Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ministra właściwego do spraw gospodarki może, w drodze rozporządzenia, w przypadkach, o których mowa w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów

 • Zmiana kategorii drogi

  ustawa z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych. Z art. 2a, dodanego do tej ustawy 1 stycznia 1999 r., wynika, że drogi gminne stanowią własność odpowiedniego samorządu gminy. W (...)

 • Procedury budowlane

  oddziaływania na obszar Natura 2000, zgodnie z art. 59 ustawy z 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska (...)

 • Porada prawna na temat ustawy o drogach gminnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawy o drogach gminnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wprowadzanie ograniczeń prędkości

  zarządzaniem ruchem sprawuje: minister infrastruktury – na drogach krajowych wojewoda - na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz na drogach publicznych (...)

 • Kiedy droga jest drogą publiczną

  publiczną jest droga zaliczona na podstawie niniejszej ustawy do jednej z kategorii dróg. Zgodnie z art. 7 ustawy do dróg gminnych zalicza się drogi o znaczeniu lokalnym (...)

 • Decyzja ZRID na realizację drogi na terenach SP

  zawiadomienia, o którym mowa w ust. 5 (wojewoda w odniesieniu do dróg krajowych i wojewódzkich albo starosta w odniesieniu do dróg powiatowych i gminnych wysyłają zawiadomienie (...)

 • Opłata za zajęcie pasa drogowego

  W związku z udzielona przez Państwa opinią prawna o braku możliwości poboru opłat za zajęcie pasa drogowego na drogach niezaliczonych do danej kategorii drogi, w myśl ustawy o (...)

 • Odpowiedzialność za stan dróg

  powiatowych i gminnych funkcję tą sprawuje odpowiednio zarząd województwa, powiatu lub wójt (burmistrz, prezydent miasta). Do zarządcy drogi, zgodnie z artykułem 20 ustawy o drogach (...)

 • Co trzeba zmienić na polskich drogach? Wnioski NIK

  sformułował następujące wnioski:- należy wprowadzić obligatoryjne przyjęcie organizacji ruchu na wszystkich drogach, także tych wybudowanych przed 1999 rokiem;- należy określić sankcje w ustawie (...)

 • Obowiązek utrzymania czystości na drogach

  ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, na gminach ciąży obowiązek utrzymania porządku i czystości na swoim terenie, między innymi poprzez zbieranie, transport i unieszkodliwianie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dziury na drogach gminnych

  Witam Państwa. Mieszkam w dość dużej gminie pod Krakowem. Stan obecnych dróg po zimie jest fatalny! a co najgorsze gmina niewiele w tej kwestii robi! Ostatnio (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Jak założyć partię polityczną ?

  Proszę o poradę co muszę zrobić by założyć partię polityczną. (Dariusz) Jak założyć partię polityczną JJ No lasnie niech ktos napisze co (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)

 • prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

  mam pytanie, jak wyglada sprawa spozyweania alkoholu a nastpenie prowadzenia pojazdy ale po własnej posesji lub np po wlasnej ziemi?! czy mozna za to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane