Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do pomocy publicznej z PFRON

  wyżej), to pomocy nie powinna otrzymać. pomoc publiczna, osoby niepełnosprawne, PFRON, ustawa antykryzysowa, wytyczne unijne

 • Przedłużenie umowy zawartej na czas określony

  pracę zawartych na czas określony trwających w dniu wejścia w życie powyższej ustawy. obejście prawa, przedłużenie umowy okresowej, aneks do umowy, umowa o pracę, ustawa antykryzysowa

 • Sąd Najwyższy przyznał rację pracodawcom

  Najwyższy, ustawa antykryzysowa, praca

 • Porada prawna na temat ustawa antykryzysowa ustawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustawa antykryzysowa ustawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dwa lata ustawy antykryzysowej

  22 sierpnia 2009 r. weszła w życie ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców zwana potocznie ustawą antykryzysową. Ustawa ta zmieniła

 • Kodeks postępowania karnego

  doręcza się stronom. § 4. Jeżeli ustawa nie zwalnia od równoczesnego sporządzenia uzasadnienia, orzeczenie doręcza się lub ogłasza wraz z uzasadnieniem; w wypadku określonym w art. 98 § 2 po ogłoszeniu

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  antykryzysowa pokazała, że elastyczne rozwiązania odpowiadają na potrzeby zarówno pracodawców, jak i pracowników. Od kiedy? Obowiązuje od 23 sierpnia 2013 r. Deregulacja zawodów Adwokat, notariusz, (...)

 • Prawo w Polsce po stronie pracodawców?

  to kolejny dowód, że nasze prawo pracy w coraz mniejszym stopniu chroni pracowników. Ustawa antykryzysowa postanawiała, że okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  podejrzenie jego popełnienia; 2) czyn nie zawiera znamion wykroczenia albo ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia wykroczenia; 3) ustawa stanowi, że sprawca nie podlega karze; 4) nastąpiło (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  dotyczyć może wyłącznie rachunku podmiotu kwalifikowanego (art. 119zv § 1 O.p.). Ustawa wprowadza przy tym regulacje, dzięki którym za zgodą Szefa KAS możliwa jest wypłata środków (...)

 • Postępowania cywilne mają przyspieszyć

  ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw? Uchwalona ustawa ma na celu wprowadzenie do ustawy z dnia 17 listopada 1964 (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  ;rych mowa w art. 113 ustawy zmienianej w art. 8 (ustawa o Sądzie Najwyższym), stosuje się przepisy ustaw zmienianych w art. 5 (ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa) i art. (...)

 • Kiedy rusza program Pracowniczych Planów Kapitałowych?

  emerytów.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych. PPK, Pracownicze Plany Kapitałowe, oszczędności, wynagrodzenie, pracodawca, pracownik

 • Czerwiec miesiącem wysypu ustaw z „Pakietu Szejnfelda”

  międzynarodowego. ustawa konsolidująca kontrole - zlikwiduje zbędne instytucje kontrolne oraz skonsoliduje te, których kompetencje i zadania pokrywają się. ustawa o systemie promocji (...)

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  Informacyjnym Schengen oraz Informacji Wizowej (Dz. U. 2007 r. , Nr 165, poz. 1170); Ustawa z dnia 6 lipca 2001 r. o gromadzeniu, przetwarzaniu i udostępnianiu informacji kryminalnych (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  zdecydowano o uchyleniu następujących ustaw: ustawa z dnia 17 lipca 1998 r. o pożyczkach i kredytach studenckich (Dz.U. z 2017 r. poz. 357); ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych (...)

 • Druga ustawa o innowacyjności gotowa

  innowacyjności już za nami Druga ustawa o innowacyjności zwiększa zakres rozwiązań wniesionych przez jej poprzedniczkę. Pierwsza ustawa, która weszła w życie już pod koniec 2016 roku: zwiększyła (...)

 • Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  specjalne, rozdz. 15, t. 6, str. 463); ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2016 r. poz. 1047 i 2255 oraz z 2017 r. poz. 61); ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu (...)

 • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich potrzebujących

  podmiotów uprawnionych do prowadzenia punktów, prowadzonej przez wojewodę. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Ustawa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2019 r., z wyjątkiem przepisów

 • Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji

  wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji (Dz.U. z 2017 r., poz. 1132); ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2017 r. poz. 229, 1089 i 1132); Traktat (...)

 • Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych

  obszarach gęsto zaludnionych i wzdłuż najważniejszych dróg. Ustawa w tym kontekście koncentruje się na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych oraz stacjach gazu ziemnego. Ustawa (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  przekroczyć 12 miesięcy pozbawienia wolności, jak również górnej granicy kary pozbawienia wolności za dane przestępstwo, a jeżeli ustawa nie przewiduje za dane przestępstwo kary pozbawienia

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , które ustawa nakazuje doręczać stronom, doręcza się również obrońcom, pełnomocnikom i ustawowym przedstawicielom.  Art. 141. Minister Sprawiedliwości, w porozumieniu z ministrem (...)

 • Ustawa o centrach usług społecznych

  mieszkańców  Centrum Usług Społecznych, ustawa o centrach usług społecznych, CUS, bezrobotny, bezdomny, pomoc społeczna, bieda, gmina, mieszkańcy, niepełnosprawny, kultura, dzieci

 • Uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym

  do pracy”. Kiedy nowe przepisy wchodzą w życie? Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r., za wyjątkiem zmian w: ustawie – Kodeks cywilny, ustawie – Kodeks spółek handlowych

 • Kodeks cywilny

  zastrzega dla czynności prawnej formę pisemną, czynność dokonana bez zachowania zastrzeżonej formy jest nieważna tylko wtedy, gdy ustawa przewiduje rygor nieważności.§ 2. Jeżeli ustawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane