Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów

  . Kopię zaświadczenia trzeba dostarczyć do właściwego urzędu skarbowego (w sprawach VAT i podatku dochodowego) w ciągu 14 dni od dnia jego otrzymania. Konieczna jest również odpowiednia (...)

 • Ważność zastawu rejestrowego, ustanowionego na samochodzie osobowym

  zostaje również odnotowany w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.” Zakładamy, że w opisanym przez Pana przypadku w dowodzie rejestracyjnym nabytego przez (...)

 • Obowiązek wystawienia duplikatu

  jestem w stanie udowodnić, że osoba, od której kupilem nie przekazała mi wszystkich dokumentów. Zgodnie z § 20 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w (...)

 • Porada prawna na temat vat -1 w dowodzie rejestracyjnym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat vat -1 w dowodzie rejestracyjnym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej

  nią rzeczy to osoba fizyczna jest właścicielem rzeczy. Dotyczy to tak nieruchomości, jak i nieruchomości (np. pojazdów). Stąd przykładowo i w księdze wieczystej i w dowodzie (...)

 • Dowód rejestracyjny pojazdu obciążonego zastawem

  Kupiłam samochód, w którego dowodzie rejestracyjnym jest wbita pieczątka dotycząca zastawu rejestrowego na rzecz banku. Niestety wcześniej nie sprawdziłam, że samochód jest zadłużony. (...)

 • Różnice pomiędzy przewłaszczeniem i zastawem

  przedmiotu we władaniu dłużnika. Bank zobowiązuje się, że nie będzie wykorzystywał rzeczy inaczej niż tylko dla zaspokojenia długu. W związku z tym w dowodzie rejestracyjnym (...)

 • Rejestracja a ustalenie prawa własności samochodu

  organu administracyjnego. Gdy w dowodzie rejestracyjnym tylko jeden z małżonków wskazany jest jako właściciel, drugi z małżonków chcąc dokonać skutecznie czynności prawnej, której (...)

 • Dokumenty otrzymywane przy zakupie samochodu z instalacją gazową

  zainstalowania instalacji gazowej w zakupionym pojeździe, jest taka, że w pierwszym przypadku sprzedający powinien wystąpić o zamieszczenie w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (...)

 • Podział ruchomości po rozwodzie - samochód

  umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione. Darowizna jest więc umową, w której, w przedstawionym w stanie (...)

 • Zniesienie współwłasności samochodu po rozwodzie

  językiem kolokwialnym: czy będzie chciał kupić to auto) w przypadku, gdy w dowodzie rejestracyjnym widnieje jako współwłaściciel również inna osoba (jak wynika (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Problem z Vat 25 i PCC3

  Witam, posiadam pewien problem zakupiłem samochód na własność z ojcem w Polsce na zwykłej giełdzie. Samochód był sprowadzony z Belgii ale nie (...)

 • Rejestracja

  Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. Zakupiłem pojazd, a dowodem transakcji jest faktura VAT. (Robakkk) Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. (...)

 • Niejasności w papierach!!!

  Dzien dobry, proszę o pomoc. Kupiłam samochód w Holandii z auto komisu. Mam wystawioną fakturę sprzedaży. Problem jest w tym,że auto jest niemieckie (...)

 • jak odstąpić od faktury kupna auta ?

  witam , 13 pażdziernika , kupilem uzywany samochód w kwocie 40 tyś zł od handlarza pojazdami , ktore sprowadza z zagranicy , na samochód wystawil (...)

 • problem za swolnieniem z podatku vat samochodu sprowadzonego z Włoch

  Dzień dobry Sprowadziłem samochód z Włoch. W urzędzie skarbowym problem jest taki że na umowie kupna-sprzedaż widnieje nazwisko osoby fizycznej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane