Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady opodatkowania chałupnika

  o pracę nakładczą jest stosunkiem zobowiązaniowym prawa cywilnego (jest to umowa nienazwana), która polega na tym, iż jedna strona (chałupnik) zobowiązuje się do świadczenia pracy jej powierzonej (...)

 • Instalowanie krat w oknach

  12 lat temu założyłem na okno i drzwi balkonowe cienką kratę. Obecnie komisja zarządu osiedla każe mi usunąć ją bez podania podstawy prawnej. Mam spółdzielcze prawo do lokalu. Czy ta decyzja

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  psa asystującego. Wydatki do wspomnianego limitu można odliczyć od dochodu bez konieczności ich dokumentowania. Oni odliczą utrzymanie psa przewodnikaZa wydatki na cele rehabilitacyjne i związane (...)

 • Opinia prawna na temat utrata prawa do lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utrata prawa do lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż lokalu a obowiązek zwrotu bonifikaty

  udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, w wypadku zbycia nieruchomości lub lokalu mieszkalnego przez osobę bliską przed upływem terminu określonego w art. 68 ust. 2 ustawy lub obowiązującego w (...)

 • UOKIK szykuje bat na nieuczciwych akwizytorów

  konsumentom dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej oraz dowód osobisty. Odmowa powinna wzbudzić podejrzenia klienta. Szukaj pomocy Jeżeli nie wiesz, jakie masz prawa lub jak (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa a prowadzenie działalności gospodarczej

  nieruchomością wspólną oraz reprezentowanie właścicieli lokali. Wspólnota mieszkaniowa nie jest zatem uprawniona do ingerowania w wykonywanie prawa własności przez jej członków, (...)

 • Matras ukarany. Co zarzuca mu UOKiK?

  Odmawianie konsumentom prawa do zwrotu kosztów wysyłki towaru gdy rezygnują z zakupu dokonanego w sklepie internetowym - to jedna z zakwestionowanych przez prezes UOKiK praktyk spółki Matras. (...)

 • Właściwość sądu dla roszczeń gwarancyjnych

  rencistą, a jego firma obecnie nie wykazuje dochodów. Czy właściwym jest sąd okręgowy czy rejonowy? Sprawy o prawa majątkowe, w których wartość przedmiotu sporu przekracza 30 000 zł, należą (...)

 • Dopłaty ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego

  na celu budowę lokali mieszkalnych udostępnianych na warunkach najmu lub spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu, gminom na realizację komunalnej infrastruktury technicznej

 • Jest pomysł na odwróconą hipotekę

  umowy następuje bowiem przeniesienie prawa do nieruchomości, a zatem osoba starsza, chociaż zyskuje prawo dożywotniego zamieszkiwania w niej, jednocześnie traci prawo rozporządzania nieruchomością (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane