Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  -KSIĘGOWE, USŁUGI DORADZTWA PODATKOWEGO oraz USŁUGI ZARZĄDZANIA MASĄ UPADŁOŚCIOWĄ. Usługi w zakresie audytu finansowego to: usługi kontrolowania zapisów księgowych (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  projektowej oraz usługi budowlanej (budowlano-montażowej), określa w pierwszej kolejności dzień wykonania usługi (przez wykonanie usługi rozumie się również częściowe wykonanie (...)

 • Określenie właściwych stawek VAT

  ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELENI 01.41 Usługi związane z produkcją roślinną; usługi związane z zagospodarowaniem terenów zieleni 01.41.1 Usługi związane z produkcją roślinną; (...)

 • Porada prawna na temat usługi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat usługi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  ), b) „Usługi w zakresie edukacji” (PKWiU dział 85), c) „Usługi w zakresie opieki zdrowotnej” (PKWiU dział 86), d) „Usługi pomocy społecznej z zakwaterowaniem” (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  usługi przez wykonawcę kolejnym usługodawcom winno być rozliczane zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia. Nie są więc usługami świadczonymi przez podwykonawcę usługi budowlane (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  ; usługi zwalczania szkodników roślin i zwierząt; kominiarstwo; sprzątanie wnętrz; ważenie osób; usługi w zakresie radiestezji; usługi świadczone w gospodarstwach (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  produkcji rolniczej i ogrodniczej,usługi zwalczania szkodników roślin i zwierząt,kominiarstwo,sprzątanie wnętrz,ważenie osób,usługi w zakresie radiestezji,usługi świadczone w gospodarstwach (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  ; usługi zwalczania szkodników roślin i zwierząt; kominiarstwo; sprzątanie wnętrz; ważenie osób; usługi w zakresie radiestezji; usługi świadczone w gospodarstwach (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ogrodniczej; usługi zwalczania szkodników roślin i zwierząt; kominiarstwo; sprzątanie wnętrz; ważenie osób; usługi w zakresie radiestezji; usługi świadczone w gospodarstwach (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  PKWiU Usługi elektroniczne, o których mowa w art. 2 pkt 26 ustawy, pod warunkiem że podatnik świadczy usługi, o których mowa w poz. 22 25 ex 64-66 Usługi finansowe i ubezpieczeniowe (...)

 • Kto nie może korzystać z ryczałtu?

  ochroniarskie  grupa 74.81.23  Usługi wykonywania fotografii reklamowych i podobnych  grupa 74.83.13  Usługi tłumaczeń pisemnych*  grupa 74.83.14  Usługi (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  OPERATORA USŁUGI KLUCZOWEJ zgodnie z ustawą (terminy biegną od momentu otrzymania decyzji administracyjnej uznającej podmiot za operatora usługi kluczowej) Po 3 miesiącach: Po 6 miesiącach: Po (...)

 • Świadczenie usług drogą elektroniczną

  odpłatnych, ale obejmują również takie usługi, które są lub mogą być udostępniane także nieodpłatnie np. usługi polegające na dostępie do informacyjnych baz danych. Usługi te (...)

 • Jesteś niezadowolony z wykupionej wycieczki? Dowiedz się czego możesz żądać od biura podróży.

  . W ustawie mowa jest o przedsiębiorcy świadczącym usługi turystyczne. Przez usługi turystyczne należy z kolei rozumieć: usługi przewodnickie, usługi hotelarskie oraz wszystkie (...)

 • Świadczenie usług a działalność gospodarcza na terenie Unii Europejskiej - opinia prawna

  wyłączone zostały :Usługi interesu ogólnego o charakterze nieekonomicznym; Usługi zdrowotne, zarówno świadczone w publicznych zakładach opieki zdrowotnej jak i w zakładach prywatnych; (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  powstaje z chwilą wykonania usługi. Usługa jest wykonana, gdy usługodawca zrealizował wszystkie czynności składające się na określony rodzaj usługi. Świadczone przez Podatnika usługi (...)

 • VAT przy usługach pośrednictwa finansowego

  . Grupowanie PKWiU 67 – usługi pomocnicze, związane z pośrednictwem finansowym pozostałe, gdzie indziej nie sklasyfikowane – obejmuje usługi pośrednio lub bezpośrednio związane (...)

 • Pośrednik pośrednikowi nierówny, czyli kiedy usługa pośrednictwa ubezpieczeniowego korzysta ze zwolnienia z VAT cz. 1

  również do świadczenia usługi stanowiącej element usługi wymienionej w ust. 1 pkt 7 i 37-41, który sam stanowi odrębną całość i jest właściwy oraz niezbędny do świadczenia (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  świadczenia tych usług jest miejsce świadczenia usług, z którymi usługi te są związane), usługami innymi niż usługi pośrednictwa i spedycji związane bezpośrednio z WUTT, innymi (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  usługi o podwyższonej opłacie) będzie miał obowiązek blokować usługi niewpisane do rejestru, co wymusi na podmiotach zamierzających oferować tego rodzaju usługi, wpisywanie się (...)

 • Jak wystawia się faktury VAT-marża?

  przypadku gdy nabywane usługi, o których mowa, są usługami transportu międzynarodowego świadczonymi środkami transportu morskiego lub lotniczego, usługi te dla opodatkowania stawką (...)

 • Usługa turystyczna

  towarów i usług od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty; przez „usługi dla bezpośredniej korzyści turysty” rozumie się natomiast usługi stanowiące składnik (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  telekomunikacyjny: zakup aparatów telefonicznych, radiotelefonicznych oraz usługi telekomunikacyjne: opłaty za rozmowy telefoniczne (telefony stacjonarne, komórkowe), usługi internetowe, instalacje (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  - prokuratora. Dom pomocy społecznej świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb (...)

 • Jak prawo chroni nabywcę usług turystycznych?

  pojęciem "usługi turystyczne" należy przy tym rozumieć usługi przewodnickie, usługi hotelarskie oraz wszystkie inne usługi świadczone turystom lub odwiedzającym. "Imprezą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jaka umowa? Jak się rozliczać?

  Witam, Temat jest następujący: Mam napisany program (skrypt) do obsługi konta Bankowego. Nie prowadzę jednak działalności gospodarczej, i chciałbym (...)

 • kto jest zwolniony z kasy fiskalnej?

  Otwieram nową działalność gospodarczą i chciałbym się dowiedzieć jakie branże są zwolnione z konieczności rejestrowania kas fiskalnych? Też (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

  Witam Trafił mi się wyjątkowo felerny pracodawca. Zacznę od tego, że znalazłam ogłoszenie o pracę w internecie, gdzie pisało iż pracodawca oferuje (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane