Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dostać e-dowód?

  trwale zablokowanego certyfikatu, konieczna będzie wymiana e-dowodu. Polityka świadczenia usług   Przy korzystaniu z e-dowodu należy kierować się polityką świadczenia usług dla (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  osobistych. Wnioseko wydanie dowodu osobistego Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy. Wniosek ten wygląda tak: Wniosek (...)

 • Od 1 lipca nowe dowody z czipem

  jak do paszportu). Będziemy musieli również zaznaczyć, dlaczego staramy się o nowy dowód. Powód ubiegania się o wydanie dowodu osobistego: - dowód osobisty wydawany (...)

 • Porada prawna na temat uwierzytelnienie dowodu osobistego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uwierzytelnienie dowodu osobistego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  -dowodu będzie można złożyć zarówno w urzędzie, jak i przez Internet. Zgłoszenie utraty dowodu w urzędzie Kto może zgłosić utratę albo uszkodzenie dowodu osobistego? Każdy, (...)

 • Zagubiony dowód osobisty

  czynności prawnych dokonanych na podstawie utraconego dowodu osobistego. Zastrzegamy jednak, że nie jest konieczne uzyskanie takiego zaświadczenia. Wydaje się jednak, że byłby to niezwykle przydatny (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  wygląda procedura wymiany dowodu osobistego? Zgodnie z przepisami, należy stosować tą samą procedurę, która dotyczą wydania tego dokumentu. Co do zasady, złożenie wniosku o wydanie (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  dowodu;  zmiany danych zawartych w dowodzie osobistym, z wyjątkiem zmiany nazwy organu wydającego;  zmiany wizerunku twarzy posiadacza dowodu osobistego w stosunku do wizerunku (...)

 • Nowy wzór dowodu osobistego od stycznia 2015 roku

  unieważniony dokument. Nowy wzór dowodu osobistego oraz wzory formularzy związane z wydawaniem i unieważnieniem dowodów osobistych zostały określone w projekcie rozporządzenia w sprawie (...)

 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  reguluje szczegółowo Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2000 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, (...)

 • Jak zgłosić przez Internet zgubienie dowodu osobistego?

  to również w swoim banku. Dzięki temu zadba się o swoje bezpieczeństwo i ochroni się przed oszustami. Bank przekaże informację o utracie dowodu innym bankom, operatorom komórkowym i (...)

 • Odbiór dowodu osobistego

  roku życia odbieranie przez jednego z rodziców dowodu osobistego wydanego osobie ubezwłasnowolnionej całkowicie odbieranie przez opiekuna ustanowionego przez sąd dowodu osobistego (...)

 • Nowe przepisy dotyczące wydawania dowodów osobistych

  osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty weszło w życie z dniem 24 marca 2009 r.Co reguluje nowe rozporządzenie?Rozporządzenie to określa: tryb postępowania w sprawie wydania dowodu (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  miejsce pobytu stałego osoby ubiegającej się o wydanie dowodu osobistego. Miejsce pobytu nie jest tożsame z miejscem zameldowania. Nie musi więc Pan zgłaszać wniosku o wymianę dowodu (...)

 • Jakie dokumenty mogą być dowodami przed sądem?

  . Wynika z tego zatem wyższość dowodu z dokumentu w zestawieniu z dowodem z przesłuchania świadków lub stron. Ograniczenie dopuszczalności dowodu ze świadków i przesłuchania stron (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  majątku wspólnego powinna wejść ta część nabytego spadku, za którą Pan Franciszek dokonał spłat z majątku wspólnego. Żona Pana Franciszka zgadza się, że do majątku osobistego (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  służyły do użytku osobistego tej osoby w miejscu poprzedniego jej pobytu na terytorium państwa trzeciego, z tym że samochody osobowe służyły takiemu użytkowi przez okres co najmniej 6 miesięcy (...)

 • Będzie jeszcze można posługiwać się starymi dowodami osobistymi...

  . U. 1997 r., Nr 113, poz. 733, ze zm.) tożsamość osoby, wydawanie dowodów osobistych, wymiana dowodu osobistego, dowód osobisty, dokument tożsamości, urząd gminy, kara

 • Zmiany do ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych

  dniem przekazania przez osobę trzecią znalezionego dowodu osobistego; z dniem utraty obywatelstwa polskiego przez jego posiadacza; z dniem zgonu jego posiadacza; z dniem odbioru dowodu osobistego (...)

 • E-dowód – start: marzec 2019

  dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Urzędnicy, którzy brali udział w testach sprawdzali działanie e-dowodu w warunkach rzeczywistych. Testy przebiegły pomyślnie. W pierwszej (...)

 • Kara za brak dowodu osobistego

  W bieżącym 2007 r. upływa termin wymiany mojego dowodu osobistego wydanego w 1997 r. W USA i niektórych krajach UE (bodajże Wielka Brytania) miliony ludzi nie posiadają dowodu osobistego. (...)

 • Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  Znamy wzór nowego e-dowodu MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie (...)

 • Prostsza procedura wydawania dowodów osobistych

  organu gminy, aby mogła złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, a następnie dokument odebrać. Kiedy rodzice (opiekunowie) własnym podpisem nie będą potwierdzać odbioru dowodu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  uwzględniając charakter dowodu i stan postępowania, przy czym nie może on być krótszy niż 3 dni. Art. 190. § 1. Strona powinna być zawiadomiona o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu (...)

 • Dowód osobisty - czyli co?

  samego dokumentu: seria i numer dowodu osobistego, data wydania dowodu, data ważności, kto wydał dowód osobisty. Jak długo ważny jest dowód osobisty wydany po 1.03.2015 (...)

 • Kara za brak nowego dowodu osobistego

  kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. Nr 139 poz. 993) Kto: uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego, zatrzymuje cudzy dowód osobisty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy dowód osobisty muszę mieć zawsze przy sobie?

  Czy mogą mnie spotkać jakieś konsekwencje, jeśli nie będę miał przy sobie dowodu osobistego a np. zażyczy go sobie policja? Czy wystarczy nosić (...)

 • Dowód osobisty a zagranica

  Niedlugo konczy mi sie waznosc dowodu osobistego i powinienem wyrobic nowy dowód. Jestem obywatelem polskim, ale od 7 lat mieszkam na stale poza granicami (...)

 • dowod osobisty dla 6letniego dziecka

  Czy przy wyrabianiu dowodu osobistego dla 6 letniego dziecka wymagana jest zgoda obojga rodzicow,czy tez wystarczy obecnosc jednego z rodzicow podczas (...)

 • Pytanie w sprawie dowodu osobistego

  Moja narzeczona od 19 czerwca 2010 roku jest moja zona i jak i przed tak i po slubie pracujemy w Anglii i tydzien po ślubie złożyła wniosek o nowy (...)

 • Dowod osobisty dla dziecka

  Słyszałam,ze dziecko nawet 3 letnie powinno miec w świetle nowego prawa dowod osobisty(tymczasowy oczywiscie).Ale moje pytanie brzmi,co jesli dziecko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane