Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  prawie polskim istnieją trzy rodzaje aktów stanu cywilnego: akt urodzenia; akt małżeństwa akt zgonu. Kto prowadzi księgi stanu cywilnego? Księgi stanu cywilnego, (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  zarejestrować urodzenie w USC. W takiej sytuacji kierownik USC sporządzi akt urodzenia dziecka z adnotacją, że urodziło się martwe. Nie jest wtedy sporządzany akt zgonu. Jeśli (...)

 • Karta zgonu

  sprostowania karty zgonu. Natomiast jest możliwe sprostowanie aktu zgonu. Zatem jeśli posiada pani akt urodzenia zmarłej wtedy nie ma podstaw kwestionowania przez USC, że akt (...)

 • Porada prawna na temat usc wrocław wzor podania o akt zgonu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usc wrocław wzor podania o akt zgonu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zarejestrować zgon?

  : Dz.U. z 2016 r., poz. 2064). rejestracja zgonu, akt zgonu, śmierć, osoba bliska, cmentarz, pochówek, USC, urząd

 • Wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego

  dokonaniu zapłaty opłaty skarbowej znakami opłaty skarbowej w odpowiedniej wysokości. usc, odpis aktu stanu cywilnego, stan cywilny, akt zgonu, małżeństwa, urodzenia, opłata skarbowa

 • Sądowe stwierdzenie śmierci osoby

  zainteresowanych osób. Fakt zgonu określonej osoby może być udowodniony w postępowaniu o stwierdzeniu zgonu lub uznaniu za zmarłego. Do zgłoszenia wniosku o uznanie za zmarłego (...)

 • Postępowanie spadkowe

  ;ry akt sporządził. Zatem ze zbioru PESEL prowadzonego przez MSWiA możliwe jest uzyskanie danych o akcie zgonu ze wskazaniem USC, który go wydał. Aby uzyskać dane do wniosku (...)

 • Właściwość urzędu stanu cywilnego

  zgonów braci i sióstr, czy męża akt zgonu też wystarczy? Rozumiem, że to oni (rodzeństwo) będą spadkobiercami ustawowymi. Do kogo wystąpić o akty zgonu? W miejscu urodzenia, (...)

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym i obywatela Konfederacji Szwajcarskiej, b)  uzyskaniem prawa stałego pobytu przez członka rodziny obywatela (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  dokumenty mogą służyć: odpis skrócony aktu zgonu lub odpis prawomocnego orzeczenia sądu o stwierdzeniu zgonu lub uznaniu za zmarłego poprzedniego małżonka, odpis prawomocnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Wzór podania o separację

  Poszukuję wzoru podania do sądu o ustalenie separacji (era2001) Kraków, dnia ....................................... Do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział (...)

 • alimenty dożywotnio??

  pewna kobieta, świadomie zaszła ze mną w ciąże w celach korzyści majatkowych. Czy w przypadku gdy wyjdzie ona w przyszłości za mąż , a jej partner (...)

 • powrót do nazwiska panieńskiego

  Mam pytanie: czy ktoś wie, co trzeba zrobić aby wrócić do swojego nazwiska panieńskiego? Po ślubie przyjęłam nazwisko męża. Na skutek ciężkiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane