Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie byłeś czynnym podatnikiem (...)

 • Porada prawna na temat vat 12

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat 12, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT do zmiany

  ;, które do 2019 r. powinny wejść w życie. Tych krótkoterminowych środków wyraźnie domagały się państwa członkowskie, aby poprawić codzienne funkcjonowanie obecnego systemu VAT (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  podatnicy VAT (zgodnie z art. 96 ust. 9 albo 9a ustawy o VAT), których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona (zgodnie z art. 96 ust. 9h-j ustawy o VAT). Informacje (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT

  terminie usługa zostanie wyłączona. Co to jest wykaz podatników VAT? Wykaz podatników VAT to jedna, elektroniczna i bezpłatna baza podatników VAT. Zawiera dane o podatnikach, (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  finansową ustalone zostanie w postaci odsetek, przychód tak określony należy rozpoznać w momencie jego otrzymania. Podstawa prawna: art. 12 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 12 ust. 4 pkt (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  podatku naliczonego. ##baner## Kiedy mają zastosowanie szczególne zasady składania deklaracji VAT? Podatnicy VAT, inni niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni i osoby prawne (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  :  podatnik wykonuje czynności, które nie mogą korzystać ze zwolnienia, wówczas ma obowiązek: zapłaty podatku VAT; rejestracji dla potrzeb VAT; składania deklaracji (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  5.000 zł podatku VAT. Pomimo wejścia w życie nowych regulacji podatnik nie ma prawa do dokonania dalszego odliczenia VAT aż do zwiększenia limitu do kwoty 6.000 zł.   Nie wszyscy (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  nieprzekraczającej 3,5 tony wynosi 10.000 zł, cło – 1.000 zł, zaś akcyza 6.000 zł. Podstawą opodatkowania podatkiem VAT będzie więc kwota 17.000 zł. Podatek VAT wynikający z dokumentu (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  ;  Przykład:   Podatnik stosujący kwartalny system rozliczeń w podatku VAT, ale niestosujący metody kasowej, otrzymał fakturę VAT-MP w dniu 14 marca 2006 r. W związku z tym podatnik (...)

 • Leasing w podatku VAT

  ;re w pewnych okolicznościach pozwalają na zaliczenie podatku VAT do kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie z tymi przepisami, podatek VAT nie może być kosztem; jednakże jest tym (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  podlegającą zwolnieniu z VAT, nie przekroczysz limitu wartości sprzedaży w wysokości 200 tys. zł w poprzednim roku podatkowym. Aby zarejestrować się jako podatnik VAT, musisz wypełnić formularz (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  stawką 7% VAT, opodatkowanie stawką 7% VAT ograniczone czasowo do 31 grudnia 2010 roku, opodatkowanie stawką 22% VAT. Zwolnienie przedmiotowe – obiekty budownictwa mieszkaniowego  Art. (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  dostawy jest podatnik VAT zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Wystarczające będzie zatem posiadanie numeru unijnego z jakiegokolwiek powodu, aby dokonać skutecznej wewnątrzwspólnotowej (...)

 • Jakie są metody rozliczeń VAT?

  podatku za pomocą deklaracji VAT-7K czy VAT-7D dla podatników, którzy w danym kwartale lub w poprzedzających go czterech kwartałach dokonali dostawy towarów, o których (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  ewidencji VAT komitenta następuje w oparciu o wystawioną uprzednio fakturę).   Rozliczenie takiej faktury (ujęcie w ewidencji oraz deklaracji VAT) nastąpić powinno w okresie rozliczeniowym (...)

 • Konsultacje ws. opodatkowania zbycia nieruchomości komercyjnych

  27e ustawy o VAT. Istnieją wątpliwości co do rozumienia pojęcia przedsiębiorstwa na tle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. Podkreślić należy, że kwestie będące przedmiotem konsultacji podatkowych (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne; art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT

  i usług, do którego nie stosuje się zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT zawiera art. 113 ust. 13 ustawy. Wskazuje on m. in. na świadczących usługi prawnicze oraz usługi w zakresie

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  samej ustawy o VAT (art. 86 ust. 13 ustawy o VAT) - zagadnienie omówiono wyżej.            Do końca sierpnia 2005 r. prawo do dokonania korekty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane