Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Informatyzacja ruszyła, czyli ustawa o informatyzacji działalności niektórych podmiotów realizujących zadania publiczne

  funkcję koordynacyjną w dziedzinie informatyzacji działalności podmiotów publicznych ma spełniać właśnie Plan Informatyzacji Państwa, ustanawiany przez Radę Ministrów, na okres nie dłuższy (...)

 • E-administracja coraz bliżej. Przyjęli projekt

  przyjęła dziś projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw - informuje Ministerstwo (...)

 • Kolejny krok w realizacji programu Polska Cyfrowa

  dokumentach nie są podrobione. Projekt nowelizacji przewiduje ponadto zwiększenie liczby instytucji, których dotyczy ustawa o informatyzacji. Chodzi o jednostki badawczo-rozwojowe, (...)

 • Porada prawna na temat ustawa o informatyzacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa o informatyzacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  samodzielnej egzystencji albo   o całkowitej niezdolności do pracy, stosownie do art. 10 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 28 czerwca 1996 r. o zmianie niektórych ustaw o zaopatrzeniu emerytalnym (...)

 • Ruszył węzeł krajowy identyfikacji elektronicznej

  ustawach są zmianami wynikowymi spowodowanymi zmianami wprowadzonymi do ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej oraz zmianami wprowadzonymi do ustawy o informatyzacji (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  oświadczenie przedsiębiorcy o niezatrudnianiu pracowników. 2. Wniosek o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 27a (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  oraz decyzji przewodniczącego Kolegium. Więcej o systemie cyberbezpieczeństwa Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (...)

 • Krajowy System Cyberbezpieczeństwa

  przepisy wejdą w życie? Nowe prawo wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.   Zob. też:   Będzie krajowy system cyberbezpieczeństwa? Wkrótce ustawa (...)

 • Projekt ustawy o informatyzacji

  ; informacji oraz obowiązek określenia szczegółowych  wymagań  dla  tych systemów i nośników. Ustawa miałaby wejść w życie 31 marca 2005 r. Źródło: Rządowy projekt ustawy (...)

 • Jak uzyskać informacje sektora publicznego do ponownego wykorzystania?

  nieuregulowanym ustawą o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego do decyzji o odmowie wyrażenia zgody na ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego oraz do decyzji (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  rejestrowy orzeka o rozwiązaniu spółki. § 4. Z powodu braków, o których mowa w § 1, spółka nie może być rozwiązana, jeżeli od jej wpisu do rejestru upłynęło pięć lat. § 5. O (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  na nim prawa. 1 [3]. Wpis do rejestru znaków towarowych o przeniesieniu prawa ochronnego, o którym mowa w ust. 11, może nastąpić po złożeniu regulaminu znaku, o którym mowa w art. 122 (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  porozumień, o których mowa w dziale IIa - przechowuje się w pomieszczeniach zabezpieczonych zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych. § 2. Informacje, o (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  zdecydujemy się dalej pracować? Przeciętnie przedłużenie okresu pracy o rok, i opóźnienie o rok przejścia na emeryturę powoduje wzrost świadczenia o ok. 8 proc. O ile (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  . Upoważnienie do określenia wzorów formularzy meldunkowych Ustawa o ewidencji ludności wskazuje, że minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  gromadzkich rad narodowych w zakresie podatkowym oraz o usprawnieniu w gromadach wymiaru i poboru podatków i innych należności pieniężnych (Dz. U. Nr 46, poz. 288); 2) ustawa z dnia (...)

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  .   Organem właściwym do wystąpienia o zmianę numeru PESEL jest: kierownik urzędu stanu cywilnego dokonujący w akcie urodzenia zmian, o których mowa powyżej w pkt 1 i 2; organ, (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  ;Pierwszeństwo, o którym mowa w art. 14 i 15 (uprzednie pierwszeństwo), jest zbywalne i podlega dziedziczeniu.  2. Umowa o przeniesienie pierwszeństwa, o którym mowa w ust. (...)

 • Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym (i nie tylko), które weszły w życie 8 września 2016 r.

  teleinformatycznego, pismo wnosi się wraz z opłatą. Pismo wniesione bez opłaty nie wywołuje skutków, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma do sądu, o czym sąd poucza wnoszącego pismo. (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  stosowania metody ustalania ceny transakcyjnej, a w szczególności wskazania jednej z metod, o których mowa w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych lub przepisach o (...)

 • Wkrótce będzie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

  edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności zamieszkujących tereny o niskiej gęstości zaludnienia i uczących się w szkołach o małej liczbie uczniów, dla (...)

 • Ustawa o podatku leśnym

  w skład rezerwatów przyrody i parków narodowych stawka podatku leśnego, o której mowa w ust. 1, ulega obniżeniu o 50%.4. Średnią cenę sprzedaży drewna, o której mowa w ust. (...)

 • Rusza krajowy system cyberbezpieczeństwa

  ;Cyberbezpieczeństwa Wkrótce ustawa o cyberbezpieczeństwie Cyberustawa coraz bliżej Krajowy System Cyberbezpieczeństwa, KSC, cyberbezpieczeństwo, dyrektywa NIS, bezpieczeństwo (...)

 • Jeden login do urzędów, portali i banków

  tzw. Węzła Krajowego. Chodzi o ustawę o zmianie ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, oraz niektórych innych ustaw. Parlamentarzyści dali więc zielone światło (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane