Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  samochodów osobowych o masie nie przekraczającej 3,5 tony można odliczać w całości jedynie w przypadku samochodów wymienionych w art. 86 ust. 4 ustawy (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  nieświadomego udziału w karuzelach VAT. Jest to istotne wsparcie dla przedsiębiorców w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych. Wykazy zawierają listy (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  mniejsza niż: w przypadku samochodu z 2 miejscami – 493 kg w przypadku samochodu z 3 miejscami – 561 kg w przypadku samochodu z 4 miejscami – 629 kg w (...)

 • Porada prawna na temat vat 4 w dowodzie rejestracyjnym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat 4 w dowodzie rejestracyjnym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing w podatku VAT

  potwierdzone wpisem w dowodzie rejestracyjnym. Zgodnie z przepisami przejściowymi, zawartymi w ustawie nowelizującej ustawę o VAT, na potrzeby związane z odliczaniem podatku (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  tego pojęcia, ale również od zapisów w dowodzie rejestracyjnym. Jak się okaże w dalszej części opracowania, jeszcze inaczej należy rozumieć samochód osobowy dla potrzeb podatku (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  przeliczania kwot wyrażonych w walucie obcej na złote Faktura dokumentująca WDT wyrażona jest w walucie obcej. Ponieważ jednak w ewidencji VAT sprzedaży oraz w deklaracji (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  obrotu wewnątrzunijnego Rozszerzenie zgłoszenia zostało w ustawie o VAT potraktowane jedynie w odniesieniu do podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT UE, który w zgłoszeniu (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  dopuszczalna jest w sytuacji, gdy podatnik posiada zaświadczenie potwierdzające spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT. Zgodnie z art. (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja (...)

 • Wykazy podmiotów VAT

  ryzyko nieświadomego udziału w karuzelach VAT. Oznacza to duże wsparcie dla przedsiębiorców w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych.  Ważne: (...)

 • Kierujący pojazdami

  kierowców, instruktorów i egzaminatorów oraz kandydatów na kierowców, instruktorów i egzaminatorów; 6) zasady prowadzenia (...)

 • Przewłaszczenie samochodu na zabezpieczenie

  w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Które przepisy regulują dokonanie takiej adnotacji (w zależności od wariantu współwłasności np. 49% i 99%), jak długo to trwa (wg przepisów), (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  zgłoszenia rejestracyjnego. Data podana w potwierdzeniu zarejestrowania podatnika jako podatnika VAT UE (druk VAT-5 UE) powinna co do zasady pokrywać się z dniem, w którym podatnik (...)

 • Rejestracja samochodu w spółce cywilnej

  braku adnotacji w dowodzie rejestracyjnym o drugim właścicieli pojawiły się wątpliwości co do dowodu własności pojazdu. Dowodem własności pojazdu lub jego pojedynczych zespołów (...)

 • Dodatkowe badanie techniczne samochodu

  potwierdzającego spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT regulują przepisy zawarte w art. art. 86. ust. 5. ustawy z dnia 11 marca 2004 (...)

 • Odliczanie podatku VAT od 01.04.2014 r.

  którym mowa w art. 86a ust. 10 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, powinno być przeprowadzone nie później niż przed dniem dokonania dostawy. 3. (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  kodem PL. Art. 97 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług stanowi natomiast, że w przypadku podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT UE, który w zgłoszeniu rejestracyjnym, (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  Informacji działających w wydziałach sądów gospodarczych).      W przypadku ustanowienia zastawu rejestrowego na samochodzie, może on zostać ujawniony (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ;łdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;  wszelkie inne przekazanie towarów (...)

 • Homologacja samochodu ciężarowego

  odliczeń VAT z paliwa, należy posiadać rozszerzone badania techniczne, stwierdzające fakt, że samochód ciężarowy (w dowodzie rejestracyjnym samochodu ewidentnie widnieje wpis, (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  koszty uzyskania przychodów wydatków z tytułu kosztów używania, dla potrzeb działalności gospodarczej, samochodów osobowych niestanowiących składników (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  mowa w art. 8 pkt 3 - 1 545,33 zł; 4) od ciągnika siodłowego lub balastowego, o których mowa w art. 8 pkt 4, w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej zespołu (...)

 • Na jakich zasadach mały podatnik może wybrać metodę kasową rozliczeń z VAT?

  kasową”, zaś w poz. 31 należy podać kwartał oraz rok początku stosowania metody kasowej. Dodatkowo należy zaznaczyć pole 2 w poz. 36 oraz pole 37. W praktyce niektórych urzędów (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  rozpoczynających sprzedaż w 2009 r., z tym że w przypadku przekroczenia kwoty obrotów w wysokości 20 000 zł, z działalności w zakresie sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących (...)

 • Zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów

  . Kopię zaświadczenia trzeba dostarczyć do właściwego urzędu skarbowego (w sprawach VAT i podatku dochodowego) w ciągu 14 dni od dnia jego otrzymania. Konieczna jest również odpowiednia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Demontaż kratki

  W newsletterze e-prawnika z 28 lipca 2005 znalazł się skrót artykułu Gazety Prawnej pt. "Zdemontuj kratkę w bagażniku?", w którym czytamy, (...)

 • Problem z Vat 25 i PCC3

  Witam, posiadam pewien problem zakupiłem samochód na własność z ojcem w Polsce na zwykłej giełdzie. Samochód był sprowadzony z Belgii ale nie (...)

 • Nie poprawny numer vin

  Witam, mam problem a mianowicie ok. miesiaca temu sprzedalem auto i dzisiaj dzwonil do mnie ten kupiec i powiedzial ze numer vin na karcie pojazdu rozni (...)

 • Rejestracja

  Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. Zakupiłem pojazd, a dowodem transakcji jest faktura VAT. (Robakkk) Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane