Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  premię gwarancyjną? Podstawowym warunkiem uzyskania premii gwarancyjnej jest złożenie wniosku o jej wypłatę wraz z wnioskiem o likwidację książeczki mieszkaniowej w terminie zawitym (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  złożeniu wniosku taki lokal zostanie przyznany, Wykupienie dotychczas zajmowanego, na podstawie umowy najmu na czas nieokreślony, lokalu, jest możliwe, co więcej, osoby takie mają pierwszeństwo (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  uzyskać z centralnej informacji o zastawach rejestrowych dane o tym, czy dłużnik jest zastawcą zastawu rejestrowego oraz kto jest zastawnikiem. O wszczęciu egzekucji komornik niezwłocznie (...)

 • Porada prawna na temat uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?

  zażalenie.  Kto może złożyć wniosek o wyłączenie przedmiotu z masy upadłości?Składniki mienia nienależące do majątku upadłego podlegają wyłączeniu z masy upadłości. Wniosek o (...)

 • Korzystanie ze wspólnego mieszkania po rozwodzie

  . Wyrok staje się prawomocny, jeśli żadnej ze stron nie przysługuje środek zaskarżania. Jeżeli żadna ze stron nie złoży wniosku o uzasadnienie wyroku, wyrok stanie się prawomocny (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  termin do żądania uzasadnienia (art. 369 k.p.c.), wynosi on zatem 21 dni od dnia ogłoszenia postanowienia (wniosek o uzasadnienie postanowienia składa się, bowiem w terminie 7 dni od dnia (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

  Pani złożyć do sądu w dwóch egzemplarzach (mogą to być kserokopie, ale na obydwu egzemplarzach wniosku musi się Pani podpisać). Proszę pamiętać, że jeśli złoży Pani taki wniosek, to będzie (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  wniosku w tylu egzemplarzach ilu wskazano uczestników. Sąd spadku wydaje postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa wnioskodawcę oraz osoby mogące (...)

 • Egzekucja alimentów

  wszystkim na fakcie wcześniejszego umorzenia egzekucji, który nie ma tu znaczenia. Dokument, o jakim mowa w uzasadnieniu postanowienia sądu, to prawdopodobnie dokument, o którym mowa  w art. (...)

 • Eksmisja w wyroku rozwodowym a apelacja

  rozstrzygnięcie o eksmisji, wtedy dopiero będzie można zwrócić się do komornika o jego wykonanie. Można natomiast rozważyć złożenie do sądu apelacyjnego wniosku o wydanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • dziecko

  mam 20 lat i jestem w 5 miesiacu ciazy. ojciec dziecka siedzi w wiezieniu i dostal wyrok na 2 lata.aktualnie jestem uczennica klasy maturalnej.po zakonczeniu (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane