Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga kasacyjna w sprawie o wyrażenie zgody na wydanie paszportu

  , zdolnością prawną oraz zdolnością do czynności prawnych, a ponadto chroni dobra osobiste. Uzyskanie paszportu nie wpływa na zdolność prawną lub zdolność do czynności prawnych dziecka, (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  wniosku osobiście w konsulacie,  wniosek z prośbą o przesłanie paszportu pocztą albo kurierem - jeśli nie możesz odebrać paszportu osobiście w konsulacie, kopię dokumentu, który (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  posiadanego paszportu na skutek wystąpienia jednej z następujących okoliczności: zmiany nazwiska, imienia lub innych danych, które podlegają wpisowi do paszportu;zmiany wyglądu osoby (...)

 • Porada prawna na temat uzyskanie paszportu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uzyskanie paszportu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konkubinat a status uchodźcy

  obowiązku uzyskania zezwolenia a także ze względu na uzyskanie tzw. paszportu genewskiego – pozwalającego na swobodne poruszanie się również poza granice Polski. Pozostawanie w konkubinacie (...)

 • Jak ubiegać się o nowy paszport?

  następujące: za wydanie paszportu - 140 zł; za wydanie drugiego paszportu tej samej osobie znajdującej się w wyjątkowych okolicznościach - 280 zł; za wydanie paszportu  (...)

 • Zgoda sądu na wyjazd dziecka za granicę

  tylko na 3 miesiące i tylko na wyjazd turystyczny, uzyskanie zgody ojca dziecka nieczego w tym względzie nie zmienia. Konieczne byłoby uzyskanie sądowej zgody na tak długi wyjazd dziecka. Jeżeli (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka

  wskazuje nie jest możliwe uzyskanie zgody Pani byłego męża (z różnych powodów), wtedy zgodę taka zastąpić może orzeczenie sądu. władza rodzicielska, administracja, paszport, zgoda, sąd opiekuńczy

 • Jakie zmiany czekają nas w 2013 roku?

  . Prowadzenie usług pocztowych będzie wymagało wyłącznie wpisu do rejestru operatorów pocztowych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej – nie będzie więc już konieczne uzyskanie zezwolenia (...)

 • Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

  do okoliczności mających znaczenie prawne w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej art. 271 § 3 kk. Grozi im kara od roku do ośmiu lat pozbawienia wolności. Okres procederu obejmuje lata 2004

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  ; zabierz jedno zdjęcie paszportowe - może się przydać w przypadku utraty paszportu i konieczności uzyskania paszportu tymczasowego. Jak wspomniano, dla bezpieczeństwa np. można zarejestrować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane