Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  krążenia;  08-T – choroby układu pokarmowego;  09-M – choroby układu moczowo-płciowego;  10-N – choroby neurologiczne;  11-I – inne, w tym schorzenia

 • Kodeks postępowania karnego

  postępowania, a w szczególności jeżeli nie można ująć oskarżonego albo nie może on brać udziału w postępowaniu z powodu choroby psychicznej lub innej ciężkiej choroby, postępowanie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  30 dni od dnia jej ogłoszenia. Uzasadnienie podpisuje przewodniczący składu orzekającego i członek składu orzekającego, który sporządził uzasadnienie. Odpis decyzji wraz z uzasadnieniem (...)

 • Porada prawna na temat uzasadnienie choroby psychicznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uzasadnienie choroby psychicznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wzór wniosku o ustanowienie opiekuna prawnego dla ojca

  ; zgodnie z art. 16 k.c. osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności

 • Czy choroba psychiczna unieważnia małżeństwo? - opinia prawna

  małżeństwa cierpiała na chorobę psychiczną), ponieważ sąd musi sprawdzić, czy nie zaszły przesłanki do uznania, że choroba ustąpiła. Nie można bowiem unieważnić małżeństwa z powodu choroby (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  z art. 31 k.k. (kodeksu karnego) nie popełnia czynu zabronionego osoba, która z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego czy innego zakłócenia czynności psychicznej, (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  istnienia choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego lub występowania innego rodzaju zaburzeń psychicznych osoby, której dotyczy wniosek o ubezwłasnowolnienie albo w razie niezłożenia (...)

 • Ubezwłasnowolnienie - Kto może zostać ubezwłasnowolniony? Jakie są skutki ubezwłasnowolnienia

  . Jeżeli według wniosku ubezwłasnowolnienie ma być orzeczone z powodu choroby psychicznej bądź niedorozwoju umysłowego, to sąd przed zarządzeniem doręczenia wniosku zażąda, w wyznaczonym (...)

 • Przeszkody małżeńskie - czyli kto i z kim nie może zawrzeć małżeństwa

  trybie nieprocesowym) może jej zezwolić na zawarcie małżeństwa. Unieważnienia małżeństwa z powodu choroby psychicznej albo niedorozwoju umysłowego jednego z małżonków może żądać (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  ubezwłasnowolnione całkowicie lub częściowo przez sąd z powodu choroby psychicznej lub innego rodzaju zaburzeń psychicznych. Pomiędzy przysposabiającym a przysposobionym powinna być odpowiednia (...)

 • Pobyt w placówce opiekuńczej a ubezwłasnowolnienie

  ;lności małżonek, krewny lub inna bliska osoba. Jeżeli według wniosku, ubezwłasnowolnienie ma być orzeczone z powodu choroby psychicznej lub niedorozwoju umysłowego, sąd przed zarządzeniem (...)

 • W jakim postępowaniu dokonuje się ubezwłasnowolnienia?

  do wniosku dokumenty nie uprawdopodobniają istnienia choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego lub występowania innego rodzaju zaburzeń psychicznych osoby, której dotyczy wniosek o

 • Ujawnianie przyczyny niepełnosprawności w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności

  zamieszczenie w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności symbolu jej przyczyny - a w konsekwencji rodzaju choroby, w szczególności choroby psychicznej. Przedłożenie takiego orzeczenia (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  grudnia 1974 r.( I CR580/74) do ubezwłasnowolnienia nie wystarcza ustalenie, że spełnione są przesłanki choroby psychicznej, niedorozwoju psychicznego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  powodu choroby psychicznej albo niedorozwoju umysłowego jednego z małżonków może żądać każdy z małżonków.§ 3. Nie można unieważnić małżeństwa z powodu choroby psychicznej (...)

 • Ustanowienie kuratora

  postępowaniem bądź ubezwłasnowolnienie częściowe osoby pełnoletniej z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności (...)

 • Odwołanie dokonanej darowizny

  ubezwłasnowolnienie całkowite, jak i częściowe, może nastąpić tylko z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych. Inna ułomność osoby, (...)

 • Kodeks wykroczeń

  choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem.§ 2. Jeżeli (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  czasu trwania choroby z okresu urlopu i przedłużenia tego okresu o czas choroby". Jak wynika z powyższego pracodawca nie ma obowiązku wypłaty wynagrodzenia chorobowego za czas choroby (...)

 • Kodeks cywilny

  decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w szczególności choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.Art. 83. § (...)

 • Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe

  całkowite i częściowe. Wspólną przesłanką obu typów jest istnienie choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  całkowicie ubezwłasnowolniony z powodu choroby psychicznej lub innego rodzaju zaburzeń psychicznych, na które zapadł w ciągu terminu do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  właściwym do spraw zdrowia, określi, w drodze rozporządzenia, tryb wystawiania zaświadczenia potwierdzającego zdolność albo niezdolność stawiennictwa osoby pozbawionej wolności w przypadku choroby (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , a składający zdanie odrębne dołącza w ciągu następnych 7 dni jego uzasadnienie; obowiązek ten nie dotyczy ławnika.  Art. 115. § 1. Uzasadnienie orzeczenia podpisują osoby, które (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  ;lności choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych. Art. 83. § 1. Nieważne jest oświadczenie woli złożone (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Depresja a rozwód

  Mam depresję i nerwicę na skutek długoletniego maltretowania psychicznego przez męża, czy mam ujawinić ten fakt na sprawie rozwodowej czy raczej (...)

 • Unieważnienie małżeństwa z powodu choroby psychicznej

  Czy można unieważnić małżeństwo z powodu choroby psychicznej małżonka??? Bardzo proszę o odpowiedź! O unieważnieniu małżeństwa z powodu choroby (...)

 • Gdzie założyć sprawę karna o zatajeniu choroby?

  Gdzie mogę złożyć wniosek odnośnie zatajenia choroby przewlekłej przed ślubem, oraz czy są za to przewidziane jakieś opłaty związane z założeniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane