Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mienie PKP

  administracyjnej, to zarząd ów nie wygasł przed dniem 27 maja 1990 r., a w szczególności z dniem 8 grudnia 1960 r., tj. w chwili wejścia w życie ustawy z dnia (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  § 2a ustawy zmienianej w art. 8 (ustawa z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym), w brzmieniu nadanym ustawą z 20 lipca 2018 r., w terminie 7 dni od dnia wejścia w (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  kursów językowych, żłobka, przedszkola, basenu, teatru, kosztów internatu, wykupienie obiadów czy zapłatę czynszu itp.  W przypadku posiadania przez (...)

 • Porada prawna na temat ustawy podpisane przez prezydenta zmiany w prawie komorniczym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawy podpisane przez prezydenta zmiany w prawie komorniczym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks wyborczy

  , tworzy się, jeżeli w dniu wyborów będzie w niej przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców prowadzonym w gminie, na (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  zamieszkania osoby trzeciej, bądź w miejscowości, w której trasat ma miejsce zamieszkania, bądź w innej miejscowości.Art. 5.  W wekslu, płatnym za okazaniem lub w (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  , umieszczone w czeku, uważa się za nienapisane. Art. 8. Czek może być płatny w miejscu zamieszkania osoby trzeciej, bądź w miejscowości, w której trasat ma miejsce zamieszkania, (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43: 1) poczta przechowuje pismo przez okres czternastu dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  ksiąg w swojej siedzibie albo w miejscu ich prowadzenia lub przechowywania, jeżeli udostępnienie ich w siedzibie może w znacznym stopniu utrudnić prowadzenie przez kontrolowanego (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  jednym czasie zmiany statutu wchodziłyby w życie w różnych terminach. Zmiany w art. 27, 32 i 32a mają na celu dostosowanie polskich przepisów do ustawodawstwa (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  dni od dnia złożenia wniosku. W razie nieuiszczenia opłaty w terminie wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia. 7. W przypadku wystąpienia w jednym wniosku o wydanie interpretacji (...)

 • Kodeks cywilny

  zasadach ogólnych. § 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym. (...)

 • Kierujący pojazdami

  - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM; 2) 16 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A1, B1 i T; 3) 18 lat - dla pojazdów (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  najbogatszych komorników w Polsce zarobiło w 2015 roku od ponad 14 mln zł do prawie 20 mln zł rocznie. 24 komorników osiągnęło dochód powyżej 2 mln (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  (Rejestr Dłużników Niewypłacalnych); odstąpienie od obowiązku przedstawiania przez kandydatów na syndyków zaświadczeń lekarskiego i psychologicznego. .ZMIANY (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  Sejm RP w dniu 16 grudnia 2005 r.; w ww. ustawie dodany został rozdział dotyczący budowy i przebudowy linii kolejowych określonych w Narodowym Planie Rozwoju, w którym odmiennie (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  -maciorek, kózek czy rozpłodników buhajów, knurów, tryków, kozłów i ogierów – z wyłączeniem zakupu na eksport; (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  sprzedażą udziału w prawie do działki gruntu stanowiącej drogę wewnętrzną. Art. 100. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, sposób i tryb dokonywania (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  na zasadach ogólnych. § 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  dostawców usług cyfrowych (monitoruje stosowanie przez nich przepisów ustawy); na wniosek CSIRT NASK, CSIRT GOV LUB CSIRT MON wzywa operatorów usług kluczowych (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . 149:  1) poczta przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez pocztę;  2) pismo składa się (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  obecności w tym ważnym organie uczelni. Więcej o rozwiązaniach dla studentów. Polscy naukowcy bardziej widoczni w świecie Dokonania polskich badaczy powinny włączać się w (...)

 • Polskie władze w obliczu problemów klimatycznych

  jądrowych od 25 lat. W budowie są 54 bloki jądrowe w 18 krajach; np. 11 w Chinach, 7 w Indiach, 6 w Rosji.   Premier ogłosił Deklarację o e-mobilności Wśród (...)

 • Nowi sędziowie Sądu Najwyższego powołani

  mocy art. 111 § 1 ustawy o SN łączącego powodów z Sądem Najwyższym stosunku służbowego sędziego tego Sądu w stanie czynnym w stosunek służbowy sędziego w (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  , z wyjątkiem przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, 2) przychodów z gospodarki leśnej w rozumieniu ustawy o lasach oraz ustawy (...)

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności

  działań w tej sprawie w ramach wspierania potrzeb mieszkaniowych obywateli i w trosce o sprawne uregulowanie spraw przekształceń własnościowych w toku. Kto zostanie obciążony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane