

  odliczenia podatku VAT. W takim przypadku przekazanie środka trwałego na cele prywatne dokumentuje się fakturą wewnętrzną, na której nalicza się stosowny podatek. Jeśli chodzi o używanie (...)

 • Samochód w spółce z o.o.

  a VAT Sprzedaż używanego samochodu Podstawa opodatkowania VAT u komisanta Sprzedaż samochodu - środka trwałego odliczanie podatku VAT, paliwa, części, samochód, (...)

 • Samochód - faktury na 2 współwłaścicieli

  dochodowym od osób fizycznych, ani ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) nie wskazują, w jaki sposób małżonkowie - współwłaściciele środka trwałego, (...)

 • Porada prawna na temat vat od darowizny środka trwałego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat od darowizny środka trwałego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie podatku VAT przy inwestycjach

  modernizację. Generalnie więc VAT naliczony od wszystkich zakupów, które podwyższają wartość środka trwałego, powinien być rozliczany tak, jak VAT od zakupów (...)

 • Dokumentowanie zagranicznych wydatków

  towarów i usług - jeżeli naliczony podatek od towarów i usług nie powiększa wartości środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej (art. 23 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku (...)

 • Sprzedaż używanego środka trwałego

  należnego o kwotę podatku naliczonego się go wcześniej odliczyło. Jeśli takie prawo nie przysługiwało, sprzedaż ta może być zwolniona od VAT (art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT). (...)

 • Ujęcie importu środka trwałego z USA w PKPiR

  deklaracji SAD z dnia 22.11.2008 r. Agencja Celna wyliczyła VAT 7% od wartości celnej w wysokości 639 PLN. Zaznaczam, że nie jestem płatnikiem VAT - praktyka lekarska. Niestety Agencja (...)

 • Sprzedaż samochodu - środka trwałego

  . Jednocześnie jako koszt można uznać wydatki na nabycie samochodu, pomniejszone o sumę wszystkich dokonanych od samochodu odpisów amortyzacyjnych (czyli kosztem będzie niezamortyzowana wartość środka (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu

  kwoty VAT z faktury zakupu. W przypadku zakupu podatek VAT odliczony zostanie bezpośrednio z faktury dokumentującej zakup. Zaś w przypadku leasingu VAT będzie odliczany od kolejnych (...)

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej a VAT

  podatnikiem VAT i nie wystawia faktury VAT. Podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane