Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wykorzystywanie utworów muzycznych

  opisany przez Pana sposób. Sam fakt, iż zamierza Pan wykorzystywać utwór w niekomercyjny sposób nie powoduje, że nie musi Pan uzyskać zezwolenia osoby uprawnionej. utwór muzyczny, prawo (...)

 • Wezwanie przez STOART do zawarcia umowy

  ustawy nie trafił do Sejmu. STOART, ZAiKS, tantiema, korzystanie z utworu, odtwarzanie, prawa autorskie, ochrona, utwór muzyczny, radio, kaseta, płyta, umowa, ochrona, stawka, prawa pokrewne

 • Prawo autorskie a odtwarzanie muzyki w lokalu

  ). Przedmiotem prawa autorskiego może być nie tylko sam tekst piosenki, ale także muzyka do niej skomponowana czy wreszcie sam utwór muzyczny puszczany np. w radiu.  Tak więc w powyższym (...)

 • Porada prawna na temat utwór muzyczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utwór muzyczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa autorskie zależne

  prawach pokrewnych. Komentarz, Dom Wydawniczy ABC, 2001, wyd. II.). prawa autorskie zależne, prawa autorskie, twórca, opracowanie, utwór, autor, zgoda, wygaśnięcie, upływ

 • Podstawowe zasady ochrony praw autorskich i pokrewnych

  prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U.2006.90.631 z późn. zmianami). autor, prawa autorskie, ochrona, utwór, prawo autorskie, prawa pokrewne, rozpowszechnianie, pola eksploatacji, twórca

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • swspólne prawa autorskie

  Witam 4 osoby stworzyły pewny utwór muzyczny a jedna z nich przypisuje sobie teraz prawo do całości. Czy może ona tak postąpić? Jak zawalczyć o (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane