Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  aresztu śledczego lub zakładu karnego.§ 5. Organ, o którym mowa w § 1, zawiadamia sąd o przystąpieniu do wykonania orzeczenia oraz o zakończeniu jego wykonywania. Art. 12. O (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  ] i 2[2].  7. W wypadku ustania członkostwa w okresie poprzedzającym zawarcie umowy o budowę lokalu osobom, o których mowa w ust. 3, przysługują roszczenia o przyjęcie (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, dzienny dom pomocy, dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, schronisko i dom dla bezdomnych oraz klub samopomocy. Ośrodkami (...)

 • Porada prawna na temat ustawa o zasilkach dla samotnych matek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa o zasilkach dla samotnych matek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  użytkowej mieszkania (rzeczywistej dla mieszkań o powierzchni użytkowej do 50 m2), bądź 50 m2 (dla mieszkań o powierzchni użytkowej powyżej 50 m2). Dla osób (...)

 • „Dostępność plus” i włączanie wyłączonych

  gipsie, próbował sterować komputerem za pomocą myszki, ten wie o czym mowa. Proponowana przez Ministerstwo Cyfryzacji ustawa o dostępności cyfrowej ma uporządkować kwestie dostępności (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ! Dbaj o zwierzęta – chroń je przed bezpośrednim nasłonecznieniem, dbaj o nieograniczony dostęp do wody pitnej oraz wentyluj pomieszczenia, w których przebywają. Uświadamiaj rodzinę (...)

 • Czy możesz przekształcić swoje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu w inne?

  przedmiot dziedziczenia.     Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. 2003 r., Nr 119, poz. 1116 ze zmianami), Ustawa z (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  przed przemocą Nowe prawo ma pozwolić także na błyskawiczną i zdecydowaną reakcję, gdy dzieci spotyka krzywda. Chodzi o wszczynane z urzędu sprawy o ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej

 • Jakie świadczenia niepieniężne mogą być przyznane z pomocy społecznej?

  miejsca całodobowe okresowego pobytu Takim ośrodkiem wsparcia jest m.in. środowiskowy dom samopomocy, dzienny dom pomocy, dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, schronisko i (...)

 • Mieszkanie dla Młodych

  liczona w odniesieniu do wskaźnika określonego dla danej lokalizacji. ##baner## Jak ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego? Wniosek o dofinansowanie wkładu własnego składa się (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  przysługiwałby zasiłek, oraz o okresy nieprzysługiwania zasiłku. Jakie obowiązki zostały nałożone na bezrobotnego? Przede wszystkim bezrobotny jest obowiązany zawiadomić w ciągu 7 dni powiatowy (...)

 • Za życiem dla rodzin

  rodzin „Za życiem” Pomoc dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi to główne założenie uchwalonej w listopadzie 2016 przez parlament ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin (...)

 • Czy samotne matki będą głodować?

  oświadczeń o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, niezbędne do rozpoczęcia przyjmowania, od 1 sierpnia  br., wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu (...)

 • Uprawnienia i obowiązki osoby bezrobotnej

  prawa ale także szczegółowo określone obowiązki! Ich naruszenie może powodować niekorzystne następstwa dla bezrobotnego, w tym także utratę zasiłku. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 20 (...)

 • Więcej pieniędzy na zdrowie

  Ministerstwie Finansów jest procedowany wniosek o zwiększenie budżetu ministra zdrowia o te środki. Dodatkowe środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na 2017 r.  e) (...)

 • Regulacje dotyczące zawodu pracownika socjalnego

  , po ukończeniu nauki odbyła 3 miesięczny staż na stanowisku stażysty pracy socjalnej, na podstawie umowy o pracę albo umowy o staż w ramach aktywizacji zawodowej absolwentów, została wpisana (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  polski Kodeks karny i podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Czytaj więcej m.in. o zasadach higieny, opiece lekarskiej, leczeniu, szczepieniach, odżywianiu i zasadach, o których (...)

 • Zasiłek samotnej matki a zaliczka alimentacyjna

  samotnego wychowywania dziecka, lecz zaliczka alimentacyjna, na podstawie ustawy o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz o zaliczce alimentacyjnej. Początkowo przepis o zaliczce (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  bezrobotnych, decyzję urzędu pracy w przypadku pobierania zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego. Podstawa prawna: Ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu (...)

 • „Za Życiem” - wsparcie dla rodzin

  o osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi bądź spektrum autyzmu, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz ze wskazaniem konieczności stałej lub długotrwałej

 • Jedno "becikowe" na pewno, a może i drugie?

  "Becikowe" dla wszystkich matek Od 9 lutego 2006 r. obowiązuje ustawa z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych - druga z uchwalonych przez Sejm (...)

 • Czy na alkoholach będą napisy informujące o ich szkodliwości?

  zakazów lub ograniczeń przywozowych, wywozowych lub tranzytowych uzasadnionych względami miedzy innymi porządku publicznego oraz ochrony zdrowia i życia ludzi. Podstawa prawna:Poselski projekt ustawy (...)

 • Twoje okresy nieskładkowe

  nie nie przekraczającym jednej trzeciej udowodnionych okresów składkowych.     Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Ojciec jest, ale czy w akcie urodzenia moge wpisac ojciec nieznzny ??

  miałam niedawno rozprawe w sprawie alimentów na ciaze od miesiaca 7 do 3 miesiecy po urodzeniu dziecka. (przewodniczył facet sedzia) Pomijam fakt ze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane