Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • zgoda na wycięcie drzew

  ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (tekst jednolity: Dz. U. 2009 r. Nr 151 poz. 1220 z późn. zm., dalej u.o.p ). Zgodnie z jej art. 83 usunięcie drzew lub (...)

 • Usuwanie drzew z nieruchomości

  Jakie przepisy prawne regulują wycinanie drzew na działkach budowlanych? Prawne aspekty wycinki drzew położonych na nieruchomości reguluje ustawa z dnia 16 października 1991 r. o ochronie (...)

 • Wuzetka a wycinka drzew

  jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zgodnie z którymi decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu (...)

 • Opinia prawna na temat ustaw o ochronie przyrody wycinka drzew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustaw o ochronie przyrody wycinka drzew , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wycinka drzewa na nieruchomości współwłaścicieli

  ochronie przyrody (Dz. U. 2004 r., Nr 92, poz. 880). W ustępie 1 stanowi on, iż usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez (...)

 • Zezwolenie na wycinkę drzewa

  gatunków drzew. Nie pobiera się opłat za usunięcie drzew (art. 86 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody): 1) na których usunięcie nie jest wymagane zezwolenie; (...)

 • Usuwanie drzew

  art. 27 ust. 2), który to zapis ma wg wnioskodawcy może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania o usunięcie drzew. Zgodnie z art. 83 ust 1 Ustawy o ochronie przyrody (...)

 • Usunięcie obumarłego drzewa na opał

  ? Zgodnie z art. 83 ustawy o ochronie przyrody, usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo (...)

 • Naruszenie ustawy o ochronie przyrody

  . Orzekanie w sprawach, o których mowa w art. 127 i 131 ustawy o ochronie przyrody, następuje na podstawie przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. (...)

 • Wycięcie drzewa owocowego na działce

  świerk. Czy przesadzenie tego drzewa wiąże się z uzyskaniem jakiejś decyzji administracyjnej i/lub z opłatami? Generalną zasadą wyrażoną w ustawie o ochronie przyrody – art. (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  o ochronie nabywców prawa korzystania z budynku lub pomieszczenia mieszkalnego w oznaczonym czasie w każdym roku oraz o zmianie ustaw Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń i ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane