Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Coraz mniej mundurowych na L4. Dlaczego?

  mundurowych przedstawia się następująco: Państwowa Straż Pożarna o Czerwiec – listopad 2013 r. - 8914 strażaków na L-4o Czerwiec - listopad 2014 r. – 6681 strażaków (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  uzgodnienia określające terminy tych zabiegów gwarantują uzyskanie potrzebnego leczenia na terytorium państwa członkowskiego, do którego zamierzasz wyjechać. Podstawa prawna: 1. Ustawa (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  2013 r. Becikowe Od 2013 becikowe trafia do rodzin najbardziej potrzebujących, w których miesięczny dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1922 zł. Ta zmiana wynika z zasady sprawiedliwości (...)

 • Opinia prawna na temat ustawa czerwiec 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa czerwiec 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku VAT od nabycia samochodów oraz od czynszów (w tym rat leasingowych) i paliwa. Dla podatnika najważniejsze są poniższe daty:   1 czerwiec 2005 r. – w tym dniu ustawa (...)

 • Czerwiec miesiącem wysypu ustaw z „Pakietu Szejnfelda”

  Ministerstwie Gospodarki.ustawa o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) - zakończono prace w Grupie Międzyresortowej, ustawa skierowana do uzgodnień międzyresortowych - ustawa (...)

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  prawna: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  zakwestionowania bezprawnego odliczenia. Jeśli przykładowo w PIT za rok 2013 skorzystamy z ulgi na pełnoletnie dziecko, a w ogóle nie mamy potomstwa lub nie potrafimy udowodnić, że w roku odliczenia (...)

 • Prawo podatkowe w Polsce jest nieprzejrzyste

  podatników uchyliły aż 56,2 proc. interpretacji wydanych przez izby skarbowe; przewlekłość postępowań odwoławczych. W trzech z sześciu izb skarbowych część postępowań odwoławczych prowadzono opieszale. (...)

 • Nie będzie zatorów płatniczych?

  , która wejdzie w życie 1 stycznia 2013 r. Nowe przepisy w podatkach dochodowych mają przeciwdziałać zjawisku tzw. zatorów płatniczych.Wymieniona ustawa wprowadza rozwiązanie polegające na (...)

 • Weszła w życie nowelizacja ustawy okołobudżetowej

  przewiduje też, że w 2013 r. ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, do wysokości 165 mln zł, będą mogły być finansowane nie tylko remonty dróg krajowych realizowane przez GDDKiA, ale także (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

  Słyszałam, że od 1 września mają być nowe kwoty dodatków do rodzinnego, zamiast dotychczasowego 170 zł na dziecko mam dostawać 70% poprzedniej (...)

 • alimenty - nowe przepisy

  Witam Może ktoś tu jest bardziej zorientowany, bo dostaję sprzeczne informacje w Urzędzie. Do likwidacji funduszu alimentacyjnego dostawałam alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Kredyt pod zwrot VAT 2013

  Od 1 stycznia 2013 r. ustawa z 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. I tak z dniem 1 stycznia 2013 będziemy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane