Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  jest zwolnione z obowiązku uiszczenia opłaty (zmiana art. 89 ustawy o ochronie przyrody). Wyjątki od obowiązku uzyskania zezwolenia na usuwanie drzew i krzewów  Nowelizacja (...)

 • Trudniej wyciąć drzewo...

  Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody wprowadza przepisy, które będą dawały możliwość weryfikacji, czy wycinka drzew oraz krzewów była przeprowadzona w celach (...)

 • Usuwanie drzew i krzewów z terenów zabytków

  kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, która reguluje usuwanie drzew bądź krzewów z terenu nieruchomości lub jej części niewpisanej do rejestru zabytków. Drugi (...)

 • Porada prawna na temat ustaw o ochronie przyrody wycinka drzew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustaw o ochronie przyrody wycinka drzew , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • zgoda na wycięcie drzew

  ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (tekst jednolity: Dz. U. 2009 r. Nr 151 poz. 1220 z późn. zm., dalej u.o.p ). Zgodnie z jej art. 83 usunięcie drzew lub (...)

 • NIK o ochronie drzew przy inwestycjach w miastach

  ). Według NIK zezwolenia na usunięcie drzew wydawano zgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody, jednakże postępowania te często były prowadzone nierzetelnie. Co prawda urzędnicy (...)

 • Usuwanie drzew z nieruchomości

  Jakie przepisy prawne regulują wycinanie drzew na działkach budowlanych? Prawne aspekty wycinki drzew położonych na nieruchomości reguluje ustawa z dnia 16 października 1991 r. o ochronie (...)

 • Wycinka drzewa na nieruchomości współwłaścicieli

  ochronie przyrody (Dz. U. 2004 r., Nr 92, poz. 880). W ustępie 1 stanowi on, iż usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez (...)

 • Zezwolenie na wycinkę drzewa

  gatunków drzew. Nie pobiera się opłat za usunięcie drzew (art. 86 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody): 1) na których usunięcie nie jest wymagane zezwolenie; (...)

 • Usuwanie drzew

  art. 27 ust. 2), który to zapis ma wg wnioskodawcy może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania o usunięcie drzew. Zgodnie z art. 83 ust 1 Ustawy o ochronie przyrody (...)

 • Usunięcie obumarłego drzewa na opał

  ? Zgodnie z art. 83 ustawy o ochronie przyrody, usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane