Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Taras w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego

  Czy utwardzenie terenu i założenie dużej markizy oraz postawienie kratki drewnianej z boku, kwalifikuje takie miejsce jako taras w rozumieniu Prawa budowlanego? Ustawa Prawo budowlane (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  projektu zagospodarowania działki lub terenu;projektowane zagospodarowanie działki lub terenu, w tym urządzenia budowlane związane z obiektami budowlanymi, układ komunikacyjny, sieci uzbrojenia (...)

 • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

  ;- geotechnika - obiekty budowlane budownictwa ogólnego - obiekty budowlane budownictwa przemysłowego - budowle wysokościowe - budowle hydrotechniczne - obiekty budowlane (...)

 • Porada prawna na temat utwardzenie terenu prawo budowlane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utwardzenie terenu prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  wymaga pozwolenia na budowę a także decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w związku z tym, że dla tego terenu nie ma zatwierdzonego planu zagospodarowania przestrzennego. Czy (...)

 • Procedury budowlane

  Jakie procedury budowlane obowiązują? Co do zasady roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę (art. 28 ust. 1 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (...)

 • Utwardzenie powierzchni działki budowlanej

  wcześniej sprawdzić w urzędzie, czy rzeczywiście zawiadomienie dotarło i czy rzeczywiście nie wniesiono przeciwko niemu żadnego sprzeciwu. zgłoszenie, sprzeciw, urząd, roboty budowlane, utwardzenie

 • Co możesz robić na swojej działce bez zgody sąsiada - opinia prawna

  zgody wykonać niwelację terenu swojej działki w/w opisany sposób? 2. Czy sąsiad miał prawo bez uzyskania odpowiedniego planu zagospodarowania terenu wykonać takie prace budowlane? (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  . 4 ust. 1 i 2 ustawy). Natomiast projektowanie i budowę obiektów budowlanych reguluje ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, która nakazuje projektować i budować obiekty budowlane

 • Jak uzyskać odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

  procedury. W przypadku gdy brakuje dokumentów, organ wzywa wnioskodawcę do ich przedłożenia w podanym w wezwaniu terminie.  Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy – Prawo budowlane, minister

 • Koszty modernizacji drogi

  którym będzie Pani mogła żądać zaniechania przez właściciela konkretnych działań. W tej kwestii proponujemy zapoznanie się z dostępnym na naszej stronie artykułem W jaki sposób prawo chroni (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Pytanie do osób, które wybudowały lub brały udział w budowie PARKINGU STRZEŻONEGO

  Witam Mam dosyć ważne dla mnie pytanie do osób prowadzących już parking strzeżony. Prawo Budowlane w Art 29.1 pkt 10) określa ilość miejsc parkingowych (...)

 • Nielegalna altana

  Na ogródku który dzierżawię od 3-trzech lat od ADM stoi wymurowana altana.Osoba która przede mną dzierżawiła ogród twierdzi że wybudowano ją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane