Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • UOKIK szykuje bat na nieuczciwych akwizytorów

  konsumentom dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej oraz dowód osobisty. Odmowa powinna wzbudzić podejrzenia klienta. Szukaj pomocy Jeżeli nie wiesz, jakie masz prawa lub jak (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa a prowadzenie działalności gospodarczej

  nieruchomością wspólną oraz reprezentowanie właścicieli lokali. Wspólnota mieszkaniowa nie jest zatem uprawniona do ingerowania w wykonywanie prawa własności przez jej członków, (...)

 • Matras ukarany. Co zarzuca mu UOKiK?

  Odmawianie konsumentom prawa do zwrotu kosztów wysyłki towaru gdy rezygnują z zakupu dokonanego w sklepie internetowym - to jedna z zakwestionowanych przez prezes UOKiK praktyk spółki Matras. (...)

 • Opinia prawna na temat utrata prawa do lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat utrata prawa do lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Właściwość sądu dla roszczeń gwarancyjnych

  rencistą, a jego firma obecnie nie wykazuje dochodów. Czy właściwym jest sąd okręgowy czy rejonowy? Sprawy o prawa majątkowe, w których wartość przedmiotu sporu przekracza 30 000 zł, należą (...)

 • Dopłaty ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego

  na celu budowę lokali mieszkalnych udostępnianych na warunkach najmu lub spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu, gminom na realizację komunalnej infrastruktury technicznej

 • Jest pomysł na odwróconą hipotekę

  umowy następuje bowiem przeniesienie prawa do nieruchomości, a zatem osoba starsza, chociaż zyskuje prawo dożywotniego zamieszkiwania w niej, jednocześnie traci prawo rozporządzania nieruchomością (...)

 • XIX Konferencja "Budowa i utrzymanie domów mieszkalnych" w Spale

  Infrastruktury trwają prace nad regulacjami, które mimo że wydają się fragmentaryczne, rozwiązują bardzo konkretne i nie cierpiące zwłoki problemy zgłaszane do ministerstwa - dodał Wiceminister. (...)

 • Co zrobiło MPiPS, aby zapobiegać przemocy wobec dzieci?

  których sprawcy będą mogli być kierowani; Wprowadzenie bezpłatnej obdukcji lekarskiej; Rozszerzenie definicji przemocy w rodzinie o przemoc ekonomiczną; Wprowadzenie do ustawy o przeciwdziałaniu

 • Sprzedaż inwestycji w obcym środku trwałym

  związanych z działalnością gospodarczą o których mowa w art. 14 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy. Tak więc przychód ze sprzedaży nakładów zaliczonych przez podatnika do inwestycji w obcym (...)

 • Pojęcie nieruchomości lokalowej

  właścicielowi przysługuje udział w nieruchomości wspólnej jako prawo związane z własnością lokali (może to być udział w użytkowaniu wieczystym, jeśli zostało ono ustanowione). Odrębna własność (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane