Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Będą wyższe ulgi na dzieci

  wpływającym na zwiększenie dzietności jest wsparcie rodziców przy decyzji właśnie o trzecim dziecku. O ile bowiem sytuacja finansowa nie jest kluczowym kryterium w przypadku decyzji o (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  zrównanie sytuacji podatników rozpoczynających działalność i ją kontynuującym. Podstawa prawna:Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Ulga odsetkowa, ale nie za gromadzenie oszczędności na rachunku oszczędnościowo-kredytowym w banku – opinia prawna

  jednorodzinnego,b) w przypadku inwestycji, o której mowa w art. 26b ust. 1 pkt 3 - umową, w formie aktu notarialnego, o przeniesieniu na podatnika własności budynku mieszkalnego lub lokalu (...)

 • Opinia prawna na temat ustawa o uldze prorodzinnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa o uldze prorodzinnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT przystępniejszy dla podatników?

  prorodzinnej, rozszerzając ją na opiekunów prawnych i rodziny zastępcze. Zmiany objęły mechanizm przekazywania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Rozszerzono zakres ulgi (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  postanowieniem o podziale spadku, to z całą pewnością chodzi o wydane przez sąd postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku to (...)

 • Zmiany w uldze na dzieci, koniec ulgi internetowej

  ulgę internetową. Dzięki temu budżet zyska 424 miliony złotych. Zmiany dotyczące twórców to z kolei 164 miliony złotych, zaś zmiany w uldze na dzieci - 149 milionów w skali roku. ulga, ministerstwo

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  warto jeszcze zaznaczyć o uldze podatkowej jaką przyznaje art. 16 ustawy prawo podatkowe od spadku i darowizn. W przypadku mianowicie nabycia budynku mieszkalnego lub jego części, lokalu mieszkalnego

 • Dłużej można przechodzić na wcześniejszą emeryturę

  Czego dotyczą proponowane przepisy? Z dniem 2 listapada 2007 r. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Celem nowelizacji ustawy (...)

 • Dłużej będzie można przechodzić na wcześniejszą emeryturę

  prorodzinnej. Podstawa prawna: Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (sejmowy druk nr 1733); Ustawa z dnia 17 grudnia (...)

 • Ewidencje na potrzeby podatku VAT

  , którzy będą nabywać kasy o wartości powyżej 1.400 zł. Projekt zmian zakłada również likwidację sankcji, o której mowa w punkcie wyżej.  Ewidencje w obrocie zagranicznym Ewidencje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane