Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

    rodzaje aktów stanu cywilnego: akt urodzenia; akt małżeństwa akt zgonu. Kto prowadzi księgi stanu cywilnego? Księgi stanu cywilnego, do których wpisuje się (...)

  • Karta zgonu

    sprostowania karty zgonu. Natomiast jest możliwe sprostowanie aktu zgonu. Zatem jeśli posiada pani akt urodzenia zmarłej wtedy nie ma podstaw kwestionowania przez USC, że akt (...)

  • Wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego

    dokonaniu zapłaty opłaty skarbowej znakami opłaty skarbowej w odpowiedniej wysokości. usc, odpis aktu stanu cywilnego, stan cywilny, akt zgonu, małżeństwa, urodzenia, opłata skarbowa

  • Opinia prawna na temat usc wrocław wzor podania o akt zgonu

    Nie szukaj dłużej informacji na temat usc wrocław wzor podania o akt zgonu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Sądowe stwierdzenie śmierci osoby

    zainteresowanych osób. Fakt zgonu określonej osoby może być udowodniony w postępowaniu o stwierdzeniu zgonu lub uznaniu za zmarłego. Do zgłoszenia wniosku o uznanie za zmarłego (...)

  • Postępowanie spadkowe

    ;ry akt sporządził. Zatem ze zbioru PESEL prowadzonego przez MSWiA możliwe jest uzyskanie danych o akcie zgonu ze wskazaniem USC, który go wydał. Aby uzyskać dane do wniosku (...)

  • Właściwość urzędu stanu cywilnego

    zgonów braci i sióstr, czy męża akt zgonu też wystarczy? Rozumiem, że to oni (rodzeństwo) będą spadkobiercami ustawowymi. Do kogo wystąpić o akty zgonu? W miejscu urodzenia, (...)

  • Nowa rejestracja aktów stanu cywilnego

    , jeżeli wniosek zostanie złożony do USC przechowującego akt i w ciągu 10 dni roboczych, jeżeli wniosek zostanie złożony do innego urzędu.Jak nadać numer PESEL i zameldować dziecko? O (...)

  • Kodeks postępowania cywilnego

    pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

  • Ślub poza urzędem i nowe dowody. Od kiedy?

    o udzielenie ślubu poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego. Ustawa prawo o aktach stanu cywilnego umożliwi zawieranie małżeństwa poza urzędem, jednak w miejscu gwarantującym zachowanie powagi (...)

  • Ponowne zawarcie małżeństwa

    orzeczenia sądu o stwierdzeniu zgonu lub uznaniu za zmarłego poprzedniego małżonka, odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o jego rozwiązaniu przez rozwód albo odpis prawomocnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • POLISA POSAGOWA PZU

    Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

  • Zmiana imienia

    Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

  • Wzór podania o separację

    Poszukuję wzoru podania do sądu o ustalenie separacji (era2001) Kraków, dnia ....................................... Do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział (...)

  • alimenty dożywotnio??

    pewna kobieta, świadomie zaszła ze mną w ciąże w celach korzyści majatkowych. Czy w przypadku gdy wyjdzie ona w przyszłości za mąż , a jej partner (...)

  • powrót do nazwiska panieńskiego

    Mam pytanie: czy ktoś wie, co trzeba zrobić aby wrócić do swojego nazwiska panieńskiego? Po ślubie przyjęłam nazwisko męża. Na skutek ciężkiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane