Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  premię gwarancyjną? Podstawowym warunkiem uzyskania premii gwarancyjnej jest złożenie wniosku o jej wypłatę wraz z wnioskiem o likwidację książeczki mieszkaniowej w terminie zawitym (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  ;jść do właściwego wydziału w urzędzie gminy, aby dowiedzieć się o uchwałę regulującą tę kwestię, Niestety trzeba również pamiętać o ciężkiej sytuacji materialnej gmin i (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  uzyskać z centralnej informacji o zastawach rejestrowych dane o tym, czy dłużnik jest zastawcą zastawu rejestrowego oraz kto jest zastawnikiem. O wszczęciu egzekucji komornik niezwłocznie (...)

 • Porada prawna na temat uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?

  wzajemne nie zostało jeszcze spełnione, roszczenie o wydanie tego świadczenia przechodzi na uprawnionego do wydania rzeczy. W razie oddalenia wniosku o wyłączenie z masy upadłości wnioskodawca (...)

 • Korzystanie ze wspólnego mieszkania po rozwodzie

  . Wyrok staje się prawomocny, jeśli żadnej ze stron nie przysługuje środek zaskarżania. Jeżeli żadna ze stron nie złoży wniosku o uzasadnienie wyroku, wyrok stanie się prawomocny (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  uzasadnienie, bądź złożenia go po upływie 7 dni od ogłoszenia postanowienia, po dwóch tygodniach od doręczenia uczestnikowi uzasadnienia, w przypadku złożenia wniosku o uzasadnienie (...)

 • Pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych już wkrótce

  ;przyszłym roku O co chodzi w tej ustawie? pomoc państwa, wydatki mieszkaniowe, mieszkanie, czynsz, najem, najemca, Mieszkanie na start, lokator, dopłaty do czynszów, Mieszkanie (...)

 • Co się dzieje z prawem najmu po rozwodzie? - opinia prawna

  wprost do sądu, który orzeka o podziale wspólnego majątku przy okazji sprawy rozwodowej, ale należy go odnosić również do postępowań o podział majątku wspólnego, (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

  Pani złożyć do sądu w dwóch egzemplarzach (mogą to być kserokopie, ale na obydwu egzemplarzach wniosku musi się Pani podpisać). Proszę pamiętać, że jeśli złoży Pani taki wniosek, to będzie (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  wniosku w tylu egzemplarzach ilu wskazano uczestników. Sąd spadku wydaje postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa wnioskodawcę oraz osoby mogące (...)

 • Egzekucja alimentów

  wszystkim na fakcie wcześniejszego umorzenia egzekucji, który nie ma tu znaczenia. Dokument, o jakim mowa w uzasadnieniu postanowienia sądu, to prawdopodobnie dokument, o którym mowa  w art. (...)

 • Eksmisja w wyroku rozwodowym a apelacja

  rozstrzygnięcie o eksmisji, wtedy dopiero będzie można zwrócić się do komornika o jego wykonanie. Można natomiast rozważyć złożenie do sądu apelacyjnego wniosku o wydanie (...)

 • Planowane zmiany w zakresie przekształceń własnościowych w spółdzielniach mieszkaniowych

  Skąd się wzięłą idea wprowadzania zmian? Będący teraz przedmiotem prac Sejmu poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz o zmianie niektórych (...)

 • Upadłość konsumencka – poselski projekt ustawy

  wierzyciele utracą możliwość zaspokojenia swoich należności.Źródło: Projekt i uzasadnienie projektu ustawy o przeciwdziałaniu niewypłacalności osoby fizycznej oraz o upadłości (...)

 • Przydział mieszkania komunalnego

  ubiegły. Czy gmina ma prawo żądać takich dokumentów, jeżeli nie ma o nich mowy ani w lokalnej uchwale o zasadach wynajmowania ani w ustawie o ochronie praw lokatorów? Czy gmina żądając (...)

 • Kto ma obowiązek zwrotu bonifikaty za nabyte mieszkanie?

  nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2004 r., Nr 261, poz. 2603) przed jej zmianą ustawą z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych (...)

 • Zakup mieszkania a zameldowanie

  adres zamieszkania swojego brata, więc we wniosku powinien Pan wskazać ów adres.   wykup mieszkania, mieszkanie komunalne, wymeldowanie

 • Gminne lokale tylko dla ubogich

  przejść przez ścieżkę legislacyjną w parlamencie. Zmiany wejdą w życie po 12 miesiącach od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl czynsz, mieszkanie, gmina, najem, opłaty, (...)

 • Procedura stwierdzenia zasiedzenia

  jest oczywiście sam posiadacz samoistny. Zasadniczo we wniosku o stwierdzenie zasiedzenia wnioskodawca powinien wskazać wszystkich zainteresowanych, w szczególności dotychczasowego właściciela. (...)

 • Koszty adaptacji mieszkania komunalnego

  prowadzić sprawę dopóty, dopóki osoba ta nie będzie mogła sama się nią zająć. Rozstrzygnięcie tego problemu zależy jednak od indywidualnej sytuacji. mieszkanie komunalne, podział fizyczny, (...)

 • Czy deweloper może zmusić do kupna garażu?

  umownego nie pozwala uznać zakwestionowanych przez powódkę postanowień wzorca za niedozwolone w rozumieniu art. 3851 § 1 k.c. Analizując całe uzasadnienie SN do Wyroku w sprawie o sygn. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • dziecko

  mam 20 lat i jestem w 5 miesiacu ciazy. ojciec dziecka siedzi w wiezieniu i dostal wyrok na 2 lata.aktualnie jestem uczennica klasy maturalnej.po zakonczeniu (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane