Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co możesz robić na swojej działce bez zgody sąsiada - opinia prawna

  są zgodne, ponieważ brak jest podstawowej informacji - co jest przedmiotem tych prac. Na pytanie, czy sąsiad ma prawo wykonywać wszelkie prace budowlane na swojej działce bez odpowiedniego (...)

 • Samowola budowlana

  upłynęło 5 lat. Należy jeszcze rozważyć, czy rzeczywiście wykonane przez Pana roboty budowlane wymagały uzyskania pozwolenia na budowę. Zgodnie z art. 29 ustawy Prawo budowlane nie (...)

 • Ważne zmiany w prawie budowlanym - już od 11 lipca 2003r

  wymagają pozwolenia (między innymi docieplenie ścian budynków o wysokości do 12 m, utwardzanie powierzchni gruntu na działkach budowlanych).Po wejściu w życie nowelizacji nie trzeba będzie wykazywać (...)

 • Porada prawna na temat utwardzanie posesji prawo budowlane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utwardzanie posesji prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od nieruchomości

  . 66 ust. 2 ustawy - Prawo budowlane. Zgodnie z tym przepisem w przypadku stwierdzenia, że obiekt budowlany jest w nieodpowiednim stanie technicznym albo jest użytkowany w sposób zagrażający życiu (...)

 • Kabel linii telefonicznej

  budowę lub decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego. Jak z kolei wskazuje przepis art. 93 pkt 6 ustawy prawo budowlane, kto wykonuje roboty budowlane w sposób odbiegający od ustaleń (...)

 • Postawienie tablicy reklamowej

  posesji osoby fizycznej było zgodnie z prawem? Czy trzeba uzyskiwać pozwolenia? Na jakiej zasadzie rozliczać się z osobą fizyczną - jaką umowę podpisać? Ustawa prawo budowlane uznaje (...)

 • Zgoda sąsiada na rozbudowę budynku

  społecznego, przepisy tzw. prawa sąsiedzkiego (zawarte w kodeksie cywilnym), jak również przepisy prawa budowlanego. W opisanym przypadku można powiedzieć, że prawo Pana prawo własności jest (...)

 • Zgłoszenie budowy kiosku

  prawo budowlane pozwolenia na budowę nie wymaga budowa tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie

 • Sprzedaż działki pod warunkiem

  ogrodzenie (mur) oraz wybuduje dom pod warunkiem, że jego okna nie będą wychodziły na stronę mojej posesji, a jego wysokość nie przekroczy np. jednej kondygnacji, mimo że prawo budowlane (...)

 • Amortyzacja budynków magazynowych

  z gruntem, wydzielone z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiadające fundamenty i dach (ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane - Dz. U. z 2003 r. Nr 207, ze zm.). Samodzielnymi

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Uciążliwy sąsiad

  Co ma zrobić w sytuacji gdy mój sąsiad (nic do niego nie dociera) posadził na miedzy żywopłot. Przeszkadza mi on np. w oraniu gruntu gdyż niechcąc (...)

 • Iterpretacja prawa budowlanego

  Prawo budowlane mówi że "od drzwi windy do przeszkody ma być pozostawiona odległość 160cm". Jaka jest definicja przeszkody, urzędnicy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane