Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  fizycznego można prowadzić łącznie; w klasie VIII będzie można łączyć z innymi klasami jedynie zajęcia z wychowania fizycznego; jeśli w szkole jest oddział (...)

 • Uczniowie pokochają sport

  dziedziny wychowania fizycznego. Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej szkoły będą rozliczane z efektów nauczania poszczególnych przedmiotów. (...)

 • Jak założyć radę rodziców?

  członkowskie zobowiązane są do przestrzegania zgodności krajowych przepisów w zakresie tego podatku z regulacjami wynikającymi z prawa unijnego. Z tych też względów (...)

 • Porada prawna na temat ustawa z wychowania fizycznego w wojsku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa z wychowania fizycznego w wojsku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta Nauczyciela

  umowy o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze, z zastrzeżeniem ust. 7. 7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa (...)

 • Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel zatrudniony w szkole lub placówce artystycznej?

  obowiązkowe w ramowym planie nauczania, oraz do realizacji akompaniamentu w szkołach baletowych posiadają osoby z wykształceniem muzycznym, wymienione w punkcie 1. Placówki kształcenia (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub w przypadku nadania przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego w formie zbiorowej listy imiennej w jednostce przewidzianej do militaryzacji, posiada (...)

 • Alternatywne formy wychowania przedszkolnego i inne zmiany w systemie oświaty

  , jest zadaniem oświatowymgmin - w przedszkolach oraz w ww. innych formach wychowania przedszkolnego, a także w ww. szkołach. Poza tym nowelizacja przewiduje, iż inne formy wychowania (...)

 • Ubiór nauczyciela wychowania fizycznego

  . Chodzi tutaj więc o odzież, która będzie niezbędna w trakcie wykonywanej pracy. W przypadku nauczyciela wychowania fizycznego rzeczywiście chodziło będzie więc o buty i strój (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  dyscyplinarnej, może być obciążony w całości lub w części kosztami związanymi z leczeniem.§ 2. O obciążeniu kosztami, o których mowa w § 1, orzeka sąd penitencjarny. Art. (...)

 • BHP na uczelniach i w akademikach

  W związku z tym 2 sierpnia 2007 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 5 lipca 2007 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  kończyn, szybko uzupełnij płyny z zawartością elektrolitów; dostarczą ich np. napoje dla sportowców. Jeśli po upływie godziny odpoczynku w chłodniejszym miejscu (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  stanowiska asystenta nauczyciela. Ponadto ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych wprowadza zmiany w: ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  wojewodom łatwiej będzie rozliczać środki z dotacji. ##baner## Dotowanie z budżetów samorządów placówek wychowania przedszkolnego, szkół i placówek (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności w szkole

  wydawać zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność dziecka z powodu choroby , pobytu w szpitalu, a także zwolnienia okresowego z zajęć wychowania fizycznego? Obowiązujące (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  . Treścią zarządzenia sądu może być w tym przypadku na przykład zobowiązanie rodziców do poprawy warunków wychowania dziecka, zobowiązanie do leczenia dziecka, (...)

 • Jak uzyskać zgodę na służbę w obcym wojsku?

  polskim zgody na służbę w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej (Dz.U. Nr 68 poz. 438); ustawa z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  CZĘŚĆ OGÓLNA Art. 1. § 1.  Wykonywanie orzeczeń w postępowaniu karnym, w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe i w postępowaniu w (...)

 • Strażacy będą chodzić na lekcje WF

  : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie zadań z zakresu wychowania fizycznego realizowanych w jednostkach organizacyjnych (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  niemożliwe, egzekucja może być prowadzona z majątku wspólnego. Niemożność zaspokojenia z majątku odrębnego skazanego stwierdza się w protokole.§ 2. Egzekucja z majątku wspólnego (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  , przypadki, w których organ celny pobiera zabezpieczenie: 1) w związku z prowadzeniem składu celnego;2) w związku z korzystaniem z zawieszającej procedury celnej, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zgody drugiego małżonka albo zobowiązanie jednego z małżonków nie wynika z czynności prawnej, wierzyciel może żądać zaspokojenia z majątku osobistego dłużnika, z (...)

 • Oświata po zmianach

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, (...)

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  dobro dziecka pozostawałoby nadal zagrożone, może sięgnąć po środki głębiej sięgające w sferę uprawnień rodziców. Środki te to decyzja o umieszczeniu małoletniego w rodzinie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  może żądać zaspokojenia z majątku osobistego dłużnika, z wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez dłużnika z innej działalności zarobkowej, jak (...)

 • Reforma edukacji

  dotyczące opracowania podstaw programowych w 6 zawodach pomocniczych, dedykowanych uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, a także w konsekwencji wprowadzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • alimenty - studia zaoczne

  Jestem pełnoletni i mój brat także. Ja skończyłem w tym roku 3 letnie studia, a brat technikum. Obaj zamierzamy studiować zaocznie. Czy tata ma dalej (...)

 • ustawa dotycząca rodziny zastępczej

  Witam! Czasem czytam Państwa forum i nie spotkałam się jeszcze z tematyką związaną z adopcją. Chciałabym wiedzieć, od czego należy rozpoczać (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane