Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów

  wyrobów tytoniowych należy sięgnąć do ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (dalej jako: ustawa o tytoniu). Art. (...)

 • Jak zatrudnić pomocnika przy zbiorach?

  Bezpieczna pomoc przy zbiorach 18 maja 2018 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Zasadnicza zmiana w (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  dochodzić w terminie 5 lat, licząc od dnia, w którym zostały zaksięgowane. 8. Bieg przedawnienia terminu, o którym mowa w ust. 7, zostaje przerwany wskutek zastosowania środka egzekucyjnego, (...)

 • Porada prawna na temat ustawa o tytoniu 9.11.1995

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa o tytoniu 9.11.1995, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  Objęcie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich Ustawa z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym weszła w życie z dniem 1 (...)

 • Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2015 r. poz. 594, z późn. zm.); ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. (...)

 • Zakaz palenia tytoniu w zakladzie pracy

  Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z dnia 9.11.1995 r. od 15.11.2010 r. w artykule 5 ustęp 1 pkt 4) wprowadza zakaz palenia wyrobów tytoniowych (...)

 • Kodeks wykroczeń

  . § 1. Prowadzący pojazd, który, uczestnicząc w wypadku drogowym, nie udziela niezwłocznej pomocy ofierze wypadku,podlega karze aresztu albo grzywny. § 2. W razie popełnienia wykroczenia o

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  Nowelizacja w zakresie płatności bezpośrednich Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych (...)

 • Zakaz palenia tytoniu- ustawa antynikotynowa

  do zabaw dzieci11. w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego zakaz, palenia, tytoń, tytoniu, ustawa, antynikotynowa

 • Kurczą się miejsca "na papieroska"?

  definicją reklamy i jako takie ma być zabronione. Podstawa prawna: Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów (...)

 • Ułatwienia w płatnościach bezpośrednich

  przewidują możliwość składania oświadczeń zastępujących wnioski o przyznanie płatności przez rolników, którzy wnioskowali wyłącznie o jednolitą płatność obszarową, (...)

 • "Domowy papieros" na akcyzie

  sprawie organizacje, tj. Polski Związek Plantatorów Tytoniu, Krajowy Związek Plantatorów Tytoniu, czy Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego. Przez uchybienia w kontrolowaniu przez państwo (...)

 • Nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi będzie karane

  zyskuje UOKiK? Jeżeli do czasu wydania decyzji o uznaniu praktyki za nieuczciwie wykorzystującą przewagę kontraktową nie zostanie ona zaprzestana, Prezes UOKiK nakazuje jej zaniechanie. Ma też uprawnienia

 • Zmiany w zakresie obrotu suszem tytoniowym

  monitorowania uprawy tytoniu oraz produkcji i zbytu surowca tytoniowego, a także nadzoru nad uprawą tytoniu oraz produkcją i zbytem surowca tytoniowego. Zmiany te polegają m.in. na: wprowadzeniu (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  . § 2. Jeżeli czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do wniesienia wniosku o ukaranie, zawiadamia się o tym ujawnionych pokrzywdzonych oraz osobę, o której mowa w (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  ; jednokondygnacyjnych o powierzchni strefy pożarowej powyżej 10 000 m2,  wielokondygnacyjnych o powierzchni strefy pożarowej powyżej 8 000 m2;  salach widowiskowych i sportowych (...)

 • Zwolnienia od VAT

  ;w tytoniowych oraz perfum i wód toaletowych. Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa

 • Spółdzielnia dla producentów rolnych

  przekracza 10, nie powołuje się rady, o ile statut nie stanowi inaczej. W tym przypadku kompetencje rady wykonuje walne zgromadzenie członków.Podstawa prawna:Ustawa z dnia 25 lipca 2008 (...)

 • Ile alkoholu i cygar można przywieźć z wakacji?

  wwieść maksymalnie – niezależnie od środka transportu – 1 litr mocniejszego alkoholu o mocy powyżej 80 proc. Zamiast tego można zabrać zestaw składający się z 2 litrów alkoholu (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ! Dbaj o zwierzęta – chroń je przed bezpośrednim nasłonecznieniem, dbaj o nieograniczony dostęp do wody pitnej oraz wentyluj pomieszczenia, w których przebywają. Uświadamiaj rodzinę (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  czynności z udziałem oskarżonego, o którym mowa w § 1.§ 3. Oskarżonemu, o którym mowa w § 1, postanowienie o przedstawieniu, uzupełnieniu lub zmianie zarzutów, akt oskarżenia oraz (...)

 • Straż miejska wlepi mandat palaczom

  zakazu palacze mogą zapłacić nawet 500 złotych kary. Takie zmiany wprowadziła ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. 2010 nr (...)

 • Minimalna stawka akcyzy na papierosy

  akcyzy na papierosy, stosuje się minimalną stawkę akcyzy na papierosy;dla cygar i cygaretek - do wysokości 149,00 zł za każde 1000 sztuk; dla tytoniu do palenia:  ciętego tytoniu (...)

 • Dopłata do składki z tytułu ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich oraz maksymalne sumy takiego ubezpieczenia w 2008 r.

  gospodarskich w 2008 r. (Dz. U. 2007., Nr 214, poz. 1570); Ustawa z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. 2005 r., Nr 150, poz. 1249, ze zm

 • Stosowanie ustawy o STIR

  pomyłki lub nastąpiło bez wiedzy podatnika;  art. 96 ust. 9j ustawy o VAT - jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 96 ust. 9 pkt 5 ustawy o VAT, udowodni że prowadzone przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Palenie na klatce schodowej - grzywna nawet do 5 tys. złotych !!!

  Zgodnie z prawem palenie tytoniu na klatkach schodowych jest zakazane. Zakaz palenia tytoniu obowiązuje w różnych miejscach, które ogólnie zostały (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Zakaz palenia

  Powolutku możemy zacząć odliczać dni do 15 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o zakazie palenia. Zwolennicy noweli z niecierpliwością oczekują (...)

 • Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

  Witam w poniedziałek wiem,że wchodzi ustawa o zakazie palieni w miejscach publicznych: parki, przystanki, szkoły , restauracje, a co z paleniem na ulicy, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane