Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mogę się starać wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

  przyczynę niedotyczącą pracownika, o której mowa w ustawie o zwolnieniach grupowych. Przepisy ustawy o zwolnieniach grupowych stosuje się w razie konieczności (...)

 • Nowa ustawa o zwolnieniach grupowych - cz. I

  podpisał ustawę 24 kwietnia 2003r.Ustawa ta ma zastąpić obowiązującą od 27 stycznia 1990r. ustawę o tzw. zwolnieniach grupowych i wprowadzić nowe zasady i tryb dokonywania zwolnień (...)

 • Nowa ustawa o zwolnieniach grupowych - cz. II

  zgłosi swego sprzeciwu w ciągu 14 dni od zawiadomieniu jej o planowanym zwolnieniu.Ustawy o zwolnieniach grupowych nie stosunje sie do pracowników, których stosunek pracy powstał (...)

 • Porada prawna na temat ustawa o zwolnieniach grupowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa o zwolnieniach grupowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie pracownika

  rozwiązanie stosunku pracy jak i wypowiedzenia zmieniające. Warunkiem zastosowania regulacji ustawy o zwolnieniach grupowych jest zatrudnianie przez pracodawcę co najmniej 20 pracowników (...)

 • Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych

  najmniej 20 osób. W związku z faktem, iż już od dnia jutrzejszego (1 stycznia 2004 r.) obowiązuje nowa ustawa o zwolnieniach grupowych, nie sposób nie odnieść się do jej uregulowań. (...)

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?

  regulację o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (tzw. ustawa o zwolnieniach grupowych), (...)

 • Zwolnienia grupowe a związki zawodowe

  prawa pracy, 2) zmienić jednostronnie warunków pracy lub płacy na niekorzyść pracownika, o którym mowa w pkt 1. - z wyjątkiem gdy dopuszczają to odrębne przepisy (np. ustawa o zwolnieniach (...)

 • Odprawa a brak wypłaty

  przewidzianym dla wypłaty wynagrodzenia (por. J. Iwulski, K. Jaśkowski: Ustawa o zwolnieniach grupowych, Warszawa 1995, s. 110-112). Odprawa korzysta bowiem z ochrony prawnej przewidzianej (...)

 • Sposób wypłacania zwolnionemu pracownikowi odprawy

  przewidzianym dla wypłaty wynagrodzenia (por. J. Iwulski, K. Jaśkowski: Ustawa o zwolnieniach grupowych, Warszawa 1995, s. 110-112). Przemawia za tym m. in. okoliczność, że odprawa (...)

 • Zwolnienia grupowe (stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2003 r.)

  stosować w razie indywidualnych zwolnień pracowników z przyczyn okreslonych w art. 1 ust. 1 ustawy o zwolnieniach grupowych, gdyż w takim przypadku nie stosuje się przepisów tej ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy liczyć stan 20 pracowników warunkujący prawo zwalnianego pracownika do odprawy?

  Witam, W połowie lutego podpisałam wypowiedzenie umowy o pracę (likwidacja stanowiska) z zachowaniem terminu wypowiedzenia, który zacznie być liczony (...)

 • wychowawczy a wypowiedzenie

  Bardzo proszę o pomoc. Zatrudnił mnie pracodawca przez pośrednictwo biura pracy (dostawał za to jakieś pieniądze), wiedział że jestem w ciąży. (...)

 • Wypowiedzenie i odprawa

  W firmie w której pracuje zostały ogłoszone zwolnienia grupowe. Ponieważ nadażyła się okazja znalezienia innej pracy złożyłem wymówienie nie (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

  MAM PYTANIE I PROSZE O POMOC BO NIE JESTEM W STANIE POMOC KOLEZANCE.OTOZ ZAWARLA ONA UMOWE O PRACE W DNIU 30.08.01 DO DNIA 31.12.2004.KOLEŻANKA DOSTAŁA (...)

 • NAGRODA JUBILEUSZOWA

  Zakład pracy w,którym pracuję wypłaca nagrodę za 15,20 i 25 lat pracy. Mnie jednak pominięto,ponieważ w dniu w,którym mijało mi 15 lat od rozpoczęcia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane