Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana warunków zawartej umowy najmu

  zdaniem zastrzeżenie, o którym mowa w pytaniu, a zgodnie z którym do trzymiesięcznego terminu mają zostać wliczone dwa tygodnie przeznaczone na zgodę, stanowi obejście prawa. Termin wypowiedzenie (...)

 • Zniesienie współwłasności a udział najemcy

  przystąpić do postępowania jako jego uczestnik. Wspomniany interes dotyczy rozstrzygnięcia sprawy; przy tym nie może to być interes czysto gospodarzy (np. wzrost wartości). Interes prawny osoby, która (...)

 • Sprzedaż samochodu zaliczonego w koszty

  wymienionych w lit. b), spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego lub udziału w takim prawie nieujętych w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych (...)

 • Opinia prawna na temat utrata prawa do lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utrata prawa do lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady opodatkowania chałupnika

  o pracę nakładczą jest stosunkiem zobowiązaniowym prawa cywilnego (jest to umowa nienazwana), która polega na tym, iż jedna strona (chałupnik) zobowiązuje się do świadczenia pracy jej powierzonej (...)

 • Instalowanie krat w oknach

  12 lat temu założyłem na okno i drzwi balkonowe cienką kratę. Obecnie komisja zarządu osiedla każe mi usunąć ją bez podania podstawy prawnej. Mam spółdzielcze prawo do lokalu. Czy ta decyzja

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  psa asystującego. Wydatki do wspomnianego limitu można odliczyć od dochodu bez konieczności ich dokumentowania. Oni odliczą utrzymanie psa przewodnikaZa wydatki na cele rehabilitacyjne i związane (...)

 • Sprzedaż lokalu a obowiązek zwrotu bonifikaty

  udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, w wypadku zbycia nieruchomości lub lokalu mieszkalnego przez osobę bliską przed upływem terminu określonego w art. 68 ust. 2 ustawy lub obowiązującego w (...)

 • UOKIK szykuje bat na nieuczciwych akwizytorów

  konsumentom dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej oraz dowód osobisty. Odmowa powinna wzbudzić podejrzenia klienta. Szukaj pomocy Jeżeli nie wiesz, jakie masz prawa lub jak (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa a prowadzenie działalności gospodarczej

  nieruchomością wspólną oraz reprezentowanie właścicieli lokali. Wspólnota mieszkaniowa nie jest zatem uprawniona do ingerowania w wykonywanie prawa własności przez jej członków, (...)

 • Matras ukarany. Co zarzuca mu UOKiK?

  Odmawianie konsumentom prawa do zwrotu kosztów wysyłki towaru gdy rezygnują z zakupu dokonanego w sklepie internetowym - to jedna z zakwestionowanych przez prezes UOKiK praktyk spółki Matras. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane