Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Ustalenie adresu dłużnika

    właściwym organem do udzielania informacji o miejscu zamieszkania dłużnika. ustalenie adresu zamieszkania, adres dłużnika, urząd gminy, Centralne Biuro Adresowe, ewidencja ludności, (...)

  • Solidarna odpowiedzialność poręczyciela

    adresu zamieszkania poręczyciela, wskazanie takiego adresu jest bowiem niezbędnym elementem formalnym pozwu jako pisma procesowego.   prawo cywilne, umowy, pożyczka, poręczenie, solidarność, (...)

  • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

    adresu - pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia, chyba że nowe miejsce zamieszkania i adres są sądowi znane. § 4. Sąd rejestrowy przy ogłoszeniu lub doręczeniu (...)

  • Opinia prawna na temat ustalenie adresu zamieszkania

    Nie szukaj dłużej informacji na temat ustalenie adresu zamieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego

    według miejsca pobytu osoby fizycznej [w Polsce], jeżeli nie ma ona miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przy opodatkowaniu małżonków mających różne miejsca zamieszkania

  • Kodeks postępowania administracyjnego

    zamieszkania w kraju - według miejsca pobytu strony lub jednej ze stron; jeżeli żadna ze stron nie ma w kraju zamieszkania (siedziby) lub pobytu - według miejsca ostatniego ich zamieszkania (...)

  • Kodeks wyborczy

    zamieszkania.§ 4. Informacje, o których mowa w § 1, wójt podaje również niezwłocznie do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej oraz (...)

  • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

    rozprawie. Rozprawa ma wówczas charakter zaoczny.§ 4. W zawiadomieniu kierowanym do oskarżyciela posiłkowego należy pouczyć go o obowiązku powiadomienia sądu o zmianie miejsca zamieszkania oraz podania (...)

  • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

    sprawie. 4. Wniosek o wydanie interpretacji zawiera również: 1) firmę przedsiębiorcy; 2) oznaczenie siedziby i adresu albo miejsca zamieszkania i adresu przedsiębiorcy; 3) numer (...)

  • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

    numer ewidencyjny PESEL, o ile taki posiada, oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu przedsiębiorcy, a jeżeli stale wykonuje działalność poza miejscem zamieszkania - również wskazanie (...)

  • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

    . § 1. W toku postępowania strona oraz jej przedstawiciel lub pełnomocnik mają obowiązek zawiadomić organ podatkowy o zmianie swojego adresu, w tym adresu poczty elektronicznej, jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Alimenty z zagranicy

    Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

  • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

    Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

  • KONTAKTY Z DZIECKIEM

    MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

  • Adres pozwanego

    Muszę napisać pozew do sądu o ustalenie ojcostwa i alimenty, jednak nie znam aktualnego adresu ojca mojego dziecka, który jest pozwanym, ponieważ (...)

  • alimenty z MOPS

    Czy jeśli matce przyznano alimenty z MOPS z powodu braku możliwości wskazania adresu zamieszkania ojca to czy ojciec będzie musiał w przyszłości (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane