Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  akademickich podejmujących zatrudnienie w ramach stosunku pracy:  1) w urzędach, o których mowa w art. 1 ust. 1 ust. 2 pkt 1, 2, 4 4a ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  określoną w skali, o której mowa w art. 27 ust. 1, pomniejszoną o kwotę, o której mowa w art. 32 ust. 3.6. Zaliczkę od przychodów, o których mowa w ust. (...)

 • Kodeks pracy

  organizacji, o których mowa w § 1, określa ustawa o związkach zawodowych, ustawa o organizacjach pracodawców oraz inne przepisy prawa. Art. 182.  Pracownicy uczestniczą (...)

 • Opinia prawna na temat ustawa o pracownikach socjalnych 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa o pracownikach socjalnych 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odzież ochronna dla pracownika socjalnego

  w szczególności dla pracowników socjalnych pracujących w terenie. Przepisy ustawy o pomocy społecznej w odniesieniu do pracowników socjalnych nic na ten temat nie stanowią. Ustawodawca (...)

 • Korekta odpisu na ZFŚS

  skutek błędu pracodawcy), pracodawcy pozostaje jedynie kierowanie roszczeń do pracowników o zwrot. Jako, że do świadczeń z funduszu świadczeń socjalnych nie stosuje się przepisów (...)

 • Jak zostać pracownikiem socjalnym?

  funkcjonariuszy publicznych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2004 r., Nr 64, poz. 593 ze zm.) praca, pomoc społeczna, pracownik socjalny, ośrodek (...)

 • Zasady przyznawania świadczeń z Zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

  socjalnych (Tekst jednolity: Dz. U. 1996 r. Nr 70 poz. 335 ze zm.) nie stanowi podstawy przyznania wszystkim pracownikom świadczeń pieniężnych, które nie zmierzają do realizacji celów (...)

 • Leniwi urzędnicy szybciej poniosą karę

  grupy wynagrodzenia lub na wyższe stanowisko, d) przeniesienie na niższe stanowisko, e) wydalenie z pracy w urzędzie. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 25 marca 2011 r. o zmianie ustawy - Prawo (...)

 • Pracownik socjalny w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej

  Kto jest pracownikiem socjalnym w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej? W ministerialnym projekcie ustawy o pracownikach socjalnych stwierdzono, że pracownikami socjalnymi są osoby (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  powrocie z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego.Żłobki w miejscu pracy Ponadto zmiana ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane