Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Coraz mniej mundurowych na L4. Dlaczego?

  mundurowych przedstawia się następująco: Państwowa Straż Pożarna o Czerwiec – listopad 2013 r. - 8914 strażaków na L-4o Czerwiec - listopad 2014 r. – 6681 strażaków (...)

 • Ustawa L-4 mundurowych skuteczna. Funkcjonariusze mniej chorują

  (czerwiec-listopad 2013 r.) liczba funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich w służbach podległych MSW spadła o 24%, a liczba dni zwolnień lekarskich zmniejszyła się o 28%. Funkcjonariuszy

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  uzgodnienia określające terminy tych zabiegów gwarantują uzyskanie potrzebnego leczenia na terytorium państwa członkowskiego, do którego zamierzasz wyjechać. Podstawa prawna: 1. Ustawa (...)

 • Porada prawna na temat ustawa czerwiec 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa czerwiec 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  2013 r. Becikowe Od 2013 becikowe trafia do rodzin najbardziej potrzebujących, w których miesięczny dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1922 zł. Ta zmiana wynika z zasady sprawiedliwości (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku VAT od nabycia samochodów oraz od czynszów (w tym rat leasingowych) i paliwa. Dla podatnika najważniejsze są poniższe daty:   1 czerwiec 2005 r. – w tym dniu ustawa (...)

 • Czerwiec miesiącem wysypu ustaw z „Pakietu Szejnfelda”

  Ministerstwie Gospodarki.ustawa o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) - zakończono prace w Grupie Międzyresortowej, ustawa skierowana do uzgodnień międzyresortowych - ustawa (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ; rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 października 2011 r. w sprawie postępowania o świadczenia emerytalno-rentowe; ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  prawna: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  . Łącznie musisz wychowywać przynajmniej troje niepełnoletnich dzieci albo pełnoletnich, które jeszcze się uczą.     Podstawa prawna: ustawa z dnia 27 września 2013 (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  zakwestionowania bezprawnego odliczenia. Jeśli przykładowo w PIT za rok 2013 skorzystamy z ulgi na pełnoletnie dziecko, a w ogóle nie mamy potomstwa lub nie potrafimy udowodnić, że w roku odliczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

  Słyszałam, że od 1 września mają być nowe kwoty dodatków do rodzinnego, zamiast dotychczasowego 170 zł na dziecko mam dostawać 70% poprzedniej (...)

 • alimenty - nowe przepisy

  Witam Może ktoś tu jest bardziej zorientowany, bo dostaję sprzeczne informacje w Urzędzie. Do likwidacji funduszu alimentacyjnego dostawałam alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Kredyt pod zwrot VAT 2013

  Od 1 stycznia 2013 r. ustawa z 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. I tak z dniem 1 stycznia 2013 będziemy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane