Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Klient nie zapłacił mi za usługi w terminie określonym w fakturze, czy z tego tytułu przysługują mi jakieś dodatkowe pieniądze?

  dochodzenie odsetek.               Przechodząc już do sedna, odsetki dzielimy na: odsetki ustawowe; odsetki umowne; odsetki (...)

 • Nowe odsetki od 1 stycznia 2016 r.

  powoduje, iż nie jest wiadomym, czy Sąd będzie mógł np. czytając treść uzasadnienia pozwu zasądzić wskazane w treści uzasadnienia odsetki ustawowe za opóźnienie, maksymalne (...)

 • Ustawowe odsetki

  dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Zgodnie z art. 359 par. 2 kodeksu cywilnego, jeżeli wysokość odsetek nie jest w inny sposób określona, należą się odsetki ustawowe. odsetki, (...)

 • Porada prawna na temat ustawowe odsetki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawowe odsetki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie terminy zapłaty w transakcjach handlowych obowiązują?

  należności, wierzycielowi zaś przysługiwać będą odsetki ustawowe za opóźnienie w transakcjach handlowych w wysokości 9,50 % w skali roku. Odsetki ustawowe za (...)

 • Odsetki umowne

  czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego organu.  § 2. Jeżeli wysokość odsetek nie jest w inny sposób określona, należą się odsetki ustawowe. (...)

 • Odsetki za zwłokę w wypłacie zaległego wynagrodzenia - opinia prawna

  wszczęcie egzekucji. opinia prawna, zaległe wynagrodzenie, odsetki ustawowe

 • Odsetki za zwłokę w opłacie czynszu

  , że jeżeli ta sytuacja się będzie powtarzać naliczał będę odsetki KARNE, nie ustawowe. I właśnie mam pytanie, w jakiej wysokości mogę naliczać odsetki karne? Czy o 3 % dziennie (...)

 • Odsetki od sumy pieniężnej

  góry oznaczona, należą się odsetki ustawowe. Odsetki są tzw. roszczeniem akcesoryjnym, tzn. związanym z roszczeniem głównym i, co do zasady, podzielają jego los. odsetki, (...)

 • Wyegzekwowanie odsetek ustawowych

  Prowadzę działalność gospodarczą. Klient spóźnił się z zapłatą kilku faktur i zgodnie z umową zostały naliczone mu odsetki ustawowe, podsumowane w wezwaniu do zapłaty. Czy wezwanie do (...)

 • Odsetki ustawowe od weksla własnego

  wskazanym terminem wykupy weksla w piśmie skierowanym do dłużnika wekslowego. odsetki, weksel, własny, ustawowe odsetki, zawiadomienie, wezwanie do zapłaty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak obliczyc odsetki ustawowe.

  Chciałbym prosić o pomoc w obliczeniu odsetek ustawowych na jakimkolwiek przykładzie. (mario) Cześć Mario, podaję Ci wzór na wyliczanie odsetek: kwota (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Odsetki ustawowe

  Czy ktoś mógłby mi podać , jakie były odsetki ustawowe w 2000 r Z góry dziękuje. (kate) jak się dobrze rozejrzysz toznajdziesz na tej stronie uszanowanie (...)

 • ustawowe odsetki od alimentów

  Mam pytanie, może mi ktoś pomóc, jaka stawka odsetek obowiazuje w przypadku zwloki platnosci alimentów? Czy liczone jest to za kazdy dzien czy procentowo (...)

 • Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

  zasądzono mi alimenty w wysokości 150 zł/m-c, plus jednorazowo 600 zł dla matki dziecka, od dnia 04.10.2005 wraz z ustawowymi odsetkami. Proszę o (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane