Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odsetki za zwłokę w opłacie czynszu

  ustawowe. Wynoszą one 11,5 % w skali roku.   odsetki, zwłoka, wierzyciel, wierzystelność, ustawowe, odsetki karne, umowne, najem, umowa najmu, stosunek najmu, najemca

 • Podstawy naliczania odsetek karnych

  . Jest to bowiem jego uprawnienie, a nie obowiązek i tylko od banku zależy, czy skorzysta z tego uprawnienia czy też nie. umowa kredytu, odsetki, ustawowe, karne, szkoda

 • Klient nie zapłacił mi za usługi w terminie określonym w fakturze, czy z tego tytułu przysługują mi jakieś dodatkowe pieniądze?

  dochodzenie odsetek.               Przechodząc już do sedna, odsetki dzielimy na: odsetki ustawowe; odsetki umowne; odsetki (...)

 • Opinia prawna na temat ustawowe odsetki karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawowe odsetki karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe odsetki od 1 stycznia 2016 r.

  powoduje, iż nie jest wiadomym, czy Sąd będzie mógł np. czytając treść uzasadnienia pozwu zasądzić wskazane w treści uzasadnienia odsetki ustawowe za opóźnienie, maksymalne (...)

 • Odsetki a zakup wierzytelności

  się odsetki ustawowe. Jednakże gdy wierzytelność jest oprocentowana według stopy wyższej niż stopa ustawowa, wierzyciel może żądać odsetek za opóźnienie według tej wyższej stopy. (...)

 • Naliczanie odsetek ustawowych

  Jeśli kupiłem towar zapłaciłem za niego po terminie płatności czy muszę płacić odsetki za nieterminową zapłatę. Na fakturze nie ma ani słowa, że za spóźnienie pobierane są odsetki (...)

 • Odsetki umowne

  czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego organu.  § 2. Jeżeli wysokość odsetek nie jest w inny sposób określona, należą się odsetki ustawowe. (...)

 • Obliczanie odsetek ustawowych

  11,5 % (104,10 zł). Na dzień 18 stycznia 2008 r. odsetki ustawowe za opóźnienie wyniosą 148,59 zł. Pomimo wszczęcia postępowania egzekucyjnego, odsetki nadal biegną, aż do spełnienia (...)

 • Wyższe odsetki ustawowe

  Ile teraz wynoszą odsetki ustawowe?Od 15 grudnia 2008 r. wysokość odsetek ustawowych wynosi 13% w stosunku rocznym. Dotąd odsetki ustawe wynosiły 11,5 % w stosunku rocznym (od 15 października

 • Odsetki w umowie pożyczki

  odsetek można sformułować jako żądanie odsetek maksymalnych w rozumieniu kc albo jako żądanie odsetek w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP w stosunku rocznym. odsetki, pożyczka, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Poproszę o poradę prawną Bardzo ważne

  Witam Mam bardzo poważny problem z odzyskaniem pieniędzy, których spółdzielnia mieszkaniowa nie chce mi wypłacić. Sytuacja wygląda następująco: (...)

 • Czynsz - odsetki za zwłokę

  Czy jako właściciel kamienicy moge ustalić karne odsetki za zwłokę w płaceniu czynszu? Wielu lokatorów płaci czynsz w dowolnych terminach zwlekając (...)

 • Jak obliczyc odsetki ustawowe.

  Chciałbym prosić o pomoc w obliczeniu odsetek ustawowych na jakimkolwiek przykładzie. (mario) Cześć Mario, podaję Ci wzór na wyliczanie odsetek: kwota (...)

 • Przedawnienie kredytu-windykacja z Kruka .Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

  w roku 2000 w marcu brany byl kredyt w banku ,spacona byla czesc i pozniej w wyniku utraty pracy nie byly placone raty.Mialam komornika ,który postępowanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane