Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  przekazujący utwór jest przesyłany do satelity za pośrednictwem ziemskiej stacji nadawczej znajdującej się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, uważa się, że utwór został rozpowszechniony (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 78 - 129)

  rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia (...)

 • Prawa autorskie twórcy opinii

  ochronie prawa autorskiego, gdyż jest to utwór wyrażony słowami w odniesieniu do określonego zagadnienia. Same poglądy, idee zawarte w opinii nie podlegają ochronie prawa autorskiego, lecz opinia (...)

 • Porada prawna na temat utwór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utwór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opracowania analityczne a prawo autorskie

  im zastrzeżenie sankcji umownej na wypadek naruszenia (kara umowna). prawo autorskie, utwór

 • Wykorzystywanie utworów muzycznych

  twórca, w pewnych przypadkach inna osoba (np. pracodawca, jeśli utwór został stworzony przez pracownika w ramach wykonywanej przez niego pracy). Inne osoby mogą korzystać z utworu tylko w ramach zawartej (...)

 • Prawo autorskie do scenariusza filmu

  autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z powyższą ustawą jest Pani twórcą scenariusza, który jest uważany za utwór i jako taki podlega ochronie. Osobą uprawnioną do dysponowania utworem jest jego (...)

 • Wykonanie projektu-koszty uzyskania przychodu

  prawie autorskim i prawach pokrewnych”. projekt, koszt, koszty uzyskania przychodu, umowa o dzieło, dzieło, utwór, zryczałtowane koszty, prawa autorskie

 • Prawa autorskie do utworu literackiego

  prywatnego. Utwór ten trafia bowiem do nieoznaczonego kręgu odbiorców a jego rozpowszechnianie często wiązać się będzie z osiąganiem korzyści majątkowych. Jeżeli korzystanie z utworu nie mieści (...)

 • Utwór jako niematerialne dobro prawne

  ;człowieka, jest przejawem działalności twórczej (posiada charakter twórczy) oraz posiada charakter indywidualny autorskie prawa, majątkowe, osobiste, utwór

 • Cecha indywidualności i twórczości utworu.

  bardzo zbliżone cechy charakterystyczne. prawo autorskie, indywidualność, twórczość, utwór

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane