Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  emerytury w przywróconym wieku od określonego stażu? Nie. Prawo do emerytury zależy wyłącznie od osiągnięcia wieku emerytalnego. Warunkiem nabycia prawa do emerytury według nowych (...)

 • Ponowne wyliczenie emerytury

  emerytury - z 20 lat kalendarzowych wybranych z całego okresu podlegania ubezpieczeniu, przypadających przed rokiem zgłoszenia wniosku o ponowne ustalenie emerytury lub renty. Ponowne ustalenie (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  ubezpieczeniom społecznym. Obliczenie części socjalnej emerytury z nową kwotą bazową  Jeżeli podstawę wymiaru emerytury wnioskodawcy stanowi: podstawa wymiaru wcześniej przyznanej emerytury (...)

 • Porada prawna na temat ustalenie emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ustalenie emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ponowne wyliczenie świadczenia emerytalnego

  , lub c) 20 lat kalendarzowych wybranych z całego okresu podlegania ubezpieczeniu, przypadających przed rokiem zgłoszenia wniosku o ponowne ustalenie emerytury lub renty. Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  ;rym składasz wniosek o ponowne ustalenie wysokości emerytury. Uzyskany wynik to nowa kwota emerytury z I filaru. Nie może być ona niższa niż suma pobieranych dotychczas emerytur: (...)

 • Podstawa wymiaru emerytury

  kalendarzowych wybranych z 20 lat kalendarzowych, poprzedzających bezpośrednio rok kalendarzowy, w którym zgłoszono wniosek o przyznanie emerytury lub renty albo o ponowne ustalenie emerytury (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  zasiłku pogrzebowego wynikające z przepisów pozostałych państw członkowskich, właściwych dla emerytury lub renty, wygasa. W przypadku zgonu osoby uprawnionej do emerytury lub renty na (...)

 • Ponowne obliczenie emerytury

  kalendarzowych, poprzedzających bezpośrednio rok kalendarzowy, w którym zgłoszono wniosek o przyznanie emerytury lub renty albo o ponowne ustalenie emerytury lub renty, z uwzględnieniem (...)

 • Okresy uwzględniane przy ponownym przeliczaniu emerytury

  lat kalendarzowych wybranych z 20 lat kalendarzowych, poprzedzających bezpośrednio rok kalendarzowy, w którym zgłoszono wniosek o przyznanie emerytury lub renty albo o ponowne ustalenie (...)

 • Przejście z renty na emeryturę

  pozwoli na ustalenie emerytury w jak najwyższym wymiarze. Podstawy mogą być identyczne. renta, emerytura, swiadczenia, podstawa wymiaru, ubezpieczenia społeczne

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  pracy jako warunku uzyskania prawa do emerytury. We wniosku umieszcza się wszystkie zatrudnienia, od których była odprowadzana składka na ubezpieczenie społeczne. Wprawdzie ustalenie emerytury (...)

 • Emerytura dla ubezpieczonych urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949 r.

  i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. 1998 r., Nr 162, poz. 1118 ze zmianami).   emerytura, ustalenie emerytury, nabycie prawa do emerytury, przed 1 stycznia, 1949 r.

 • Emerytury i renty za granicą

  nie osiąga wysokości minimalnej emerytury gwarantowanej przez ustawodawstwo państwa:- na terytorium, którego emeryt mieszka oraz - na którego podstawie korzysta z części emerytury

 • Zmiany w emeryturach, zobacz czy cię dotyczą

  stracisz Nowe przepisy zawierają też trzy ogólne zasady, które dotyczą wszystkich wspomnianych wyżej grup emerytów. Po pierwsze ponowne ustalenie wysokości emerytury będzie (...)

 • Wystąpienie o ponowne ustalenie emerytury

  sposób określony w ust. 2. Ponowne ustalenie prawa do świadczenia przedemerytalnego bądź zmiana wysokości tego świadczenia może nastąpić na skutek: 1. doliczenia dotychczas nieuwzględnionego (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r. Nr 39 poz. 353 ze zmianami) emerytura, ustalenie emerytury, okresy, składkowe, nieskładkowe

 • Renta rodzinna a zaległości w ZUS

  emeryturę na starych zasadach istnieje, gdy zostaną spełnione łącznie poniższe przesłanki: osoby te nie przystąpiły do otwartego funduszu emerytalnego oraz warunki do uzyskania emerytury zostaną (...)

 • Emerytura wojskowa a kapitał początkowy

  przepisach o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. IV. W razie zbiegu prawa do emerytury wojskowej z prawem do emerytury przewidzianej w innych przepisach wypłaca się świadczenie (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników

  , gdy matka lub ojciec uprawniony jest do emerytury lub renty w kwocie niższej od emerytury najniższej – będzie ono podwyższane do kwoty najniższej emerytury. Świadczenie

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  agencyjną lub umowę zlecenia, może wystąpić z wnioskiem do Zakładu o ustalenie prawa do tych świadczeń i o wydanie decyzji.2. Z wnioskiem o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych i o wydanie (...)

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  ponowne ustalenie wysokości emerytury będzie mogło nastąpić dopiero po ustaniu ubezpieczeń emerytalnych i rentowych, czyli wtedy, gdy nie będziemy już pracować. Po drugie przeliczenie na (...)

 • Emerytury kapitałowe

  podstawie wniosku o ustalenie prawa do emerytury złożonego przez członka otwartego funduszu emerytalnego. Wysokość okresowej emerytury kapitałowej stanowi iloraz podanej przez otwarty (...)

 • Wniosek o wcześniejszą emeryturę

  chwili obecnej renta nie przysługuje. Naszym zdaniem ZUS powinien ustalić wysokość emerytury według aktualnych wskaźników. W przeciwnym razie osoba uprawniona może złożyć wniosek o ponowne (...)

 • Jak ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające?

  najniższej emerytury. Jeżeli otrzymasz świadczenie w wysokości dopełnienia do najniższej emerytury, to suma rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego i emerytury albo renty, którą (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla pracownika prowadzącego działalność gospodarczą - opinia prawna

  prawa do emerytury, ustalonym w decyzji organu rentowego. Aby zatem nie dopuścić do zawieszenia prawa do emerytury na tej podstawie musiałaby Pani po złożeniu wniosku o ustalenie prawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane