Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  zachodzi, gdy ustawa tak stanowi.§ 3. Karę za usiłowanie wymierza się w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego wykroczenia.§ 4. Nie podlega karze za usiłowanie, kto dobrowolnie odstąpił (...)

 • Kodeks karny

  złagodzenie kary.Art. 22. § 1. Jeżeli czynu zabronionego tylko usiłowano dokonać, podmiot określony w art. 18 § 2 i 3 odpowiada jak za usiłowanie.§ 2. Jeżeli czynu zabronionego nie usiłowano dokonać, (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  przestępstwaArt. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.§ (...)

 • Porada prawna na temat usiłowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usiłowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przywłaszczenie prawa majątkowego

  do składania fałszywych zeznań. prawo majątkowe, przywłaszczenie, usiłowanie, fałszywe zeznania, świadkowie

 • Przywóz leków z Egiptu

  przypadku sąd wymierzy karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa.   Stanowczo odradzamy przywóz jakichkolwiek środków dopingujących z Egiptu (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  pozbawienia wolności lub karą łagodniejszą jest karalne tylko wtedy, gdy kodeks tak stanowi.§ 2. Za usiłowanie można wymierzyć karę w wysokości nieprzekraczającej dwóch trzecich górnej

 • Groźba bezprawna a poczucie zagrożenia

  § 2 k.k.).  przestępstwo, poczucie zagrożenia, obawa, usiłowanie nieudolne, groźba, wierzytelność, windykacja wierzytelności

 • Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?

  podstawowych obowiązków pracowniczych, niezależnie od tego, czy ze względu na jego wartość stanowi przestępstwo czy wykroczenie. Nawet usiłowanie kradzieży lub przywłaszczenia mienia pracodawcy (...)

 • Mobbing w pracy - jak się bronić?

  upokarzające usiłowanie zaszkodzenia jednostce lub grupie pracowników (...), którzy stają się przedmiotem psychicznego dręczenia.  Jest to proces przemocy i nękania psychicznego (...)

 • Uznanie spadkobiercy za osobę niegodną dziedziczenia

  przeciwko spadkodawcy. Poprzez "dopuszczenie się" należy uznać także usiłowanie popełnienia takiego przestępstwa a także pomocnictwo w jego popełnieniu i podżeganie do jego popełnienia, gdyż (...)

 • Przesłanki groźby karalnej z art. 190 Kodeksu karnego

  wzbudzającą obawę. Jeżeli groźba nie wzbudza u ofiary w konkretnym wypadku obawy, choć obiektywnie można ją uznać za możliwą do spełnienia, można rozważyć odpowiedzialność za usiłowanie (...)

 • Zabranie komputera pracodawcy do domu pracownika

  532/00 zgodnie z którym „Usiłowanie kradzieży na szkodę pracodawcy stanowi ciężkie naruszenie podstawowego obowiązku pracowniczego dbałości  o mienie pracodawcy (art. 52 § (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  popełnienia przestępstwa. Art. 15 § 1 kpk stanowi, że nie podlega karze za usiłowanie, kto dobrowolnie odstąpił od dokonania lub zapobiegł skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego. W (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania, naraża się na karę grzywny. Również samo usiłowanie takiego wykroczenia jest karalne. W razie zaś popełnienia tego wykroczenia można (...)

 • Groźba karalna

  inaczej jest w wypadku, kiedy groźba nie wywołała u pokrzywdzonego obawy, możliwe niekiedy jest przypisanie sprawcy odpowiedzialności za usiłowanie. Przestępstwo określone w art. 191 § 1 kodeksu

 • Znęcanie się nad zwierzętami

  Czy jest przestępstwem usiłowanie zabicia własnego psa (tzn. przez uderzenie - bez osiągnięcia zamierzonego skutku - śmierci, który to pies po dwóch dniach dochodzi do siebie, niestety w ciągu

 • Ciężkie naruszenie obowiązków przez pracownika

  ustalenia okoliczności i przyczyn rzekomego wypadku tego mistrza w drodze z pracy oraz usiłowanie mistrza wyłudzenia od zakładu pracy nienależnego odszkodowania z tytułu rzekomego wypadku w drodze (...)

 • Gdy były pracownik prowadzi działalność konkurencyjną - opinia prawna

  pracownik mógłby być pociągnięty do odpowiedzialności bądź za usiłowanie bądź też za dokonanie przestępstwa z art. 266 k.k.Jak wskazał Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 3.04.2002r. (V KKN 223/00; (...)

 • Wprowadzanie fałszywych pieniądzy do obrotu

  . Na podstawie art.236 kpk przysługuje mi złożenie zażalenia. Czy za nieświadome usiłowanie wprowadzenia banknotu j.w. do obiegu grozi mi kara? Nieświadome tzn. nie poznałem że banknot jest fałszywy. (...)

 • EURO 2012: Odkupiony bilet jest ważny?

  . § 2.Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne. Znaleźli się jednak tacy, którzy próbują obejść przepisy. Jak unikają odpowiedzialności? Przykładowo oferują wejściówkę

 • Kiedy zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie?

  73/96, OSNAPiUS 1997/23/461. - Kradzież mienia pracodawcy niezależnie od jego wartości. Wyrok SN z 10 listopada 1999 r., I PKN 361/99. - Usiłowanie kradzieży mienia pracodawcy. Wyrok SN z 12 lipca 2001 (...)

 • Cmentarni złodzieje

  , na okres jednego miesiąca. Teraz za usiłowanie i ograbienie 13 grobów z mosiężnych ozdób, o wartości około 5300 zł, grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Źródło: 13 Maja 2009 - KPP (...)

 • Nietrzeźwy kierowca usiłował przekupić policjantów

  stanie nietrzeźwości, ale również za usiłowanie przekupienia policjantów za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Źródło: www.policja.pl / Wrocław, 15 września (...)

 • Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym a mandat

  samo usiłowanie popełnienia powyższego wykroczenia jest karalne. wykroczenie, mandat karny, mandat, postępowanie w sprawie o wykroczenie, alkohol

 • Najem hotelowy a spokój członków spółdzielni

  rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Usiłowanie, podżeganie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • usiłowanie spożycia alkoholu

  Dostałem mandat od starzy miejskiej za "usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznym". Moje pytanie jest następujące: czy traktuje się to jako (...)

 • picie alkocholu w miejscu publicznym

  Witam. wqrwiają mnie już te mandaty, za picie alkoholu w miejscu publicznym. Mam pytanie. Wczoraj dostałem mandat za usiłowanie picia alkoholu w miejscu (...)

 • Mobbing w pracy!!!

  Witam! Mam problem.Od dluzszego czasu moj tata jest ponizany w pracy przez swoich kolegow. Szczegolnie przez jednego, ktory jest prowokatorem tych sytuacji. (...)

 • mandat za \"usiłowanie\" spożycia alkoholu

  Witam, wczoraj wieczorem dostałem mandat, którego nie przyjąłem za \"usiłowanie\" spożycia alkoholu którego nie miałem w ręce a który leżał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane