Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.

  spółka otrzyma od jednego z zainteresowanych, zawiadomienia o tym wraz z dowodem dokonania czynności, czyli umową zbycia zawartą w pisemnej formie z podpisami notarialnie poświadczonymi. (...)

 • Ustanowienie prokurenta przez członka zarządu spółki z o.o.

  udzielić jedynie przedsiębiorca podlegający wpisowi do rejestru przedsiębiorców. A więc w zaistniałej sytuacji prokurenta może powołać spółka z o.o.. Prokura obejmuje (...)

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - powołanie prokurenta

  , taki więc tylko charakter mają także § 6 i 7 tego przepisu5. Zgodnie z art. 208 § 6 powołanie prokurenta wymaga zgody wszystkich członków zarządu, chyba że umowa spółki (...)

 • Porada prawna na temat ustanowienie prokurenta sp. z o.o.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustanowienie prokurenta sp. z o.o., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prokura jednoosobowa a umowa spółki

  samodzielnie w tym znaczeniu, że dla skuteczności jego działań nie jest konieczne działanie razem z innym prokurentem. O reprezentacji spółki z o.o., w której zarząd jest (...)

 • Wynagrodzenie prokurenta w spółce z o.o.

  poniósł. W zakresie praw i obowiązków prokurenta prosimy o zapoznanie się z treścią odpowiedzi: Prawa i obowiązki prokurenta prokura, prokurent, wynagrodzenie, wynagrodzenie prokurenta, (...)

 • Powołanie prokurenta w jednoosobowej spółce z o.o.

  Spółka z o. o. posiada zarząd jednoosobowy. Czy prezes może powołać prokurenta i pełnomocnika spółki czy wymagana jest uchwała wspólników? Ustanawianie i odwoływanie prokurenta (...)

 • Komu rezygnację powinien zlożyć odchodzacy członek zarządu?

  członka zarządu sp. z o.o. wygasa m.in. wskutek rezygnacji. Do złożenia rezygnacji przez członka zarządu sp. z o.o. stosuje się odpowiednio przepisy o wypowiedzeniu (...)

 • Prezes a prokurent w spółce z o.o.

  W sp. z o.o. prezes zarządu jest uprawniony do jednoosobowej reprezentacji spółki. Zarząd powołał także prokurenta będącego zarówno wspólnikiem tej spółki. Kto z dwóch (...)

 • Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  , jego krewnymi i powinowatymi do czwartego stopnia włącznie oraz osób, z którymi jest powiązany osobiście. Natomiast umowy pomiędzy spółką a członkiem zarządu oraz w sporze (...)

 • Rezygnacja ze stanowiska prezesa.

  działań o regulację zawartą w art. 210 k.s.h. Zgodnie z tym przepisem rezygnację z pełnienia funkcji prezesa bez rezygnacji z członkostwa w zarządzie spółki z o.o. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pofinansowanie do studiów

  czy ktoś może wie , na jakich zasadach można lub nie można dofinansować prokurentowi sp. z o.o.( umowa o pracę) studia podyplomowe? Prosze o pilną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane